Wydano pozwolenie na budowę gdańskiego oceanarium. Niestety, na razie brakuje środków na kompleks o nazwie "Nautilus Gdańsk"

Natalia Grzybowska
Natalia Grzybowska
Inwestor - Premiowy Fundusz Inwestycyjny Future z Wrocławia szuka pieniędzy na inwestycje wizualizacje/mat. prasowe
Chociaż pod koniec grudnia ub. roku prywatny inwestor uzyskał pozwolenie na budowę dla kompleksu Nautilus Gdańsk, nie wiadomo kiedy ruszy jego realizacja. Problemem jest brak finansowania. PFI Future jest w trakcie negocjacji z bankami - środki musi sobie zapewnić do końca czerwca br.

W ostatnich dniach ub. roku inwestor PFI Future otrzymał pozwolenie na budowę kompleksu Nautilus Gdańsk zlokalizowanego przy stadionie w Letnicy. Pod tą nazwą kryje się wielofunkcyjny obiekt strefy czasu wolnego z częścią wystawienniczo-ekspozycyjną, hotelową, konferencyjną i usługową. Według prognoz kompleks odwiedzi rocznie ok. 2,5 mln osób.

Oceanarium w Gdańsku. Kompleks o nazwie "Nautilus Gdańsk" za...

Główną atrakcją ma być oceanarium z żywymi zwierzętami i roślinami występującymi m.in. w Oceanie Atlantyckim i Amazonce oraz egzotyczna laguna składająca się z tropikalnej roślinności, dziewięciu basenów i plaży z dostępem do wody, liczącej 400 m kw.

- Chcemy, aby Gdańsk sięgał po więcej, by stawał się coraz lepiej rozpoznawalną, ale i rozwijającą się w sposób zrównoważony destynacją turystyczną - podczas oficjalnej prezentacji dotyczącej realizacji inwestycji mówił prezes PFI Future Marek Nowara. - By stał się numerem jeden wybrzeża Bałtyku. Liczę, że nasza inwestycja przyczyni się do takiego właśnie rozwoju Gdańska.

Czytaj także

Cały kompleks ma być jednym budynkiem o długości ok. 300 m i powierzchni ok. 60 tys. m kw., ale jego realizacja zostanie podzielona na dwa etapy. W pierwszym znajdzie się oceanarium, zaś w drugim egzotyczna laguna i hotel.

Na razie - środków brak

Pozwolenie na budowę nie jest jednak tożsame z rozpoczęciem prac. PFI Future musi pozyskać środki, które szacuje się na ok. 450-500 mln zł, z czego ok. 60 mln zł mają stanowić środki własne. Inwestor już od dwóch lat jest w trakcie negocjacji z bankami, a niezbędne aktywa musi zapewnić do końca czerwca br.

Nautilus w Gdańsku. Oceanarium i aquapark w Letnicy w 2021 r...

Padł pomysł, by gwarantem kredytów bankowych została miejska spółka Arena Gdańsk, z którą zawiązano partnerstwo publiczno-prywatne, jednak na razie ta nie wyraziła na to zgody.

Jeżeli uda się pozyskać niezbędne środki w terminie, budowa pierwszego etapu powinna ruszyć w drugim półroczu i potrwać ok. dwa lata.

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 9

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gosc

Niech socjaliści z pisu oddadzą 500 plus i bedom.

C
Club
6 stycznia, 15:17, Polski autochton:

Czy wiadomo wreszcie kto jest odpowiedzialny za finał WOSP2019 jako imprezy krawężnikowej (poniżej 1000 osób) ?. Proszę bardzo o nazwiska wnioskodawcy i zezwalającego.

Pierwszy to kriss barbarzynca, drugi to Alfred dlugonogi, a czemu pytasz?

P
Polski autochton

Czy wiadomo wreszcie kto jest odpowiedzialny za finał WOSP2019 jako imprezy krawężnikowej (poniżej 1000 osób) ?. Proszę bardzo o nazwiska wnioskodawcy i zezwalającego.

G
Gość

Wydano pozwolenie na budowę gdańskiego oceanarium.

Właśnie ! Po co nam to ?. Czy nie lepiej oglądnąć coś podobnego "w naturze", np. w Los Angeles, Kalifornia, USA ?

G
Gość

no właśnie po co nam to ? mamy inną atrakcję stadion za 868 milonów złotych milionowe odsetki . zadomowiły się tam lisy . czy jest jakieś miasto na świecie które ma tak wielki wybieg dla lisów ? poprzecinać kłódki /bo dawno nic tam się nie działo / trochę reklamy i dalej rozkręcić ten przybytek.

A
AJB

Pinindzy nima i nie bendzie?

Poszły na rydwany, Mevy i pomniki patrona Pani Dulskiej?

L
Lutek

Megalomania Gdańska przekracza granice rozsądku. Ciekawe akwarium jest w Gdyni . Po co pakować pieniądze w to samo. Rozumiem , że trzeba ostanie ryby chronić , bo prezydenci Warszawy Trzaskowski i śp. Adamowicz skutecznie zatruli Wisłę i Motławę. Pieniądze przeznaczcie na ochronę przed zanieczyszczeniami niż topienie w megalowe inwestycje , które przejmą z szalonymi pomysłami pseudo ekolodzy i LGBT.

p
po szmal do ryżego!

Zgłoście sprawę ryżemu,temu od zielonej wyspy,on się tym zajmie. Nie takie sprawy rozwiązywał! Najlepiej poszło mu ze szmalem tych, którzy oszczędzali w OFE! Kilka minut i 150 mld poszło, nie wiadomo na co!Nowe oceanarium zbuduje, sam wraz ze swoimi przydupasami będzie tam pływał, wszak wały przeciwpowodziowe już zbudował!

G
Gość

My gdańszczanie cieszymy się że nie będzie oceanarium! W zamian mamy 5dni chucznych obchodów tragicznej śmierci naszego prezydenta. W ramach oszczędności zgadzamy się na wyłączanie oświetlenia naszych ulic, a za śmieci będziemy płacić nie 100% więcej ale 300%. A właściwie kim był prezydentem czy członkiem rady nadzorczej. Bo sprawował te funkcje jednocześnie?

Dodaj ogłoszenie