Wybrzeże Gdańsk składa protest i chce powtórzenia meczu z Pogonią Szczecin [WIDEO]

Tomasz Bolt/Polskapresse
Szczypiorniści gdańskiego Wybrzeża przegrali w sobotę z Gaz-Systemem Pogonią Szczecin 24:32. Drużyna dopatrzyła się jednak wyraźnego błędu sędziów i złożyła w tej sprawie oficjalny protest do władz ligi.

Błąd arbitra rzeczywiście miał miejsce. W 12. minucie spotkania, przy stanie 5:4 dla ekipy Wybrzeża, drużynie gości została niesłusznie dopisana bramka. W kontrataku Dawid Krysiak trafił w słupek, a na tablicy świetlnej zmienił się rezultat tego spotkania.

W świetle zaistniałej sytuacji działacze gdańskiego teamu zdecydowali się złożyć protest. Domagają się w nim powtórzenia meczu! Jego treść przedstawiamy poniżej.

Wobec naruszenia przez sędziego sekretarza Dariusza Klausa „Przepisów gry w piłkę ręczną” (przepis 18.1) oraz braku właściwego nadzoru ze strony delegata ZPRP Ireneusza Cieślińskiego, powołując się na § 21 pkt 1 Regulaminu Rozgrywek PGNiG Superligi, wnosimy o powtórzenie meczu numer SM/19 pomiędzy zespołami Wybrzeże Gdańsk – Gaz System Pogoń Szczecin.

Uzasadnienie:

W początkowej fazie meczu decydującej o dalszym jego przebiegu sędzia sekretarz w 12 minucie dopisał do protokołu zawodów bramkę zawodnikowi zespołu Gaz-Systemu Dawidowi Krysiakowi nr13, której w rzeczywistości nie zdobył. Fakt ten potwierdza protokół zawodów (12 minuta bramka zawodnika nr 13) oraz jest zarejestrowany na płycie DVD stanowiącej załącznik do niniejszego pisma. Dodatkowym dowodem, że bramka nie padła jest widoczne na rejestracji zachowanie sędziego, który nie sygnalizuje zdobycia bramki. Gra została wznowiona od bramki. Kolejną bramkę w 14 minucie zdobył zawodnik Gaz Systemu nr 37 i w tym momencie wynik powinien brzmieć 5:5 a nie 5:6. Z tytułu, iż zdarzenie miało miejsce na początku meczu, w sposób zasadniczy i destruktywny odbiło się na postawie naszego zespołu. Wobec nie kwestionowanego naruszenia „Przepisów gry w piłkę ręczną” wnosimy o powtórzenie meczu.

Błąd sędziów (warto zwrócić uwagę na wynik na początku i końcu nagrania)