Wybrzeże Gdańsk się męczyło, ale wygrało w Opolu z Kolejarzem

Krzysztof Michalski
Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk wygrało w Opolu z Kolejarzem 46:44 w meczu pierwszej ligi żużlowej.

Do składu gdańszczan wrócił Oskar Fajfer, krajowy lider drużyny, który po upadku w meczu z Polonią Bydgoszcz pauzował przez trzy kolejki. Zabrakło natomiast Linusa Sundstroema. Szwed uległ wypadkowi tydzień temu w spotkaniu przeciw Wandzie Kraków i nie wrócił do pełni sił przed starciem w Opolu.

Spotkanie zaczęło się bardzo dobrze dla podopiecznych Grzegorza Dzikowskiego, którzy już po dwóch biegach prowadzili 9:3. W pierwszym wyścigu podwójne zwycięstwo odnieśli Magnus Zetterstroem i Eduard Krcmar, a w gonitwie juniorskiej najlepszy był Dominik Kossakowski. W następnych dwóch biegach padły remisy i po czterech wyścigach goście prowadzili 15:9. Kolejarz dość szybko, bo w czwartym biegu, skorzystał z rezerwy taktycznej, gdy juniora Tomasza Gąsiora zastąpił... inny młodzieżowiec, Adrian Woźniak. W tej samej gonitwie triumfalny powrót zaliczył Fajfer, który sięgnął po 3 punkty.

Seria remisów przedłużyła się do biegu piątego. Potem gdańszczanie odnieśli drugie podwójne zwycięstwo, tym razem za sprawą Renata Gafurowa i Kamila Brzozowskiego. Wydawało się, że Wybrzeże przejmuje kontrolę nad spotkaniem, jednak wtedy nieoczekiwanie podwójną wygraną odpowiedzieli gospodarze i po 7 biegach widniał wynik 24:18 dla gości.

Gdańszczanie szybko jednak odskoczyli rywalom. Po dwóch kolejnych zwycięstwach prowadzili już 33:21. Kuriozalną sytuację oglądaliśmy w biegu 9. Tomasz Rempała przyblokował kolegę klubowego, Pawła Miesiąca, który następnie zjechał z toru i nie dokończył wyścigu. Gospodarze po drugie biegowe zwycięstwo sięgnęli w 10 gonitwie, kiedy jako ostatni na metę przyjechał Dawid Wawrzyniak. Dla 18-latka był to kolejny słaby występ w bieżącym sezonie. Jedyny punkt zdobył w starcie juniorskim.

Po biegu 10 nastąpiła tradycyjna przerwa na równanie toru, która mocno się przedłużyła ze względu na kibica, który zasłabł i musiał zostać odwieziony do szpitala. Na karetkę trzeba było czekać ponad 40 minut i tak długa przerwa wytrąciła z rytmu gdańszczan. Przegrali dwa biegi, jeden zremisowali i przed nominowanymi prowadzili tylko 42:36.

Pierwszy z biegów nominowanych również zakończył się remisem i w tym momencie goście byli już pewni zwycięstwa. W ostatnim wyścigu przegrali co prawda 1:5, ale sięgnęli po wygraną.

Kolejarz Opole - Renault Zdunek Wybrzeże Gdańsk 44:46

Kolejarz: Paweł Miesiąc 7+2(1,2*,d,3,1), Tomasz Rempała 10(0,3,1,3,3), Valentin Grobauer 14+1 (2,3,3,2,2,2*), Łukasz Przedpełski 3+1 (1*,0,1,1), Denis Gizatullin 6 (2,1,2,1), Adrian Woźniak 4+2 (2,1*,0,1*), Tomasz Gąsior 0 (0,d).

Wybrzeże: Magnus Zetterstroem 11+1 (2*,2,1,3,3), Eduard Krcmar 9+1 (3,1*,3,2,0) Renat Gafurow 9+1 (3,3,2*,w,1), Kamil Brzozowski 7+1 (0,2*,3,2,0), Oskar Fajfer 6 (3,1,2,w), Dominik Kossakowski 3 (3,0,0) Dawid Wawrzyniak 1 (1,0,0).