Wybrzeże Gdańsk pożegnało się z Pucharem Polski

Przemysław Świderski
Wybrzeże Gdańsk przegrało w Wągrowcu z Nielbą 23:28 w meczu 1/8 finału Pucharu Polski piłkarzy ręcznych i pożegnało się z rozgrywkami

Dla podopiecznych trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka z pewnością ważniejszy jest sobotni mecz z Zagłębiem w Lubinie, jednym z rywali w walce o utrzymanie się w PGNiG Superlidze szczypiornistów. Wybrzeże jednak chciało z Nielbą powalczyć o awans do ćwierćfinału Pucharu Polski, choć grało bez Marcina Lijewskiego.

Mecz tych drużyn zazwyczaj były bardzo wyrównane. Początek spotkania w Wągrowcu był jeszcze udany dla "7" z Gdańska, która objęła prowadzenie 3:1. Z minuty na minutę było jednak coraz gorzej. Nielba szybko wyrównała i uzyskała dwie, trzy bramki przewagi. Ostatnie dwie minuty pierwszej połowy gospodarze wygrali aż 4:0 i po pierwszej połowie było 14:7.

W 40 minucie Wybrzeże przegrywało już 10:20 i w końcówce tylko zmniejszyło rozmiary porażki.

Nielba Wągrowiec - Wybrzeże Gdańsk 28:23 (14:7)

Wybrzeże: Sokołowski, Plaszczak - Żak, Mogielnicki 2, Kornecki 3, Sulej 2, Rogulski 8, Prymlewicz 1, Papaj 1, Kondratiuk 1, Rakowski 1, Adamski, Abram 1, Nilsson 3