Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Gwardii Opole. Gdańszczanie 11 minut przegrali 0:10!

Wybrzeże Gdańsk przegrało z Gwardią Opole 24:33 w meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

To był mecz trzecich drużyn w grupach pomarańczowej i granatowej. Wybrzeże chciało wykorzystać atut własnego terenu, aby wygrać i odskoczyć w tabeli od goniącego go zespołu Chrobrego Głogów. Pierwsza połowa była wyrównana. Podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego prowadzili już różnicą dwóch bramek, ale przegrali tę część meczu 13:15.

W drugiej połowie długo wydawało się, że walka o zwycięstwo toczyć się będzie do samego końca spotkania. Wprawdzie Gwardia uzyskała trzy bramki przewagi, ale gdańszczanie wyrównali, a potem objęli prowadzenie 19:18. Jeszcze w 44 minucie był remis 21:21 i od tego momentu nastąpił dramat Wybrzeża. Przez 11 minut nie zdobyli bramki, a stracili aż dziesięć. Bohaterem tego okresu był bramkarz zespołu z Opola, Adam Malcher. Wybrzeże przegrywało 21:31 i stało się jasne, że tych strat już nie odrobi. Pomimo porażki utrzymało trzecie miejsce w grupie granatowej.

Wybrzeże Gdańsk - Gwardia Opole 24:33 (13:15)

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Niewrzawa 8, Prymlewicz 4, Kondratiuk 3, Rogulski 3, Wróbel 2, Sulej 1, Kornecki 1, Abram 1, Podobas 1, Skwierawski

Gwardia: Malcher, Zembrzycki - Mokrzki 6, Tarcijonas 5, Lemaniak 4, Zadura 4, Morawski 4, Łangowski 3, Siwak 3, Jankowski 3, Bąk 1, Adamski