Wybrzeże Gdańsk nie dało rady Chrobremu w Głogowie. Komplet porażek wyjazdowych

Tomasz Bołt/Polskapresse
Szczypiorniści Wybrzeża Gdańsk ulegli w Głogowie drużynie Chrobrego 22:25 i nie mogą ze spokojem patrzeć w tabelę PGNiG Superligi.

Mecz Chrobrego z Wybrzeżem kończył dla tych drużyn pierwszą rundę rozgrywek sezonu. Głogowianie chcieli się przybliżyć do środka tabeli, a podopieczni trenerów Daniela Waszkiewicza i Damiana Wleklaka liczyli na wygraną w Głogowie i zrównanie się punktami z poniedziałkowym przeciwnikiem. Ta sztuka jednak im się nie udała. W efekcie w pierwszej rundzie rywalizacji w PGNiG Superlidze gdańscy szczypiorniści na wyjeździe przegrali wszystkie swoje spotkania.

Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Wybrzeża, które musiało sobie radzić bez Marcina Lijewskiego, grającego w Katarze w Azjatyckiej Lidze Mistrzów. Dwukrotnie do bramki trafił Łukasz Rogulski, raz Patryk Abram i w 9 minucie było już 3:0. Gospodarze zaczęli skuteczniej bronić, celniej rzucać i odrabiać straty. Młodzi gdańscy zawodnicy zbyt często ratowali się faulami i aż siedem razy musieli grać w liczebnym osłabieniu, podczas gdy Chrobry tylko trzy razy. To musiało się odbić na wyniku tego spotkania. I choć na pięć minut przed końcem pierwszej połowy było 10:7 dla drużyny z Gdańska, to ta część spotkania zakończyła się remisem 10:10.

Drugą połowę meczu gospodarze zaczęli w liczebnej przewadze i natychmiast to wykorzystali, odskakując na dwie bramki. Gdańszczanie twardo walczyli i w 39 minucie wygrywali 14:13. Kolejne minuty zagrali jednak fatalnie, gracze Chrobrego zdobyli siedem bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 20:14. To jednak nie był koniec emocji, bo na trzy minuty przed końcem meczu Wybrzeże traciło już tylko jedną bramkę. Chrobry nie dał sobie jednak odebrać wygranej i zainkasował dwa punkty.

Chrobry Głogów - Wybrzeże Gdańsk 25:22 (10:10)

Chrobry: Stachera - Świtała 9, Mochocki 4, Kubała 4, Biegaj 3, Kandora 2, Bednarek 2, Płócienniczak 1, Kaczmarek, Witkowski, Tylutki, Babicz. Kary: 6 minut

Wybrzeże: Chmieliński, Plaszczak, Sokołowski - Rogulski 7, Abram 5, Mogielnicki 3, Kornecki 2, Nilsson 1, Sulej 1, Kondratiuk 1, Adamski 1, Rakowski 1, Prymlewicz, Papaj. Kary: 14 minut

Sędziowali: Rajkiewicz, Tarczykowski (Szczecin)