Wybrzeże Gdańsk bez szans w Płocku. Wysoka wygrana wicemistrzów Polski

Wybrzeże Gdańsk przegrało w Płocku z Orlenem Wisłą 27:39 (12:21) w meczu PGNiG Superligi piłkarzy ręcznych.

Wybrzeże udało się do Płocka w osłabionym składzie. Do wcześniej kontuzjowanych Pawła Salacza i Michała Bednarka dołączyli Damian Kostrzewa i Hubert Kornecki. Obaj narzekali na lekkie urazy po derbach z MMTS Kwidzyn, ale trenerzy postanowili ich oszczędzać na kolejne spotkania, które będą bardzo ważne dla gdańskiego zespołu.

Podopieczni trenerów Damiana Wleklaka i Marcina Lijewskiego zaskoczyli wicemistrzów Polski tylko na początku spotkania, kiedy objęli prowadzenie 3:1, po celnych rzutach Łukasza Rogulskiego, Mateusza Wróbla i Pawła Niewrzawy. Zresztą ten ostatni był najskuteczniejszym zawodnikiem gdańskiego zespołu, bo w całym meczu zdobył aż dziesięć bramek. Gospodarze uszczelnili obronę i szybko zdobyli trzy bramki z rzędu. Wprawdzie za chwilę do remisu doprowadził Rogulski, ale na więcej gdańszczanom już wicemistrzowie Polski nie pozwolili. Najpierw skutecznością błysnął Maciej Gębala, a potem Michał Daszek zdobył aż siedem bramek w ciągu 12 minut. Po pierwszej połowie Orlen Wisła miała już dziewięć goli przewagi.

Druga połowa bez historii, choć była bardziej wyrównana. Gospodarze wygrali ją różnicą tylko trzech trafień. Szczypiorniści Orlenu Wisły nie musieli grać na pełnych obrotach, a i tak spokojnie kontrolowali przebieg spotkania. Wybrzeże starało się nadrobić bramki ambicją. Ostatecznie przegrało 27:39 i nadal zajmuje czwarte miejsce w grupie ze stratą trzech punktów do Chrobrego Głogów. Przed gdańszczanami jeszcze sześć meczów, które rozstrzygną, czy drużynie uda się wywalczyć bezpośredni awans do fazy play-off, czy będą musieli o to powalczyć w dwumeczu barażowym.

Orlen Wisła Płock - Wybrzeże Gdańsk 39:27 (21:12)

Orlen Wisła: Wichary, Morawski - Kwiatkowski 2, Daszek 7, Duarte 1, Wiśniewski 1, Ghionea 2, Rocha 2, Piechowski 3, T. Gębala 1, Ivić 2, Tarabochia 2, M. Gębala 9, Pusica 3, Mihić 3, Żytnikow 1

Wybrzeże: Chmieliński, Pieńczewski - Oliveira 2, Podobas 1, Skwierawski, Sulej, Niewrzawa 10, Rogulski 6, Kondratiuk 4, Wróbel 2, Abram 2