Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 02godz.
  • 50min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wybrano laureatów konkursu o nagrodę Czerwonej Róży [ZDJĘCIA]

Gabriela Pewińska
Wręczono nagrodę Czerwonej Róży Karolina Misztal
W gdańskim Dworze Artusa przyznano w niedzielę prestiżową nagrodę Czerwonej Róży. To finał 41. edycji konkursu na najlepszego studenta i koło naukowe uczelni wyższych Województwa Pomorskiego.

Kandydatów w kategorii głównej zgłaszają władze poszczególnych uczelni, w konkursie liczy się średnia ocen, ale i aktywność pozanaukowa, osiągnięcia w dziedzinie sportowej, społecznej czy artystycznej.

W tym roku statuetkę oraz nagrodę główną samochód volkswagen up! otrzymała Amerykanka polskiego pochodzenia Gabrielle Karpinsky, studentka Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego (oddział English Division). Współautorka kilku artykułów naukowych m.in.: "Świeże spojrzenie na plamicę Henocha-Schönleina. Porównanie przebiegu choroby, powikłań u dzieci i dorosłych w świetle najnowszych doniesień". Laureatka jest też autorką ( lub współautorką) wielu naukowych projektów badawczych z dziedziny onkologii dziecięcej. Trzy z prac uzyskały wyróżnienia na International Student Scientific Conferences w roku 2014 i 2015.
Jest inicjatorką i głównym organizatorem cyklicznych społecznych akcji charytatywnych (m.in. zbiórki żywności, odzieży, zabawek, pieniędzy), odbywających się w Trójmieście.

W kategorii Najlepsze Koło Naukowe nagrodę (12 tys. zł) otrzymało The Inglish Division Padiatric Oncology Scientific Circle, również z GUMedu.

W zainicjowanej w tym roku ogólnopolskiej kategorii Wychowanie Morskie Studentów nagrodzono (10 tys. zł) międzyuczelniany projekt reprezentowany przez Politechnikę Warszawską - Ogólnopolskie Konferencje Problemy Naukowo - Techniczne w wyczynowym sporcie żeglarskim - na pokładzie STS Pogoria.

g.pewinska@prasa.gda.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

.

"The Inglish Division...." znakomita znajomość języka angielskiego...

Dodaj ogłoszenie