Wybrali południowy wariant obwodnicy

  Wybrali południowy wariant obwodnicy

  Maciej Wajer

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Znany jest już wariant przebiegu obwodnicy, która ma powstać w Kościerzynie. Będzie to tzw. kierunek południowy, przebiegający przez tereny miejskie.
  Kwestia wyboru wariantu planowanej obwodnicy była poruszana w Warszawie, gdzie spotkali się przedstawiciele gminy miejskiej Kościerzyna, gminy wiejskiej Kościerzyna, samorządu powiatowego oraz komisji ds. zaopiniowania projektów Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Jak się dowiedzieliśmy, po długich dyskusjach uczestnicy zdecydowali się wybrać wariant południowy, który będzie przebiegał przez Kościerzynę.

  - Wariant, który wybrano, był popierany przez nas, ponieważ naszym zdaniem jest on najbardziej optymalny dla rozwoju miasta - powiedział Marcin Modrzejewski, burmistrz Kościerzyny. - Tereny przy obwodnicy chcemy przeznaczyć pod różnego rodzaju inwestycje, co będzie miało duży wpływ na wspomniany rozwój naszego miasta.

  Ponadto ten wariant rozładuje ruch z dwóch dróg wojewódzkich - nr 220 i 214.

  Jak się dowiedzieliśmy, w czasie rozmów mówiono również o terminie rozpoczęcia prac przy tej ogromnej inwestycji - czekają bowiem nie tylko mieszkańcy powiatu kościerskiego, ale również turyści, którzy szczególnie teraz narzekają na gigantyczne korki powstające w mieście.

  - To jest prawdziwy koszmar - mówi Andrzej Krawczyk z Karsina. - Najgorzej jest w dni targowe, czyli we wtorki i piątki, no i oczywiście w weekendy. Przez centrum miasta przejeżdżam około 20 minut.

  Niestety, z informacji, które do nas dotarły, nie wynika, aby ten stan zmienił się w najbliższym czasie. Z powodu ograniczonych środków, budowa ma się rozpocząć w latach 2011-2012. Według wstępnego kosztorysu ma ona pochłonąć około 300 mln zł, które będą pochodzić z budżetu centralnego.

  Przypomnijmy, że kwestia budowy obwodnicy wzbudzała wiele kontrowersji wśród mieszkańców miasta. Podkreślali oni, że nie są przeciwni tej inwestycji, ale nie zgadzają się na to, by przebiegała w pobliżu ich posesji. Mieszkańcy obawiali się również tego, że ich domy zostaną wyburzone.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo