Wyniki wyborów 2018 do rady gminy Istebna

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    Sołectwo Istebna: Jasnowice, Na Las, Szymcze, U Forotu, Suszkowie, Gazurowie, Kiepkowie

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Marek Mieczysław Iwanek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    194 (45,97%)

    Stanisław Bartłomiej Michałek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    81 (19,19%)

    Robert Antoni Bury

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    147 (34,83%)

    Okręg 2

    Sołectwo Istebna: Mikowie, Gliniany, Kościół, Wojtkowie, Potoczki, Dzielec, Kawulowie, Kulonkowie, Kubalowie, Michałkowie, Haratykowie

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jarosław Władysław Hulawy

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    139 (28,60%)

    Robert Józef Juroszek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    139 (28,60%)

    Hubert Józef Kukuczka

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    208 (42,80%)

    Okręg 3

    Sołectwo Istebna: Kohutowie, Burowie, Szarcowie, Wojtaszowie, Beskid, Matyska, Bryjowie, Polokowie

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Marcin Ludwik Pudalik

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    145 (32,37%)

    Antoni Gazurek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    61 (13,62%)

    Michał Marian Kohut

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    242 (54,02%)

    Okręg 4

    Sołectwo Istebna: Michałkowa Olza, Brzestowy, Za Doliną, Nowina, Kościanowice, Drobniawy, Kawulonka, Połom, Leszczyna, Murzynka, Stecówka, Filipionka, Łączyna, Mlaskawka, Pietroszonka, Skała

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Władysław Jan Zowada

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    166 (43,01%)

    Henryk Antoni Haratyk

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    76 (19,69%)

    Piotr Janusz Lipowski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    144 (37,31%)

    Okręg 5

    Sołectwo Istebna: Mikszówka, Andziołówka, Piła, Za Groń, Słowiaczonka

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Tadeusz Antoni Wolny

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    160 (44,32%)

    Henryk Paluszkiewicz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    110 (30,47%)

    Mariusz Tomasz Michałek

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    91 (25,21%)

    Okręg 6

    Sołectwo Istebna: Mraźnice, Wysznie Pole, Olecki, Kubalonka, U Stawu, Wilcze, Bystry, Dupny, Polanka, Tokarzonka, Czostkowa, Mikowa Łąka

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Jan Bocek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    179 (55,08%)

    Bogusława Brygida Koniecka

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    88 (27,08%)

    Katarzyna Bury

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    58 (17,85%)

    Okręg 7

    Sołectwo Jaworzynka: Korbasy, Waszuty, Łupienie, Klimasy, Wawrzacze, Szkawrany, Małejurki, Duraje, Za Groń

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Aleksander Mikołaj Czepczor

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    65 (14,64%)

    Krzysztof Franciszek Juroszek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    43 (9,68%)

    Łucja Katarzyna Michałek

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    336 (75,68%)

    Okręg 8

    Sołectwo Jaworzynka: Bestwiny, Kawuloki, Łabaje, Dragony, Biłki, Łacki, Słowioki, Ondrusze

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Kazimierz Jan Juroszek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    139 (36,48%)

    Kazimierz Tadeusz Łacek

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    242 (63,52%)

    Okręg 9

    Sołectwo Jaworzynka: Gorzałki, Stańki, Buki, Czerchla, Krzyżowa, Byrty, Jasie, Klimki, Małysze, Czepczory

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Piotr Jerzy Gburek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    122 (32,11%)

    Jan Adam Polok

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    43 (11,32%)

    Bartłomiej Jałowiczor

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    215 (56,58%)

    Okręg 10

    Sołectwo Jaworzynka: Zapasieki Górne, Zapasieki Dolne, Bobczonka, Rozceście, Szkawlonka, Wielki Potok, Krężelka, Maciejka, Na Potoku, Siwoniowski, Stefanka, Szeroki, Śliwkula, Wyrch-Czadeczka, Czadeczka Dolna, Czadeczka Górna, Kikula, Zakikula

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Artur Jan Szmek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    107 (32,72%)

    Tadeusz Stanisław Juroszek

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    49 (14,98%)

    Dominik Józef Jałowiczor

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    171 (52,29%)

    Okręg 11

    Sołectwo Koniaków: Kadłuby, Pustki, Matyska, Dachtony, Odkrzas

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Barbara Agata Bielesz

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    152 (49,51%)

    Dagmara Sylwia Czubaj

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    87 (28,34%)

    Lucyna Małgorzata Legierska

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    68 (22,15%)

    Okręg 12

    Sołectwo Koniaków: Bagno, Bukowina, Fibaczka, Wyżrana, Rupienka, Kosarzyska, Pańska Łąka

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Barbara Kubas

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    152 (49,84%)

    Wiesław Dariusz Wojtas

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    27 (8,85%)

    Marek Władysław Fiedor

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    94 (30,82%)

    Józef Stanisław Ligocki

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    32 (10,49%)

    Okręg 13

    Sołectwo Koniaków: Gronik, Rozceście, Szańce, Legiery, Wołowa, Jasiówka

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Stanisław Józef Legierski

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    177 (48,90%)

    Halina Skurzok

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    48 (13,26%)

    Zenon Eugeniusz Knopek

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    137 (37,85%)

    Okręg 14

    Sołectwo Koniaków: Usnobocz, Kliszówki, Żurówka, Gołówka, Pietraszyna, Zimna Woda, Szkatułka, Polana

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Ignacy Zowada

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    130 (48,15%)

    Weronika Dorota Skurzok

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    22 (8,15%)

    Dariusz Rafał Lipowski

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    118 (43,70%)

    Okręg 15

    Sołectwo Koniaków: Deje, Tkoczówka, Bąbolówka, Małączka, Cisowe, Długa Czerchla, Rdżawka, Rastoka, Za Rastoką, Śliwkowiec, Do Jasieniarza

    Pokaż więcej

    kandydatliczba głosów

    Lucyna Wiesława Bytow

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WSPÓLNE DOBRO

    158 (51,97%)

    Marta Magdalena Urbaczka

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW RAFAŁA LEGIERSKIEGO

    26 (8,55%)

    Zdzisław Krężelok

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    120 (39,47%)