Sprawdź aktualne informacje od naszej redakcji o wynikach w serwisie Wybory Samorządowe 2018
Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.
– kandydat otrzymał mandat
Okręg 1
Miasto Wschowa-ulice: 17 Pułk Ułanów, 55 Poznański Pułk Piechoty, Arcybiskupa Stablewskiego, Boczna, Bohaterów Westerplatte, Chopina, Czarna, Daszyńskiego, Dworcowa, Działkowa, Garbarska, Generała Bema, Głogowska, Głowackiego, Gospody, Herbergera, Kasztanowa, Kazimierza Wielkiego, Kilińskiego, Klasztorna, Kolejowa, Konradowska, Kopernika, Kościelna, Krótka, Księdza Andrzeja Kostki, Kurpińskiego, Kuśnierska, Lipowa, Lwia, Łazienna, Łąkowa, Matejki, Mickiewicza, Moniuszki, Nowa, Nowopolna, Obrońców Warszawy Ogińskiego, Okrężna, Osadnicza, Parkowa, Piaskowa, Plac Ćwiczeń, Plac Farny, Plac Kosynierów, Plac Świętego Jana, Plac Zamkowy, Pocztowa, Podgórna, Poprzeczna, Powstańców Wielkopolskich, Przemysłowa, Ratuszowa, Rynek, Rzemieślnicza, Rzeźnicka, Słoneczna, Sportowa, Staroleszczyńska, Strzelecka, Szymanowskiego, Towarowa, Wałowa, Wieniawskiego, Zakątek Kamienny, Zielona, Zielony Rynek, Żwirki i Wigury, Szpital Miejski Wschowa.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD
-
3
Halina Danuta Stachowska
53
(2,06%)
-
6
Marian Piotr Kaminiarz
62
(2,41%)
-
5
Jan Stanisław Wołyński
25
(0,97%)
-
4
Beata Katarzyna Przybylska
22
(0,86%)
-
1
Emanuela Stanek-Juśkiewicz
122
(4,75%)
-
9
Magdalena Jankowska-Filipek
21
(0,82%)
-
2
Przemysław Jarosław Kuchcicki
63
(2,45%)
-
8
Jakub Michał Stefaniak
6
(0,23%)
-
7
Wojciech Stanisław Sitarz
10
(0,39%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ
-
2
Andrzej Nowicki
81
(3,15%)
-
1
Hanna Genowefa Knaflewska-Walkowiak
147
(5,72%)
-
3
Roman Stocki
49
(1,91%)
-
4
Agata Wiesława Bartkowiak
7
(0,27%)
-
7
Marta Jolanta Stasiak-Mirecka
20
(0,78%)
-
6
Łukasz Topa
14
(0,54%)
-
5
Jakub Aleksander Chałupka
59
(2,30%)
-
8
Stanisław Jerzy Rękoś
25
(0,97%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK
-
8
Wioletta Halina Zarzycka
44
(1,71%)
-
9
Aleksander Filip Ziemek
66
(2,57%)
-
4
Dawid Jastrzębski
43
(1,67%)
-
3
Andżelika Drzewicz
13
(0,51%)
-
1
Konrad Piotr Antkowiak
249
(9,69%)
-
2
Kamil Paweł Binkowski
5
(0,19%)
-
6
Natalia Nowak
39
(1,52%)
-
7
Katarzyna Owoc-Kochańska
69
(2,69%)
-
5
Marek Mirosław Kraśny
25
(0,97%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
7
Magdalena Angelika Pietrzczyk
39
(1,52%)
-
1
Wiesław Piotr Widera
227
(8,84%)
-
6
Stefan Tadeusz Maćkowiak
115
(4,48%)
-
2
Andrzej Marek Orłowski
107
(4,17%)
-
5
Zenon Marian Mrozkowiak
3
(0,12%)
-
8
Danuta Barć
24
(0,93%)
-
4
Marek Anioła
57
(2,22%)
-
3
Jolanta Barbara Budziszewska
110
(4,28%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WSCHOWY, DLA LUDZI"
-
2
Robert Wojtyła
40
(1,56%)
-
5
Karolina Maria Nycz
6
(0,23%)
-
6
Marcin Jasiak
9
(0,35%)
-
4
Ewa Alicja Kurkowiak
18
(0,70%)
-
1
Rafał Franciszek Nowiński
26
(1,01%)
-
3
Magdalena Helena Staniszewska
30
(1,17%)
-
7
Bartosz Jan Górski
2
(0,08%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM
-
3
Roksana Ewa Dworkiewicz
43
(1,67%)
-
4
Justyna Wioleta Prałat
17
(0,66%)
-
2
Barbara Agnieszka Sternal
20
(0,78%)
-
1
Jacek Piotr Kowalczyk
283
(11,02%)
-
6
Krystian Józef Brambor
27
(1,05%)
-
5
Joanna Maria Franas
9
(0,35%)
-
8
Karol Kuba Horbulewicz
11
(0,43%)
-
7
Mieczysław Józef Szczepaniak
7
(0,27%)
Okręg 2
Miasto Wschowa-ulice: 31 Stycznia, Akacjowa, Berwińskiego, Bukowa, Brzozowa, Cicha, Cisowa, Czereśniowa, Czeska, Jabłoniowa, Jagiellońska, Jagodowa, Jałowcowa, Jarzębinowa, Jasna, Jeżynowa, Jodłowa, Kamienna, Klonowa, Konopnicka, Kościuszki, Kraszewskiego, Królowej Jadwigi, Leszczynowa, Leśna, Magnoliowa, Malinowa, Modrzewiowa, Morelowa, Niepodległości, Nowe Ogrody, Nowy Rynek, Ogrodowa, Orzechowa, Osiedle, Osiedle Jagiellonów, Paderewskiego, Piłsudskiego, Plac Grunwaldu, Polna, Pusta, Reymonta, Sadowa, Sienkiewicza, Sikorskiego, Słowackiego, Solna, Sosnowa, Spokojna, Starowiejska, Strażacka, Świerkowa, Targowa, Tylna, Wąska, Wesoła, Węgierska, Wierzbowa, Wiśniowa, Wolności, Wolsztyńska, Zacisze, Zygmunta Starego.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD
-
3
Mirosław Andrzej Zgrzebnicki
12
(0,44%)
-
5
Jerzy Leon Łakomy
49
(1,80%)
-
1
Miłosz Czopek
385
(14,11%)
-
2
Dawid Mariusz Techman
54
(1,98%)
-
6
Justyna Nogalska
26
(0,95%)
-
7
Marta Anna Wojciechowska
3
(0,11%)
-
8
Krystyna Kamińska
16
(0,59%)
-
4
Elwira Honorata Świątek
62
(2,27%)
-
9
Anna Katarzyna Józefiak
7
(0,26%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ
-
1
Jolanta Anna Pawłowska
193
(7,07%)
-
2
Zygmunt Gałecki
60
(2,20%)
-
3
Zbigniew Jan Filipowski
64
(2,35%)
-
5
Karolina Magdalena Kaczmarek
16
(0,59%)
-
6
Marzena Barbara Grześkowiak
13
(0,48%)
-
7
Patryk Amadeusz Ścigocki
6
(0,22%)
-
8
Michał Drobnik
148
(5,42%)
-
4
Krystyna Porańska
39
(1,43%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK
-
6
Krzysztof Stanisław Kola
103
(3,77%)
-
7
Roman Stanisław Rokicki
59
(2,16%)
-
8
Anna Stasiak
65
(2,38%)
-
4
Maciej Piotr Gała
88
(3,22%)
-
3
Agnieszka Angelika Feliczak
43
(1,58%)
-
2
Dorota Teresa Fedorowicz
26
(0,95%)
-
1
Piotr Władysław Buczek
195
(7,15%)
-
5
Michał Piotr Kokociński
27
(0,99%)
-
9
Magdalena Strzałkowska
100
(3,66%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
6
Małgorzata Katarzyna Reszel
22
(0,81%)
-
1
Piotr Wieland
150
(5,50%)
-
2
Jakub Mariusz Ślipko
72
(2,64%)
-
3
Dariusz Faluta
71
(2,60%)
-
4
Mieczysław Stanisław Badke
38
(1,39%)
-
5
Lesław Huzar
37
(1,36%)
-
8
Marlena Katarzyna Bieruta
25
(0,92%)
-
7
Zofia Buras
42
(1,54%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW "DLA WSCHOWY, DLA LUDZI"
-
1
Paweł Giezek
128
(4,69%)
-
2
Emil Mirosław Furmańczak
34
(1,25%)
-
4
Kinga Witczak
17
(0,62%)
-
3
Barbara Pieprzyk
8
(0,29%)
-
5
Monika Ewa Sekulska
11
(0,40%)
-
6
Grzegorz Piotr Ptak
30
(1,10%)
-
7
Marek Piotr Wawrzków
27
(0,99%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM
-
2
Jolanta Michalak
25
(0,92%)
-
7
Piotr Leszek Fiebig
15
(0,55%)
-
1
Mirosław Marian Kościelak
44
(1,61%)
-
3
Dorota Marta Głuch
22
(0,81%)
-
5
Artur Robert Falicki
22
(0,81%)
-
4
Tomasz Ratajczak
10
(0,37%)
-
6
Zofia Ewa Ratajczak
20
(0,73%)
Okręg 3
Miejscowość: Dębowa Łęka, Hetmanice, Kandlewo, Konradowo, Lgiń-przysiółek Klucz, Mały Bór, Łęgoń, Łysiny, Nowa Wieś – przysiółek Buczyna, Olbrachcice, Osowa Sień – przysiółek Wincentowo, Przyczyna Dolna, Przyczyna Górna, Siedlnica – przysiółek Czerlejewo, Tylewice, Wygnańczyce – przysiółek Pszczółkowo.
Pokaż więcej
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW NASZA WSCHOWA - NASZ SAMORZĄD
-
3
Helena Maria Najdzion
66
(2,49%)
-
4
Elżbieta Halina Bernacka
13
(0,49%)
-
2
Danuta Genowefa Stefaniak
70
(2,64%)
-
5
Ryszard Jan Grys
87
(3,29%)
-
1
Helena Nikolin
128
(4,84%)
-
6
Sabina Teresa Brambor
153
(5,78%)
-
9
Bartłomiej Preisner
17
(0,64%)
-
7
Dariusz Winiarski
53
(2,00%)
-
8
Adrian Tomasz Pepliński
10
(0,38%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW INICJATYWA-ROZWÓJ-PRZYSZŁOŚĆ
-
6
Jacek Dobrowolski
51
(1,93%)
-
3
Tadeusz Edward Sobczuk
191
(7,22%)
-
2
Maria Zofia Frąckowiak
159
(6,01%)
-
4
Natalia Kowalczykowska
38
(1,44%)
-
1
Agnieszka Katarzyna Nachaj
178
(6,72%)
-
5
Kamil Grzeszczuk
30
(1,13%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KONRAD ANTKOWIAK
-
8
Lech Marian Wojcieszak
8
(0,30%)
-
5
Marta Panicz-Szajnkenig
66
(2,49%)
-
3
Bogusław Stanisław Drąg
26
(0,98%)
-
2
Karolina Adamska
16
(0,60%)
-
7
Eryk Adam Szmania
72
(2,72%)
-
6
Natalia Anna Rogozińska
45
(1,70%)
-
1
Franciszek Baśczyn
77
(2,91%)
-
4
Adam Małyniak
28
(1,06%)
-
9
Krystyna Zarzycka
6
(0,23%)
KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ
-
2
Stanisław Edward Sadowski
38
(1,44%)
-
3
Tomasz Grzegorz Śliwiński
58
(2,19%)
-
4
Anna Oleśniewicz
30
(1,13%)
-
6
Mirosława Olszuk
3
(0,11%)
-
8
Dariusz Krzysztof Jędrzychowski
7
(0,26%)
-
5
Mariusz Hilarski
53
(2,00%)
-
1
Przemysław Grzegorz Gliński
268
(10,12%)
-
7
Anna Katarzyna Gałka
112
(4,23%)
KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW ZWYCZAJNI RAZEM
-
2
Justyna Małgorzata Urbaniak
72
(2,72%)
-
5
Andrzej Tadeusz Kowalczyk
50
(1,89%)
-
8
Ewa Najdzion
10
(0,38%)
-
1
Władysław Grzegorz Brzechwa
204
(7,71%)
-
3
Paweł Wasyluk
36
(1,36%)
-
6
Monika Marzena Tymczyszyn
33
(1,25%)
-
7
Paweł Wojciech Ramboliński
15
(0,57%)
-
4
Krzysztof Michalewicz
70
(2,64%)