Wyniki wyborów 2018 do sejmiku województwa - opolskie

    Poniższa lista przedstawia oficjalne wyniki wyborów samorządowych 2018. Źródło PKW.

    – kandydat otrzymał mandat

    Okręg 1

    miasto Opole, pow. opolski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Agnieszka Izabela Zagola
      699 (0,74%)
    2. 3 Bogusław Łukasz Dec
      443 (0,47%)
    3. 4 Henryk Janusz Wawer
      157 (0,17%)
    4. 7 Roland Zygmunt Spyra
      444 (0,47%)
    5. 6 Agnieszka Danuta Szerner
      190 (0,20%)
    6. 1 Grzegorz Adam Sawicki
      2 673 (2,83%)
    7. 5 Marcin Krzysztof Oszańca
      627 (0,66%)
    8. 8 Jerzy Szczakiel
      931 (0,99%)
    9. 9 Dorota Joanna Pieniacha
      436 (0,46%)
    10. 10 Jadwiga Julianna Sterniuk
      406 (0,43%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Andrzej Józef Namysło
      2 450 (2,60%)
    2. 3 Agata Gąsowska-Kramarz
      242 (0,26%)
    3. 5 Teresa Janina Dunikowska
      190 (0,20%)
    4. 4 Zbigniew Koziarz
      454 (0,48%)
    5. 7 Justyna Kowol
      231 (0,24%)
    6. 8 Adam Adrian Zagożdżon
      110 (0,12%)
    7. 6 Jerzy Szkolny
      110 (0,12%)
    8. 2 Dionizy Duszyński
      1 229 (1,30%)
    9. 9 Jolanta Maria Mokrzycka
      266 (0,28%)
    10. 10 Paweł Jan Kampa
      813 (0,86%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Maria Stanisława Misztal
      1 682 (1,78%)
    2. 2 Łukasz Ludwik Dymek
      2 387 (2,53%)
    3. 1 Zbigniew Eugeniusz Kubalańca
      9 725 (10,30%)
    4. 3 Szymon Przemysław Ogłaza
      4 478 (4,74%)
    5. 5 Janusz Roman Trzepizur
      5 398 (5,72%)
    6. 6 Monika Ożóg
      1 872 (1,98%)
    7. 8 Anna Rozalia Czarnecka
      1 476 (1,56%)
    8. 9 Katarzyna Elżbieta Mazur-Kulesza
      940 (1,00%)
    9. 7 Piotr Rafał Piaseczny
      830 (0,88%)
    10. 10 Tadeusz Jarmuziewicz
      2 379 (2,52%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Ryszard Marian Janka
      291 (0,31%)
    2. 1 Marcin Michał Ociepa
      13 369 (14,16%)
    3. 2 Ryszard Józef Szram
      1 166 (1,24%)
    4. 4 Marek Kędzierski
      652 (0,69%)
    5. 3 Mariusz Janusz Bochenek
      863 (0,91%)
    6. 7 Teresa Helena Jazłowiecka
      1 009 (1,07%)
    7. 6 Anita Katarzyna Chojka
      433 (0,46%)
    8. 10 Tomasz Adam Gabor
      1 220 (1,29%)
    9. 9 Krystyna Pocztarek
      268 (0,28%)
    10. 8 Izabela Barbara Majerska
      231 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jacek Bernard Bartnik
      162 (0,17%)
    2. 4 Jacek Walczak
      143 (0,15%)
    3. 1 Daniel Szkarupski
      429 (0,45%)
    4. 3 Danuta Urszula Grela
      157 (0,17%)
    5. 5 Monika Anna Bartnik
      99 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Wojciech Jan Jagiełło
      2 628 (2,78%)
    2. 2 Przemysław Bielecki
      771 (0,82%)
    3. 4 Aleksandra Krystyna Łuczko
      482 (0,51%)
    4. 5 Tomasz Józef Sopyła
      264 (0,28%)
    5. 3 Sylwia Dorota Ufa
      405 (0,43%)
    6. 7 Rafał Mateusz Masłowski
      259 (0,27%)
    7. 10 Krzysztof Kamil Żurakowski
      312 (0,33%)
    8. 8 Agnieszka Maria Dawid
      267 (0,28%)
    9. 9 Kacper Jan Kwiatkowski
      264 (0,28%)
    10. 6 Małgorzata Jadwiga Sowada-Kupiec
      287 (0,30%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Grzegorz Jacek Guzik
      216 (0,23%)
    2. 2 Zygmunt Marek Łubiński
      66 (0,07%)
    3. 4 Bogusława Maria Konopka
      109 (0,12%)
    4. 3 Paweł Kazimierz Oborski
      143 (0,15%)
    5. 5 Dorota Barbara Kulik-Nowak
      138 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Dominik Mateusz Muszyński
      136 (0,14%)
    2. 8 Lucjan Kobylański
      97 (0,10%)
    3. 2 Ewa Małgorzata Sienkiewicz
      224 (0,24%)
    4. 1 Longin Bartnik
      541 (0,57%)
    5. 4 Igor Jakub Łopato
      129 (0,14%)
    6. 5 Konstancja Maria Wencel
      177 (0,19%)
    7. 6 Ewa Aldona Mieszek
      73 (0,08%)
    8. 7 Stanisław Olszowski
      112 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Maciej Jan Kruszka
      458 (0,49%)
    2. 2 Kaja Filaczyńska
      382 (0,40%)
    3. 3 Grzegorz Burghardt
      116 (0,12%)
    4. 5 Szymon Pytlik
      399 (0,42%)
    5. 4 Joanna Wanda Bronowicka
      185 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Małgorzata Janik-Jankowska
      469 (0,50%)
    2. 3 Małgorzata Aneta Długosz
      470 (0,50%)
    3. 2 Bernard Andrzej Teichmann
      79 (0,08%)
    4. 5 Zbigniew Józef Styrna
      48 (0,05%)
    5. 6 Krzysztof Józef Riewold
      209 (0,22%)
    6. 4 Anna Barbara Śleziona
      165 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Hubert Jerzy Kołodziej
      2 978 (3,15%)
    2. 1 Rafał Jan Bartek
      7 091 (7,51%)
    3. 3 Ilona Patrycja Lenart
      929 (0,98%)
    4. 8 Engelbert Krystian Słowik
      794 (0,84%)
    5. 6 Henryk Paweł Szyma
      679 (0,72%)
    6. 7 Krystyna Maria Konieczko
      678 (0,72%)
    7. 5 Aneta Gabriela Lissy-Kluczny
      1 505 (1,59%)
    8. 4 Aleksander Sachanbiński
      1 506 (1,60%)
    9. 10 Beata Władysława Kubica
      443 (0,47%)
    10. 9 Melania Cecylia Polednia
      348 (0,37%)

    KOMITET WYBORCZY PARTIA ZIELONI

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Adrian Marcin Sulikowski
      482 (0,51%)
    2. 4 Edyta Diana Sławska
      123 (0,13%)
    3. 8 Jerzy Marek Nackowicz
      74 (0,08%)
    4. 2 Anna Małgorzata Czyrska
      244 (0,26%)
    5. 7 Daniel Rafał Lisiński
      145 (0,15%)
    6. 3 Henryk Adam Neugebauer
      114 (0,12%)
    7. 5 Krzysztof Polak
      313 (0,33%)
    8. 6 Karolina Genowefa Stark
      114 (0,12%)

    Okręg 2

    pow. kluczborski, pow. namysłowski, pow. oleski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Bernard Walenty Mika
      139 (0,21%)
    2. 6 Katarzyna Wojciechowska-Butra
      198 (0,31%)
    3. 1 Stanisław Rakoczy
      3 487 (5,39%)
    4. 4 Jolanta Cecylia Rudziewicz
      666 (1,03%)
    5. 5 Natalia Agnieszka Zając
      818 (1,26%)
    6. 2 Ryszard Bogusław Kuchczyński
      1 223 (1,89%)
    7. 3 Lidia Jędrysiak
      330 (0,51%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Waldemar Piotr Bochenek
      292 (0,45%)
    2. 1 Radosław Szymon Matysik
      1 313 (2,03%)
    3. 2 Beata Maria Popczyk
      712 (1,10%)
    4. 5 Maciej Kaczor
      382 (0,59%)
    5. 6 Tadeusz Chmielewski
      100 (0,15%)
    6. 7 Katarzyna Elżbieta Sławska
      333 (0,51%)
    7. 4 Beata Maria Denisiewicz
      261 (0,40%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jolanta Alina Wilczyńska
      3 315 (5,12%)
    2. 1 Andrzej Buła
      13 041 (20,14%)
    3. 3 Szymon Piotr Godyla
      2 317 (3,58%)
    4. 5 Elżbieta Ewa Hadaś
      594 (0,92%)
    5. 6 Janusz Stanisław Gałkiewicz
      98 (0,15%)
    6. 7 Zbigniew Bienias
      1 377 (2,13%)
    7. 4 Katarzyna Aleksandra Juranek-Mazurczak
      752 (1,16%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jerzy Józef Niedźwiecki
      5 771 (8,91%)
    2. 2 Waldemar Zdzisław Kościelny
      3 115 (4,81%)
    3. 6 Anna Krystyna Meryk
      1 110 (1,71%)
    4. 3 Teresa Zuzanna Ceglecka-Zielonka
      3 359 (5,19%)
    5. 4 Magdalena Elżbieta Buła
      1 335 (2,06%)
    6. 5 Adam Stanisław Martyniszyn
      1 811 (2,80%)
    7. 7 Rafał Sebastian Trojanowski
      1 710 (2,64%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Bartosz Izaak Pawlak
      129 (0,20%)
    2. 1 Anna Irena Kulczak
      206 (0,32%)
    3. 2 Maria Elżbieta Schmidt
      50 (0,08%)
    4. 4 Andrzej Władysław Kostyrka
      48 (0,07%)
    5. 5 Maria Romaniuk
      60 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Andrzej Józef Weintritt
      97 (0,15%)
    2. 3 Iwona Szczepańska
      302 (0,47%)
    3. 4 Paulina Wierzbicka
      348 (0,54%)
    4. 6 Szymon Franciszek Smoliński
      115 (0,18%)
    5. 5 Ewelina Agnieszka Pieróg
      179 (0,28%)
    6. 1 Ryszard Czekaj
      989 (1,53%)
    7. 7 Wojciech Jarosław Malinowski
      251 (0,39%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Stanisław Michałkiewicz
      35 (0,05%)
    2. 5 Maria Dorota Izbicka
      56 (0,09%)
    3. 1 Jerzy Szyndler
      130 (0,20%)
    4. 3 Marian Kołodziej
      107 (0,17%)
    5. 2 Jadwiga Bagińska
      96 (0,15%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Liliana Teresa Wencel
      104 (0,16%)
    2. 4 Katarzyna Sawczuk
      83 (0,13%)
    3. 2 Marcel Wojciech Stachura
      203 (0,31%)
    4. 5 Jarosław Skiba
      165 (0,25%)
    5. 1 Ryszard Stanisław Skawiński
      275 (0,42%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Jerzy Antoni Ochman
      140 (0,22%)
    2. 3 Anna Danuta Baryłowicz
      46 (0,07%)
    3. 1 Kamila Maria Jarońska
      262 (0,40%)
    4. 4 Andrzej Kosturek
      239 (0,37%)
    5. 5 Katarzyna Krzempek
      57 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marcin Dariusz Wocka
      16 (0,02%)
    2. 2 Marek Jan Czaja
      189 (0,29%)
    3. 1 Beata Maria Herian
      140 (0,22%)
    4. 3 Marta Sendal
      72 (0,11%)
    5. 5 Dariusz Józef Wachowski
      89 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Herbert Wincenty Czaja
      3 713 (5,74%)
    2. 2 Marianna Jadwiga Skorupa
      654 (1,01%)
    3. 4 Alicja Czyżkowska
      264 (0,41%)
    4. 3 Kryspin Tomasz Cieplik
      902 (1,39%)
    5. 6 Patrycja Maria Karpińska-Uryga
      113 (0,17%)
    6. 5 Monika Patrycja Ortman-Baran
      353 (0,55%)
    7. 7 Jan Józef Dzierżon
      717 (1,11%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW BEZPARTYJNI SAMORZĄDOWCY

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Piotr Jan Purul
      81 (0,13%)
    2. 2 Ludwika Anna Gronek-Kałuża
      254 (0,39%)
    3. 4 Justyna Cecylia Kula
      457 (0,71%)
    4. 6 Magdalena Anna Rokosz
      185 (0,29%)
    5. 3 Mateusz Dominik Soppa
      78 (0,12%)
    6. 1 Mateusz Mirosław Magda
      1 308 (2,02%)
    7. 7 Ilona Barbara Kostecka
      424 (0,65%)

    Okręg 3

    pow. kędzierzyńsko-kozielski, pow. strzelecki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Helena Maria Kochan
      740 (1,32%)
    2. 2 Michał Antoni Klimek
      920 (1,64%)
    3. 3 Danuta Teresa Kupny
      137 (0,24%)
    4. 4 Marek Józef Neuwald
      242 (0,43%)
    5. 5 Agnieszka Danuta Wieczorek-Griner
      217 (0,39%)
    6. 7 Tomasz Teodor Kiel
      700 (1,25%)
    7. 6 Ewa Barbara Gola
      314 (0,56%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kazimierz Pietrzyk
      1 616 (2,88%)
    2. 4 Dorota Anna Tomala
      451 (0,80%)
    3. 2 Olga Helena Gaida
      372 (0,66%)
    4. 5 Marian Tadeusz Magdziarz
      89 (0,16%)
    5. 6 Anna Kampa
      292 (0,52%)
    6. 7 Stanisław Nowak
      225 (0,40%)
    7. 3 Małgorzata Joanna Oczoś
      523 (0,93%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Andrzej Alfred Sałacki
      1 940 (3,46%)
    2. 1 Brygida Kolenda-Łabuś
      7 104 (12,68%)
    3. 2 Mariusz Plaskota
      706 (1,26%)
    4. 4 Zdzisław Jan Siewiera
      1 496 (2,67%)
    5. 5 Ewa Helena Muc-Klimek
      964 (1,72%)
    6. 6 Marzanna Aleksandra Gądek-Radwanowska
      1 014 (1,81%)
    7. 7 Robert Węgrzyn
      2 613 (4,66%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Piotr Niewadzisz
      2 424 (4,33%)
    2. 1 Bogdan Stanisław Tomaszek
      5 196 (9,27%)
    3. 3 Roland Józef Mutwin
      494 (0,88%)
    4. 7 Elżbieta Anna Peczkis
      1 087 (1,94%)
    5. 5 Andrzej Tokarczyk
      845 (1,51%)
    6. 6 Izabela Krystyna Kuczma
      552 (0,98%)
    7. 4 Beata Małgorzata Tworek
      851 (1,52%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Katarzyna Joanna Sokołowska
      260 (0,46%)
    2. 4 Regina Kamińska
      59 (0,11%)
    3. 3 Henryka Zdzisława Marcisz
      19 (0,03%)
    4. 2 Józef Janicki
      130 (0,23%)
    5. 5 Jarosław Górny
      79 (0,14%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 7 Justyna Magdalena Wadowska
      238 (0,42%)
    2. 1 Andrzej Szymański
      1 330 (2,37%)
    3. 2 Ireneusz Waldemar Mrówka
      332 (0,59%)
    4. 3 Elżbieta Maria Morkis
      284 (0,51%)
    5. 4 Szymon Józef Pająk
      264 (0,47%)
    6. 6 Iwona Elżbieta Szkucik-Jędrzejewska
      110 (0,20%)
    7. 5 Sławomir Czesław Bojar
      163 (0,29%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Barbara Szyndler
      53 (0,09%)
    2. 4 Jan Stysiak
      51 (0,09%)
    3. 1 Janusz Bronisław Nowak
      117 (0,21%)
    4. 3 Beata Bronisława Denys
      47 (0,08%)
    5. 2 Witold Sylwester Witosza
      197 (0,35%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Marek Józef Szczepanek
      66 (0,12%)
    2. 5 Kinga Agata Surowiecka
      72 (0,13%)
    3. 3 Dagmara Katarzyna Kryszyn
      167 (0,30%)
    4. 2 Gilbert Tobiasz Kandziora
      239 (0,43%)
    5. 1 Dawid Mateusz Gajer
      284 (0,51%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Paweł Józef Mucha
      370 (0,66%)
    2. 2 Sabina Natalia Faron
      132 (0,24%)
    3. 4 Aleksandra Iwona Szypowska
      90 (0,16%)
    4. 3 Piotr Damian Peljan
      107 (0,19%)
    5. 5 Mirosław Józef Wasiuk
      67 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Krystyna Kislinger
      26 (0,05%)
    2. 2 Andrzej Stanisław Wieczorek
      177 (0,32%)
    3. 1 Grzegorz Robert Broncel
      598 (1,07%)
    4. 3 Gabriela Rochatka
      100 (0,18%)
    5. 5 Dawid Roman Moc
      55 (0,10%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Edyta Maria Gola
      2 066 (3,69%)
    2. 2 Zygfryd Franciszek Steuer
      1 590 (2,84%)
    3. 1 Roman Jacek Kolek
      8 013 (14,30%)
    4. 5 Konrad Józef Wacławczyk
      1 327 (2,37%)
    5. 4 Bernard Adam Groeger
      1 270 (2,27%)
    6. 7 Dorota Maria Rak
      891 (1,59%)
    7. 6 Krystyna Przezdzienk-Grzybek
      477 (0,85%)

    Okręg 4

    pow. głubczycki, pow. krapkowicki. pow. prudnicki

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Kazimierz Pyziak
      2 012 (3,36%)
    2. 3 Krystyna Maria Czyżewska-Zięba
      355 (0,59%)
    3. 4 Marian Franciszek Gorecki
      305 (0,51%)
    4. 2 Kazimierz Głowacki
      453 (0,76%)
    5. 5 Anna Małgorzata Burak
      274 (0,46%)
    6. 6 Marta Maria Bednarczyk
      250 (0,42%)
    7. 7 Józef Iluk
      296 (0,49%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Bogusław Tadeusz Galla
      793 (1,32%)
    2. 3 Romana Kamila Sniegon
      238 (0,40%)
    3. 2 Mirosław Ryszard Kamiński
      452 (0,75%)
    4. 7 Łukasz Podolski
      237 (0,40%)
    5. 6 Łukasz Jan Lisowski
      160 (0,27%)
    6. 4 Anna Maria Chamala
      126 (0,21%)
    7. 5 Aleksandra Zuzanna Krupa
      446 (0,74%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Alicja Józefa Polak
      1 161 (1,94%)
    2. 1 Zbigniew Józef Ziółko
      7 359 (12,28%)
    3. 2 Janina Władysława Okrągły
      3 621 (6,04%)
    4. 3 Ewelina Justyna Feret
      944 (1,58%)
    5. 4 Krzysztof Michał Fejdych
      1 054 (1,76%)
    6. 6 Wiesława Izabela Wójtowicz-Bunczek
      686 (1,14%)
    7. 7 Henryk Paweł Małek
      1 484 (2,48%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Andrzej Michał Mrowiec
      1 269 (2,12%)
    2. 1 Piotr Bogusław Semak
      3 738 (6,24%)
    3. 2 Leszek Antoszczyszyn
      2 836 (4,73%)
    4. 3 Lucjusz Adrian Standera
      1 277 (2,13%)
    5. 7 Joanna Marta Czochara
      4 900 (8,18%)
    6. 6 Stanisława Mazur
      641 (1,07%)
    7. 5 Sylwia Franciszka Czerwińska
      1 156 (1,93%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Julia Maria Żołek
      191 (0,32%)
    2. 3 Antoni Stankiewicz
      93 (0,16%)
    3. 5 Bartosz Marek Kowara
      79 (0,13%)
    4. 2 Genowefa Wojnar
      39 (0,07%)
    5. 4 Bartosz Adam Puk
      55 (0,09%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Jan Szczegielniak
      1 033 (1,72%)
    2. 4 Dorota Lidia Bedryj
      441 (0,74%)
    3. 3 Beata Renata Karcz
      488 (0,81%)
    4. 2 Hubert Jerzy Simonides
      817 (1,36%)
    5. 7 Mateusz Marcin Słobodzian
      605 (1,01%)
    6. 5 Aleksandra Aldona Mięczakowska
      312 (0,52%)
    7. 6 Katarzyna Podkanowicz
      142 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Kamil Smoluch
      152 (0,25%)
    2. 4 Marta Maria Sowa
      162 (0,27%)
    3. 5 Justyna Kosmala-Ognista
      96 (0,16%)
    4. 1 Paweł Piotr Ślepecki
      630 (1,05%)
    5. 2 Przemysław Sebastian Krawiec
      320 (0,53%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Radosław Bargieł
      124 (0,21%)
    2. 1 Tomasz Jarecki
      348 (0,58%)
    3. 3 Aldona Joanna Mieszek
      82 (0,14%)
    4. 5 Jolanta Halina Kwiecińska
      121 (0,20%)
    5. 2 Jan Stanisław Bartnik
      101 (0,17%)
    6. 6 Agnieszka Maria Filcek
      44 (0,07%)
    7. 7 Jarosław Jan Stasiak
      73 (0,12%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Sandra Mazur
      286 (0,48%)
    2. 3 Paweł Jan Maryniak
      120 (0,20%)
    3. 1 Andrzej Oswald Drost
      321 (0,54%)
    4. 4 Grażyna Juszczyk
      367 (0,61%)
    5. 5 Ruta Anna Młyńska
      121 (0,20%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Krzysztof Michał Lorek
      117 (0,20%)
    2. 5 Klaudia Janina Kowalska
      96 (0,16%)
    3. 3 Agnieszka Małgorzata Zuziak-Rudecka
      35 (0,06%)
    4. 1 Mirosław Sebastian Patoła
      159 (0,27%)
    5. 4 Elżbieta Beata Kubas
      98 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW MNIEJSZOŚĆ NIEMIECKA

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Zuzanna Teresa Donath-Kasiura
      6 243 (10,42%)
    2. 3 Krzysztof Piotr Długosz
      2 080 (3,47%)
    3. 4 Bogna Melania Lewkowicz
      326 (0,54%)
    4. 5 Zuzanna Wiktoria Herud
      545 (0,91%)
    5. 6 Natalia Agnieszka Wieczorek
      1 064 (1,78%)
    6. 7 Fabian Walenty Żok
      804 (1,34%)
    7. 2 Mirosław Piotr Lasar
      2 068 (3,45%)

    Okręg 5

    pow. brzeski, pow. nyski

    Pokaż więcej

    KOMITET WYBORCZY POLSKIE STRONNICTWO LUDOWE

    kandydatliczba głosów

    1. 8 Krzysztof Giża
      245 (0,29%)
    2. 2 Leszek Janusz Fornal
      1 335 (1,61%)
    3. 6 Anna Madejska-Baranowska
      216 (0,26%)
    4. 5 Miłosz Stanisław Krok
      1 930 (2,32%)
    5. 4 Beata Jadwiga Juralewicz
      354 (0,43%)
    6. 9 Alina Magdalena Mielnik
      312 (0,38%)
    7. 7 Dorota Edyta Kania
      396 (0,48%)
    8. 1 Norbert Jan Krajczy
      9 599 (11,55%)
    9. 3 Antoni Jacek Konopka
      2 914 (3,51%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY SLD LEWICA RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Artur Wojciech Banasiak
      2 192 (2,64%)
    2. 3 Krystyna Górska
      737 (0,89%)
    3. 7 Władysława Krystyna Wróbel
      224 (0,27%)
    4. 9 Mateusz Bolesław Śliwa
      351 (0,42%)
    5. 4 Jerzy Stanisław Pietraszko
      263 (0,32%)
    6. 5 Józef Łuczków
      472 (0,57%)
    7. 8 Joanna Magdalena Konieczna
      371 (0,45%)
    8. 6 Stanisław Wiesław Arczyński
      281 (0,34%)
    9. 2 Krystyna Wilk
      864 (1,04%)

    KOALICYJNY KOMITET WYBORCZY PLATFORMA.NOWOCZESNA KOALICJA OBYWATELSKA

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Bogusław Jerzy Wierdak
      5 339 (6,43%)
    2. 1 Piotr Jakub Wach
      7 261 (8,74%)
    3. 3 Izabela Ewa Spychała-Niedźwiecka
      1 262 (1,52%)
    4. 4 Jolanta Barbara Błaszczyk
      2 307 (2,78%)
    5. 5 Artur Jerzy Kowalski
      721 (0,87%)
    6. 8 Katarzyna Anna Warchał
      617 (0,74%)
    7. 9 Krzysztof Puszczewicz
      1 850 (2,23%)
    8. 7 Aleksandra Lucyna Pytlińska
      469 (0,56%)
    9. 6 Zbigniew Buczek
      868 (1,04%)

    KOMITET WYBORCZY PRAWO I SPRAWIEDLIWOŚĆ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Danuta Iwona Trzaskawska
      3 209 (3,86%)
    2. 1 Dariusz Paweł Byczkowski
      10 596 (12,75%)
    3. 2 Leszek Piotr Darowski
      2 552 (3,07%)
    4. 3 Martyna Barbara Nakonieczny
      3 647 (4,39%)
    5. 5 Mariusz Tomasz Litwinowicz
      1 008 (1,21%)
    6. 8 Barbara Zofia Błachut
      1 472 (1,77%)
    7. 6 Władysław Jan Kamiński
      1 642 (1,98%)
    8. 9 Edyta Peikert
      2 081 (2,50%)
    9. 7 Daniel Jan Potocki
      1 119 (1,35%)

    KOMITET WYBORCZY RUCH NARODOWY RP

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Michał Jan Maliński
      369 (0,44%)
    2. 2 Zbigniew Henryk Dzięgielewski
      160 (0,19%)
    3. 3 Dariusz Ludwik Czapkowski
      138 (0,17%)
    4. 5 Izabela Dominika Węgrzyn
      120 (0,14%)
    5. 4 Anna Wilska
      129 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW KUKIZ'15

    kandydatliczba głosów

    1. 5 Kamila Krystyna Rzońca
      418 (0,50%)
    2. 3 Alicja Pyziak
      1 252 (1,51%)
    3. 2 Maksym Jan Machnio
      1 370 (1,65%)
    4. 1 Robert Tistek
      1 615 (1,94%)
    5. 4 Michał Andrzej Welens
      163 (0,20%)
    6. 6 Mariusz Władysław Grad
      269 (0,32%)
    7. 7 Magdalena Monika Świętalska
      497 (0,60%)
    8. 8 Mateusz Paweł Małek
      491 (0,59%)
    9. 9 Ewa Piecuch
      854 (1,03%)

    KOMITET WYBORCZY WOLNI I SOLIDARNI

    kandydatliczba głosów

    1. 3 Jerzy Józef Fałat
      156 (0,19%)
    2. 4 Małgorzata Ewa Wojtas
      178 (0,21%)
    3. 1 Maciej Mariusz Krzyżowski
      182 (0,22%)
    4. 2 Dariusz Władysław Pyskaty
      213 (0,26%)
    5. 5 Sabina Elżbieta Jakubowska
      196 (0,24%)

    KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW WOLNOŚĆ W SAMORZĄDZIE

    kandydatliczba głosów

    1. 1 Gracjan Suduł
      493 (0,59%)
    2. 2 Anna Agnieszka Woś
      254 (0,31%)
    3. 3 Katarzyna Suduł
      120 (0,14%)
    4. 5 Patryk Suduł
      80 (0,10%)
    5. 6 Apoloniusz Rafał Bieluń
      43 (0,05%)
    6. 4 Jerzy Siembida
      111 (0,13%)
    7. 8 Andrzej Tomasz Konieczny
      245 (0,29%)
    8. 7 Anna Dziony
      129 (0,16%)

    KOMITET WYBORCZY PARTII RAZEM

    kandydatliczba głosów

    1. 2 Anna Magdalena Kycia
      148 (0,18%)
    2. 1 Piotr Wojciech Osiadły
      521 (0,63%)
    3. 5 Andrzej Adam Capała
      100 (0,12%)
    4. 3 Michał Michalski
      235 (0,28%)
    5. 4 Aneta Aleksandra Cisakowska
      141 (0,17%)

    KOMITET WYBORCZY ŚLĄSKIEJ PARTII REGIONALNEJ

    kandydatliczba głosów

    1. 4 Lidia Władysława Kryczek
      27 (0,03%)
    2. 5 Anna Agnieszka Charęza
      202 (0,24%)
    3. 2 Sebastian Józef Bednarczyk
      123 (0,15%)
    4. 3 Tomasz Kacper Janik
      151 (0,18%)
    5. 1 Marzena Teresa Radoń
      124 (0,15%)

    Baza wiedzy o wyborach samorządowych 2018

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Uwaga, Zmiany w ordynacji wyborczej

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Jak głosować w wyborach? Zasady, kalendarz wyborczy

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Cisza wyborcza: ile trwa i czego nie wolno wtedy robić?

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Kompetencje i zakres władzy prezydenta, wójta, burmistrza

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Głosowanie poza miejscem zameldowania – o czym trzeba wiedzieć

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Rola samorządu na wsi. Dotacje i możliwości rozwoju w rolnictwie

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Dlaczego powinnaś głosować? Na co zwracać uwagę w programach wyborczych?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Sejmik wojewódzki. Kompetencje, zadania. Jaką pełni rolę?

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wpływ samorządów na przedsiębiorczość i rynek pracy

    Wideo

    Quizy wyborcze. Przetestuj swoją wiedzę i zdecyduj, na kogo oddać swój głos!

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Czy wiesz jak głosować? Sprawdź, ile wiesz o wyborach

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Z którą partią ci po drodze? Quiz preferencji politycznych

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Te zwroty znasz z wypowiedzi polityków. Ile z nich rozumiesz?

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Czy wiesz o państwie więcej niż nastolatek? WOS dla początkujących obywateli

    Polecamy

    KONKURS KALENDARZOWY. Czekamy na Wasze zdjęcia!

    KONKURS KALENDARZOWY. Czekamy na Wasze zdjęcia!

    ↡ Nie tylko liście spadają na jesień! ✔ Cena cyfrowej prenumeraty również!

    ↡ Nie tylko liście spadają na jesień! ✔ Cena cyfrowej prenumeraty również!

    Festiwal Filmowy 2019 w Gdyni. Walka o Złote Lwy!

    Festiwal Filmowy 2019 w Gdyni. Walka o Złote Lwy!

    Najczęściej komentowane

    Najczęściej czytane