Wyborcza awantura w PiS: Polityczna wendeta Jacka Kurskiego?

  Wyborcza awantura w PiS: Polityczna wendeta Jacka Kurskiego?

  Artur S. Górski

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Jacek Kurski

  Jacek Kurski ©T. Bołt

  Gdańska prokuratura zbada, czy nie doszło do przestępstwa przeciwko wyborom przy rejestracji listy kandydatów Prawa i Sprawiedliwości w wyborach do pomorskiego Sejmiku. Zdaniem części działaczy PiS, europoseł Jacek Kurski zaznaczył swoje wpływy w Pomorskim i przeforsował zmianę na liście w okręgu 5.
  Jacek Kurski

  Jacek Kurski ©T. Bołt

  Aleksandrę Jankowską, byłą pomorską wicewojewodę, dziś dyrektorkę Instytutu Stefczyka, która miała otwierać listę w tym okręgu, zastąpił gdański radny PiS Ryszard Jędrzejczak, elektromechanik samochodowy, "żołnierz" Kurskiego.

  Przy rejestracji listy kandydatów posłużono się jednak podpisami poparcia złożonymi, gdy "jedynką" była Jankowska. Zgłoszenie listy KW PiS w okręgu 5 zostało przez WKW cofnięte.
  Działacze partii zdołali jednak zebrać na nowo podpisy do północy z piątku na sobotę. Trwa weryfikacja prawidłowości powtórnego zgłoszenia. Władze PiS twierdzą, że zachowano procedury. Joachim Brudziński, przewodniczący Komitetu Wykonawczego PiS, uspokaja: - Układanie listy i rejestracja odbyły się zgodnie z wymogami statutowymi i procedurą. Nie było żadnego zagrania. Jestem pewien, że prokuratura umorzy postępowanie. Jeśli się pojawią wątpliwości, będziemy sprawę wyjaśniać - mówi Brudziński i dodaje, że wątpliwości WKW pojawiły się po "interwencji zewnętrznej", sugerując, że informacja trafiła do komisji od oponentów Kurskiego.

  Europoseł Kurski zaprzeczył w rozmowie z nami, by to on stał za utrąceniem Jankowskiej. - W tym czasie byłem w Warszawie i omawiałem sprawę ochrony z dowódcą BOR. Trzy lata wcześniej to ja rekomendowałem Aleksandrę Jankowską na funkcję wicewojewody i jako przewodniczący rady regionalnej zgłosiłem ją na pierwszą pozycję na liście - mówi Kurski.

  Europoseł zaprzeczył, że nakłaniał pełnomocnika wyborczego PiS do wprowadzenia zmiany na listach. Tymczasem jeden z prominentnych działaczy PiS powiedział nam, że działania Kurskiego były odwetem za nieumieszczenie na listach wyborczych czterech jego protegowanych, obecnych radnych.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (3)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  jeszcze ochronę z BOR dostał

  Mate (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 20 / 20

  robi co chce, przepisów nie przestrzega, układy, układziki i się kręci...

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  bezczelny luj....

  budda (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 14

  nie do powstrzymania? słabość Państwa. i społeczeństwa..... lekko otumanionego.

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  .. znów kurski i po co ta ochrona

  kartofel V-POmrocznej (gość)

  Zgłoś naruszenie treści / 17 / 21

  .. gdy on od 20-lat prosi sie o lanie!!!

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo