Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU 2017. Głosowanie zakończone -...

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU 2017. Głosowanie zakończone - sprawdź wyniki

  DM

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU 2017. Głosowanie zakończone - sprawdź wyniki
  We wtorek, 13 lutego zakończyło się głosowanie w wielkim finale plebiscytu Osobowość Roku 2017.
  Wybieramy OSOBOWOŚCI ROKU 2017. Głosowanie zakończone - sprawdź wyniki

  KLIKNIJ i zobacz galerię oraz czytaj o finalistach plebiscytu

  Oto wyniki głosowania
  w finale plebiscytu:

  KLIKNIJ i wybierz kategorię:

  Działalność społeczna i charytatywna
  Kultura
  Samorządność i społeczność lokalna
  Biznes

  Głosowanie w pierwszy, powiatowym etapie plebiscytu zakończyło się we wtorek, 30 stycznia. Zobacz wyniki głosowania w miastach i powiatach:

  GDAŃSKGDYNIA
  SOPOTRUMIA
  bytowskiczłuchowskigdański
  kartuskikościerskikwidzyński
  lęborskimalborskinowodworski
  puckisławieńskistarogardzki
  sztumskitczewskiwejherowski


  Ten plebiscyt jest już na stałe wpisany do kalendarza pomorskich wydarzeń w noworocznym czasie. Od lat co roku dziennikarze i Czytelnicy "Dziennika Bałtyckiego" nominują do prestiżowego tytułu osoby, które wyróżniły się szczególnymi działaniami w różnych dziedzinach, osiągnęły sukcesy i znacząco zasłużyły się dla lokalnej społeczności.

  Cztery kategorie plebiscytu

  Tytuły Osobowość Roku 2017 zostaną przyznane w czterech kategoriach: kultura, działalność społeczna i charytatywna, samorządność i społeczność lokalna oraz biznes. Nasi Czytelnicy wybiorą laureatów osobno w Gdańsku, Gdyni, Sopocie oraz w pomorskich powiatach.

  - Przez ten plebiscyt bezpośrednio realizujemy najważniejszą misję naszej gazety jako największego dziennika regionalnego na Pomorzu - mówi Mariusz Szmidka, redaktor naczelny „Dziennika Bałtyckiego”. - Na naszych łamach i na stronach serwisów internetowych prezentujemy i doceniamy osoby zaangażowane w życie lokalnych społeczności. Promujemy szlachetne postawy, ofiarność i zaangażowanie, lokalny patriotyzm, a także przedsiębiorczość.

  Kandydatów do tytułu Osobowość Roku nominują nasi dziennikarze, którzy codziennie opisują życie w pomorskich miastach i powiatach. Zgłaszają ich także nasi Czytelnicy. Wszystkie nominacje podlegają akceptacji kapituły pod przewodnictwem Redaktora Naczelnego. Później głos oddajemy mieszkańcom Pomorza - to oni w głosowaniu wybiorą laureatów.

  W piątek, 5 stycznia przedstawiliśmy nominowanych kandydatów w "Dzienniku Bałtyckim" i rozpoczęło się głosowanie. Nominacje Czytelników będą przyjmowane do wtorku, 16 stycznia i będą podlegać akceptacji redakcyjnej kapituły plebiscytu.

  Głosowanie w pierwszym, powiatowym etapie naszej akcji będzie trwać do wtorku, 30 stycznia do godz. 22. W lutym laureaci tytułu Osobowości Roku z każdego miasta i powiatu, w każdej kategorii plebiscytu, wezmą udział w wojewódzkim finale plebiscytu, w którym zachowując zdobyte wcześniej głosy powalczą o tytuły Osobowości Roku 2017 na Pomorzu i dodatkowe, cenne nagrody.

  Pod koniec lutego w Gdańsku odbędzie się uroczysta gala plebiscytu, podczas której zdobywcy tytułów Osobowość Roku 2017 w każdej kategorii, z każdego miasta i powiatu odbiorą piękne statuetki i dyplomy.

  Galeria dostojnych laureatów

  Laureatami nagrody w minionych latach były nie tylko znane i szanowane osoby z Pomorza, lecz także bardziej anonimowi, ale nie mniej zasłużeni społecznicy i aktywiści, ludzi wielkiego serca, przedsiębiorcy, twórcy i artyści z pomorskich miast i powiatów.

  Kliknij i zobacz relacje z gali plebiscytu w minionych latach:

  Osobowość Roku 2016 | Osobowość Roku 2015

  Po zakończeniu każdej edycji plebiscytu do "Dziennika Bałtyckiego" dołączany jest specjalny dodatek, w którym prezentujemy laureatów z każdego miasta i powiatu. Przeczytaj o laureatach poprzednich edycji nagrody!


  Informacji na temat plebiscytu udziela:
  Sławka Kruszewska
  tel. 502 499 097,
  e-mail: plebiscyt@prasa.gda.pl .
  Regulamin  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo