Wszystkich Świętych 2022 w Trójmieście. Jak dojechać na cmentarz? Zmiana organizacji ruchu

OPRAC.:
Krzysztof Dunaj
Krzysztof Dunaj
Fot. Andrzej J. Gojke
Zmiany w ruchu oraz dodatkowe kursy komunikacji miejskiej na terenie Trójmiasta na Wszystkich Świętych. Tymczasowa organizacja będzie obowiązywać od 26 października do 2 listopada 2022 r.

Wszystkich Świętych w Gdyni. Zmiana organizacji ruchu

Jak poinformowali gdyńscy urzędnicy, od 29 października do 2 listopada cmentarze komunalne będą otwarte przez całą dobę. W tym okresie, w związku z organizacją dnia Wszystkich Świętych i przewidywanym wzmożonym ruchem pieszych, wprowadzony zostaje całkowity zakaz wjazdu samochodem na teren gdyńskich cmentarzy komunalnych (nie dotyczy pojazdów służb porządkowych i obsługi cmentarza). Osoby starsze (powyżej 75. roku życia) oraz osoby z niepełnosprawnością będą mogły skorzystać z wjazdów na gdyńskie cmentarze komunalne w dni powszednie w godz. 8.00-10.00 do 28.10. i po 2.11. w tych samych godzinach.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Witomiński

Od 29 października (sobota) do 1 listopada (wtorek) na ul. Witomińskiej będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu – od skrzyżowania z ulicami Zielną i Bursztynową do skrzyżowania z ul. Warszawską. Od strony ul. Warszawskiej na ul. Witomińską będą mogły wjechać jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich i rowerzyści. Pozostali uczestnicy ruchu, w tym taksówki, będą mogli dostać się w rejon cmentarza tylko od ul. Kieleckiej.

Z ul. Śląskiej w lewo w ul. Warszawską będą mogły skręcić jedynie autobusy komunikacji miejskiej oraz pojazdy służb miejskich. Przez skrzyżowanie ul. Śląskiej z al. Marsz. Piłsudskiego (węzeł im. Franciszki Cegielskiej) w kierunku Chyloni będzie można przejechać jedynie wiaduktem przebiegającym nad jezdnią al. Marsz. Piłsudskiego. Nie będzie możliwości wyjazdu z ul. Zjazdowej na ul. Witomińską. Na skrzyżowaniu ulic Kieleckiej, Rolniczej, Witomińskiej i Konwaliowej nie będzie można skręcić w lewo z ul. Kieleckiej w ul. Konwaliową, a z ul. Witomińskiej będzie można pojechać tylko w prawo w ul. Rolniczą. Na ul. Kieleckiej zostaną wprowadzone dwa pasy ruchu w kierunku ul. Witomińskiej.

Podobnie jak w ubiegłych latach będzie można parkować na pasie ruchu ul. Witomińskiej pomiędzy ul. Zielną a główną bramą cmentarza (po stronie cmentarza). Na końcu tego odcinka zostanie wyznaczony tymczasowy postój taksówek. Natomiast postój znajdujący się naprzeciwko budynku Zarządu Cmentarzy Komunalnych zostanie zawieszony. Parking przy cmentarzu będzie w całości przeznaczony dla osób z niepełnosprawnościami. Na odcinku ul. Witomińskiej pomiędzy główną bramą cmentarza a ul. Warszawską będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania się. Na parkingu przy bramie cmentarza będzie pętla autobusowa.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz komunalny przy ul. Spokojnej w Gdyni

Między 29 października a 1 listopada po obu stronach ul. Spokojnej – od skrzyżowania z ul. Wielkopolską do drogi dojazdowej do cmentarza, jak i ta droga – będzie obowiązywać zakaz zatrzymywania. Z wlotu ul. Spokojnej na skrzyżowanie z ul. Wielkopolską będzie można skręcić tylko w prawo. Kierowcy będą mogli skorzystać z parkingu przy ul. Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Marynarki Wojennej przy ul. A. Muchowskiego

Od 29 października do 1 listopada na ulicach Miegonia oraz Muchowskiego zostanie wprowadzony jeden kierunek ruchu – od ul. Dickmana do ul. Arciszewskich.

Komunikacją miejską na groby najbliższych

Wzmożona obsługa komunikacyjna nekropolii w Gdyni oraz w obsługiwanych gdyńską komunikacją miejską gminach sąsiednich, realizowana będzie w dniach od 26 października do 2 listopada. Dojazd w bezpośrednią bliskość cmentarzy możliwy jest wyłącznie transportem zbiorowym.

- Dojazd w okolice cmentarzy najsprawniejszy jest zawsze publicznym transportem zbiorowym - zachęca Marcin Gromadzki, rzecznik prasowy ZKM Gdynia. - W wielu miejscach Gdyni autobusy i trolejbusy będą traktowane priorytetowo w stosunku do samochodów osobowych. Od 30 października do 2 listopada angażujemy cały dostępny tabor i wszystkich kierowców. Pomagać nam będą również autobusy wypożyczone z innych miast. Zapewnimy mieszkańcom sprawny dowóz w okolice cmentarzy. Na liniach obsługujących Cmentarz Witomiński autobusy będą kursować w odstępach od 30 do 60 sekund. Bardzo zachęcamy wszystkich gdynian do korzystania z transportu zbiorowego podczas tych dni.

Dodatkowa obsługa komunikacyjna w poszczególne dni:

Środa – piątek, 26-28 października

 • Obowiązują stałe rozkłady jazdy, ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

Obsługę linii 105 – dowożącej pasażerów do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie – zapewnia się autobusami przegubowymi. Linia 190 do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni w razie potrzeb wzmacniana będzie dodatkowymi autobusami, poza stałym rozkładem jazdy.

Sobota – niedziela, 29-30 października

 • Obowiązują stałe rozkłady jazdy (w sobotę – sobotnie, w niedzielę – świąteczne), od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • Linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 7:30-18:30, z kursami nie rzadziej niż co 5 minut w porach największego ruchu pasażerskiego i nie rzadziej niż co 15 minut w skrajnych godzinach;
 • Linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, funkcjonująca w godz. 9-18, z kursami co 20 minut.
 • Linie 141 i 190 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 8 i po godz. 19. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się kursy linii 190.
 • Midibusy linii 203 i 204 na Działkach Leśnych kursować będą ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.
 • Linie 173 i 197 – obsługa autobusami przegubowymi.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 8:30-18:30;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17.

Obie linie obsługują autobusy przegubowe, z kursami łącznie co 15 minut.

Dojazd do cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linia 84 i 86, funkcjonujące na stałych trasach, zgodnie ze stałymi rozkładami jazdy;
 • linia 386, na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17, z częstotliwością co 30 minut.

Dojazd do cmentarzy w Sopocie

 • Na ul. Malczewskiego w Sopocie wprowadzony zostaje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.
 • Na linii 187 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów w godz. ok. 8-17 do 20 minut.

Poniedziałek, 31 października

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej, od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 7:30-18:30, z kursami nie rzadziej niż co 5 minut w porach największego ruchu pasażerskiego i nie rzadziej niż co 15 minut w skrajnych godzinach;
 • linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 9-18, z kursami co 20 minut.
 • Linie 141 i 190 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 8 i po godz. 19. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się funkcjonowanie linii 190.
 • Midibusy linii 204 na Działkach Leśnych kursują ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 6:30-20;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Pierwoszyno – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17.
 • Obie linie obsługują autobusy przegubowe, z kursami łącznie co 15 minut.

Dojazd do cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linie 84 i 86, funkcjonujące na stałych trasach, zgodnie z powszednim rozkładem jazdy;
 • linia 386, na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 9-17, z częstotliwością co 30 minut.

Dojazd do cmentarzy w Sopocie:

Na ul. Malczewskiego w Sopocie obowiązuje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.

Wtorek, 1 listopada – Wszystkich Świętych

Obowiązują sobotnie rozkłady jazdy, od których wprowadza się odstępstwa opisane poniżej.

Dojazd do Cmentarza Witomińskiego w Gdyni zapewniają dwie linie:

 • linia 390, na trasie: Gdynia Dworzec Gł. PKP – Dworcowa – 10 Lutego (z powrotem: Władysława IV – Jana z Kolna) – Władysława IV – al. Piłsudskiego – Śląska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 6:45-21;
 • linia 392, na trasie: Witomino Leśniczówka – II MPS – Wielkokacka (wybrane kursy: Stawna – Polna – Długa) – Małokacka – Olimpijska – Sportowa – Górskiego – Droga Gdyńska – Śląska – Warszawska – Witomińska – Cmentarz Witomiński, w godz. 8-19.
 • Na linii 390 zaplanowano kursy z częstotliwością na bieżąco dostosowywaną do liczby pasażerów (w porach największego ruchu pasażerskiego – tj. przez większą część dnia – odjazdy nawet co 1 minutę i nie rzadziej niż co 10 minut w skrajnych godzinach funkcjonowania).
 • Linia 392 funkcjonuje z częstotliwością co 15 minut – obsługiwana autobusami elektrycznymi.
 • Linie 141 i 190 obsługują rejon cmentarza tylko w kursach z Witomina wykonywanych do godz. 7 i po godz. 21. W czasie funkcjonowania linii 392 zawiesza się kursy linii 190.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają dwie linie:

 • linia 105, funkcjonująca na stałej trasie, w godz. 7-19:30;
 • linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Pierwoszyno – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 8-17:30.
  Ze względu na wprowadzenie jednego kierunku ruchu w rejonie cmentarza, autobusy obu linii kursują do Cmentarza przez Pierwoszyno. Obie linie obsługują pojazdy przegubowe, z łączną częstotliwością kursów co 5 minut, przy czym na linii 105 – co ok. 30 minut.
 • Dojazd do Mechelinek zostaje zapewniony przez linię zastępczą 905 funkcjonującą na trasie: Mechelinki – Mosty – Kosakowo Złote Piaski – Cmentarz Komunalny – Kosakowo – Pierwoszyno – Mechelinki.

Do obsługi Cmentarza w Kosakowie przewidziano także dodatkową linię 273, na trasie: Gdynia Chylonia Dworzec PKP – Cisowa Sibeliusa – Rumia: Sobieskiego – Rumia Dworzec PKP – Starowiejska – Derdowskiego – Dębogórska – Żołnierzy I Dywizji WP – Kazimierz – Kosakowo: Rzemieślnicza – Kosakowo Cmentarz Komunalny. Powrót do Chyloni zaplanowano trasą linii 173, przez Dębogórze. Kursy zaplanowano w godz. 8:30-17:30 co 20-40 minut, w koordynacji z kursami na linii 173.

Dojazd do Cmentarzy w Rumi zapewniają linie:

 • linia 373, na trasie: Chylonia Dworzec PKP – Kartuska – Morska – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. ok. 9-17, z kursami co 10 minut;
 • linia 386, na trasie na trasie: Stara Rumia Cmentarz – Chełmińska – Dębogórska – Gdańska – Dąbrowskiego – Starowiejska – Rumia Dworzec PKP – Sobieskiego – Górnicza – Hutnicza – Rumia Cmentarz Komunalny, w godz. 7-17:30, z kursami w zależności od potrzeb, przez większą część dnia odjazdy nawet co 2 minuty i nie rzadziej niż co 10 minut w skrajnych godzinach funkcjonowania.

Dojazd do cmentarzy w Sopocie

Do ok. godz. 20 na ul. Malczewskiego w Sopocie obowiązuje jeden kierunek ruchu (od al. Niepodległości do Brodwina). Trolejbusy linii 181 w kierunku Sopotu Reja oraz autobusy linii 187 w kierunku Dolnego Sopotu kursują przez Kamienny Potok. Trasy linii w kierunkach powrotnych, nie ulegają zmianie.

Na linii 187 zwiększona zostaje częstotliwość kursowania autobusów w godz. ok. 8.30-19 do 10-15 minut.
Pozostałe, najistotniejsze zmiany w komunikacji miejskiej
Na linii 26, obsługującej cmentarze w Cisowie, Leszczynkach i Witominie, w godz. 9-17 podwaja się częstotliwość kursowania, do 10 minut.
Na linii 197, obsługującej cmentarze w Cisowie, Leszczynkach i na Oksywiu, w godz. 9-17 zwiększa się częstotliwość do 20 minut.

Aby ułatwić dojazd w pobliże cmentarzy w Cisowie, Leszczynkach, Witominie i Małym Kacku, uruchamia się linię trolejbusową 327, na trasie: Cisowa Sibeliusa – Morska – Warszawska – Węzeł Wzgórze św. Maksymiliana – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Chwaszczyńska – Nowowiczlińska – Karwiny Nowowiczlińska, w godz. 9-17 z kursami co 20 minut.

Dojazd do cmentarza przy ul. Spokojnej zapewni linia 380, na trasie: Mały Kack Sandomierska – Redłowo SKM – Stryjska – al. Zwycięstwa – Wielkopolska – Spokojna Cmentarz. Kursy na linii 380 zaplanowano co 30 minut.

Uruchomia się dodatkowe kursy na linii 102 o godz. 16:16 z Chyloni i 16:26 z pl. Kaszubskiego.

W godz. 8-17, na podstawie specjalnego rozkładu jazdy, na trasie Rumia – Łężyce – Gdynia Chylonia, uruchamia się linię 288.
Ze względu na spodziewane utrudnienia w przejeździe, linia 86 w Rumi funkcjonuje w relacji do ul. Podmokłej (zamiast do Cmentarza Komunalnego).

Midibusy linii 204 na Działkach Leśnych kursują ulicami: Olsztyńską, Pomorską i Nowogrodzką, z pominięciem ulic Kwidzyńskiej i Zjazdowej.
Nie funkcjonują linie midibusowe 203 i 287.

Środa, 2 listopada

Obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie nauki szkolnej.

W godz. 9-16 podwojona zostaje częstotliwość kursowania autobusów linii 190 (kursy co 7-8 minut).

Uruchomiona zostaje linia 305, na trasie: Gdynia Węzeł F. Cegielskiej – Kielecka – Śląska – Władysława IV – 10 Lutego – Podjazd – Morska – Estakada Kwiatkowskiego – Unruga – Czernickiego – Kosakowo – Kosakowo Cmentarz Komunalny, w godz. 9-16.

Dojazd do Cmentarza Komunalnego w Kosakowie zapewniają naprzemiennie autobusy linii 105 i 305, kursujące z łączną częstotliwością co 15 minut, na stałej trasie w Kosakowie.

Bezpłatne wolnobieżne pojazdy elektryczne

Na Cmentarzu Witomińskim w dniach od 27 października do 1 listopada w godz. 9.00-17.00 co 30 lub 15 minut kursować będą wolnobieżne pojazdy elektryczne.

Na cmentarzu w Kosakowie w dniach od 27 października do 1 listopada w godz. 9.00-17.00 co 30 lub 20 minut kursować będą wolnobieżne pojazdy elektryczne.

Wszystkich Świętych w Gdańsku. Zmiana organizacji ruchu

Urząd Miejski w Gdańsku poinformował, że na ulicach znajdujących się w rejonie cmentarzy zaplanowano uruchomienie specjalnych cykli zmiany programów sygnalizacji świetlnej, w celu zwiększenie bezpieczeństwa ruchu drogowego i przepustowości w newralgicznych kierunkach.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Łostowicki

1 listopada 2022 roku ul. Łostowicka będzie zamknięta dla ruchu z wyłączeniem: komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne posiadające aktualną kartę inwalidzką oraz mieszkańców, osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenia przycmentarnego handlu.

Dla komunikacji miejskiej ruch na ul. Łostowickiej będzie dwukierunkowy, dla pozostałych uprawnionych dojazd wyłącznie do parkingu przy cmentarzu Łostowickim od strony ul. Kartuskiej. Zamknięte całkowicie będą wjazdy na ul Łostowicką z: ul. Wojskiego i al. Armii Krajowej. Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie przebiegał ulicami: Kościelną, Malczewskiego i Pobiedzisko – wjazd ul. Pana Tadeusza.

Od soboty, 29 października br. zamknięta dla ruchu będzie jezdnia serwisowa ul. Łostowickiej przy punktach handlowych. Tego dnia ustawione zostaną również wygrodzenia na al. Armii Krajowej na odcinku od skrzyżowania z ul. Łostowicką w stronę ul. Jabłoniowej. 29 października wprowadzone zostanie również ograniczenie prędkości na al. Armii Krajowej do 50 km/h. Od 28 października do 2 listopada wjazd na teren Cmentarza Łostowickiego będzie zabroniony. Zakaz dotyczy także osób powyżej 65. roku życia.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Centralny Srebrzysko

Od soboty, 29 października na ul. Słowackiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Chrzanowskiego na odcinku od ul. Trawki do ul. Chrzanowskiego. Tego dnia wprowadzony zostanie również jeden kierunek ruchu na ul. Srebrniki na odcinku od wjazdu na teren osiedla mieszkaniowego do wiaduktu PKM. 29 października zamknięta dla ruchu zostanie jezdnia przy bramie głównej cmentarza.

Dojazd do Cmentarza Centralnego „Srebrzysko” odbywał się będzie jedną jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie w relacji do ul. Potokowej. Druga jezdnia będzie dwukierunkowa dla autobusów, taksówek i osób niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę inwalidzką oraz mieszkańców, osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenie przycmentarnego handlu.

Wyłączony zostanie dla ruchu ogólnego wjazd w al. Żołnierzy Wyklętych z Ronda de la Salle’a. Objazd wyznaczony będzie ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina i Grunwaldzką. Tymczasowe przystanki w relacji do ul. Potokowej wyznaczone zostaną na jezdni: jeden na wysokości skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego, a drugi na wysokości skrzyżowania z ul. Srebrniki. Zamknięte dla ruchu ogólnego będą ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej. Ul. Róży Ostrowskiej będzie jednokierunkowa dla pojazdów taxi w relacji do al. Żołnierzy Wyklętych, gdzie wyznaczony zostanie postój taxi. Na ul. Ogrodowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w relacji do ul. Potokowej. Dojazd dla mieszkańców ul. Róży Ostrowskiej odbywać się będzie od ul. Zabytkowej.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Oliwski

Do cmentarza w Oliwie dojazd prowadzić będzie ul. Opacką, która będzie jednokierunkowa od al. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej. Na ul. Czyżewskiego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w relacji do Sopotu.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Salvator Nowy

Dojazd do Cmentarza Salvator Nowy na Chełmie odbywał się będzie jednokierunkową ul. Stoczniowców, w relacji do ul. Hirszfelda. Dla drugiego kierunku objazd będzie przebiegał ulicami Odrzańską, Worcella i Cienistą.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz Garnizonowy

Ruch na ul. Dąbrowskiego odbywał się będzie dwukierunkowo. Po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Zaparkować będzie można na terenie Placu Zebrań Ludowych. Postój taxi będzie przy ul. 3 go Maja poniżej Dworca PKS. W sobotę 29 października wprowadzony zostanie zakaz zatrzymywania się na ul. Dąbrowskiego oraz 3 Maja.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz św. Franciszka

Dojazd do Cmentarza Św. Franciszka na Siedlcach możliwy będzie od ul. Kartuskiej, od ul. Nowolipie do ul. Zielony Stok. Miejsca postojowe dla odwiedzających tę nekropolię wyznaczono na jezdni ul. Nowolipie, w relacji Schuberta – Kartuska.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz św. Ignacego

Do Cmentarza Św. Ignacego na Oruni dojechać będzie można jednokierunkowym wjazdem od ul. Trakt Św. Wojciecha przez most (na wysokości posesji nr 37). Wyjazd jednokierunkowym fragmentem ul. Brzegi (od mostu do ul. Cienistej). Odcinek ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do mostu będzie bez przejazdu. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jednokierunkowym odcinku wzdłuż ul. Brzegi (ok. 80 miejsc parkingowych). Ul. Stoczniowców będzie jednokierunkowa.

Zmiany w organizacji ruchu: Cmentarz św. Jadwigi

Dojazd w rejon Cmentarza Św. Jadwigi w Nowym Porcie możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ul. Ks. Góreckiego zostanie wyłączona z ruchu ogólnego z wyjątkiem taxi z wjazdem od strony ul. Marynarki Polskiej przy Morskim Domu Kultury. Miejsca postojowe wyznaczone będą na parkingu Morskiego Domu Kultury.

W okolicach Cmentarza Sobieszewskiego nie przewidziano wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Zmiany w transporcie publicznym na Wszystkich Świętych - Gdańsk, 28.10-02.11.2022 r.

28 października 2022 roku (piątek) na wszystkich liniach autobusowych i tramwajowych obowiązywać będą powszednie rozkłady jazdy. 29.10.2022 r. będą obowiązywać sobotnie rozkłady jazdy, natomiast 30.10.2022 r. niedzielne rozkłady jazdy. W poniedziałek (31.10.2022 r.) będą powszednie rozkłady jazdy. We Wszystkich Świętych (01.11.2022 r.) pasażerowie będą jeździć według sobotniego rozkładu jazdy.

Dodatkowe zmiany na liniach autobusowych (A) oraz tramwajowych (T) w sobotę (29.10.2022 r.) i niedzielę (30.10.2022 r.):

 • Linia 107 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 45 minut.
 • Linie 115, 162, 227 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linia 195 (A) - autobusy będą jeździć w godz. 08:00 – 16:00 z częstotliwością co 30 minut.
 • Linia 601 (A) - uruchomiona zostanie na trasie Dworzec Główny – Kartuska – Siedlce – Łostowicka – Cmentarz Łostowicki. Autobusy jeździć będą w godz. 09:00 – 17:00 co 10 minut.
 • Linia 627 (A) - uruchomiona będzie na trasie Żabianka SKM – Chłopska – Hynka – Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko – Piecki-Migowo – Emaus – Cmentarz Łostowicki – Chełm Witosa. Autobusy kursować będą w godz. 08:00 – 16:00 co 10 minut.
 • Linia 3 (T) - nie będzie funkcjonować, zostanie zastąpiona przez linię 63.
 • Linia 6 (T) - w godz. 09:00 – 17:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linia 63 (T) - uruchomiona będzie przez cały dzień na trasie: Nowy Port – Brzeźno – Opera – Dworzec Główny – Chełm – Łostowice Świętokrzyska. Tramwaje kursować będą co 20 minut.
 • Linia 68 (T) - uruchomiona będzie na trasie: Stogi – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska z częstotliwością co 20 minut.

Dodatkowe zmiany na liniach autobusowych (A) oraz tramwajowych (T) w poniedziałek (31.10.2022 r.):

 • Linie 115, 162 (A) - w godz. 08:00 – 14:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linia 227 (A) w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linia 6 (T) - w godz. 09:00 – 14:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 10 minut.

Dodatkowe zmiany na liniach autobusowych (A) oraz tramwajowych (T) we wtorek (01.11.2022 r.):

 • Linia 107 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 45 minut.
 • Linia 108 (A) - przez cały dzień obowiązywać będzie objazd w kierunku Dworca Głównego przez ul. Cienistą (autobusy nie będą jeździć ul. Stoczniowców).
 • Linia 111 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 20 minut.
 • Linie 115, 175 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linie 116, 136 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 30 minut. Autobusy, zamiast przez „starą” Słowackiego, w obu kierunkach pojadą objazdem przez al. Żołnierzy Wyklętych.
 • Linia 117 (A) - w kierunku Jelitkowa obowiązywać będzie objazd przez al. Grunwaldzką zamiast przez ul. Czyżewskiego. W kierunku Sopotu – trasa bez zmian, tj. przez ul. Czyżewskiego.
 • Linia 118 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 15 minut. Przez cały dzień obowiązywać będzie objazd w kierunku Dworca Głównego przez ul. Cienistą (autobusy nie będą jeździć ul. Stoczniowców).
 • Linie 120, 122, 157, 210 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 30 minut.
 • Linia 227 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 8 minut.
 • Linia 601 (A) - uruchomiona zostanie na trasie Dworzec Główny – Kartuska – Siedlce – Łostowicka – Cmentarz Łostowicki. Autobusy jeździć będą w godz. 09:00 – 17:00 co 10 minut.
 • Linia 610 (A)- uruchomiona będzie na trasie: Wrzeszcz PKP – Cmentarz Srebrzysko – Cmentarz Łostowicki. Autobusy jeździć będą w godz. 08:00 – 16:00 co 4 minuty.
 • Linia 627 (A) - uruchomiona będzie na trasie Żabianka SKM – Chłopska – Hynka – Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko – Piecki-Migowo – Emaus – Cmentarz Łostowicki – Chełm Witosa. Autobusy kursować będą w godz. 08:00 – 16:00 co 8 minut.
 • Linie 2, 10 (T) - w godz. 09:00 – 17:00 zwiększona zostanie częstotliwość kursowania do co 10 minut.
 • Linia 3 (T) - nie będzie funkcjonować. Zostanie zastąpiona przez linię 63.
 • Linie 5, 6 (T) - skorygowane zostaną godziny odjazdów.
 • Linia 63 (T) - uruchomiona będzie przez cały dzień na trasie: Nowy Port – Brzeźno – Opera – Dworzec Główny – Chełm – Łostowice Świętokrzyska. W godz. 09:00 – 17:00 tramwaje kursować będą z częstotliwością co 10 minut.
 • Linia 66 (T) - uruchomiona zostanie na trasie: Strzyża – Łostowice Świętokrzyska w godz. 09:00 – 17:00. Tramwaje jeździć będą co 6-7 minut. Uwaga! Kursy w kierunku Łostowic rozpoczną się od przystanku „Zajezdnia”. W kierunku Strzyży zakończą się na pętli „Strzyża PKM”.
 • Linia 68 (T) - uruchomiona będzie na trasie: Stogi – Śródmieście SKM – Łostowice Świętokrzyska w godz. 09:00 – 17:00, z częstotliwością co 10 minut.

Dodatkowe zmiany na liniach autobusowych (A) oraz tramwajowych (T) w środę (02.11.2022 r.):

 • Linie 115, 162 (A) - w godz. 08:00 – 14:00 zwiększona zostanie częstotliwość do co 10 minut.
 • Linia 227 (A) - w godz. 08:00 – 16:00 zwiększona będzie częstotliwość do co 10 minut.

Wszystkich Świętych w Sopocie. Zmiana organizacji ruchu

W sobotę, 29 października br. w Sopocie o godzinie 7:00 nastąpi zmiana ruchu na ulicy Malczewskiego na odcinku pomiędzy aleją Niepodległości a ulicą Kolberga. Zaplanowano tam ruch jednostronny. Natomiast na długości od ulicy Chodowieckiego do wysokości kościoła na prawym pasie jezdni dodany zostanie buspas. Zmiany potrwają do 1 listopada do godziny 20:00.

Na ulicach przyległych wprowadzono następującą organizację ruchu:

 • ul. Księżycowa – jeden kierunek ruchu od ul. Malczewskiego do ul. 23 Marca,
 • ul. Okrężna – jeden kierunek ruchu w stronę ul. 23 Marca,
 • ul. Słoneczna – jeden kierunek ruchu w stronę ul. Okrężnej.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Rząd planuje finansową pomoc dla PKP Intercity

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki
Dodaj ogłoszenie