MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszystkich Świętych 2019. Jak dojechać na cmentarze w Gdańsku: Cmentarz Łostowicki, Cmentarz Srebrzysko, Cmentarz Garnizonowy i inne? [mapy]

red.
Wszystkich Świętych 2019. Jak dojechać na cmentarze w Gdańsku?
Wszystkich Świętych 2019. Jak dojechać na cmentarze w Gdańsku? Karolina Misztal
Już na tydzień przed dniem Wszystkich Świętych czekają mieszkańców Gdańska czekają zmiany w komunikacji i organizacji ruchu. Rozkłady jazdy na niektórych liniach tramwajowych i autobusowych zostaną zmienione już w najbliższą sobotę, 26 października. Jaka organizacja ruchu będzie obowiązywała przy gdańskich cmentarzach? Sprawdźcie!

Cmentarz Łostowicki

W dniu 1 listopada ul. Łostowicka będzie zamknięta dla ruchu. Wyłączenie nie będzie dotyczyło komunikacji miejskiej, taksówek, pojazdów przewożących osoby niepełnosprawne posiadające aktualną kartę inwalidzką, a także mieszkańców oraz osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenie przycmentarnego handlu.

Dla komunikacji miejskiej ruch na ul. Łostowickiej będzie dwukierunkowy, dla pozostałych uprawnionych jednokierunkowy w od ul. Kartuskiej do al. Armii Krajowej.

Zamknięte całkowicie będą wjazdy na ul. Łostowicką z ul. Wojskiego i al. Armii Krajowej. Dojazd do osiedla Wzgórze Mickiewicza będzie przebiegał ulicami – Kościelną, Malczewskiego i Pobiedzisko – wjazd ul. Pana Tadeusza.

Miejsca postojowe:

 • parking dla osób niepełnosprawnych wyznaczony będzie przy bocznej bramie cmentarza - poniżej bramy głównej (ok. 200 miejsc postojowych),
 • postój taxi wyznaczony będzie na prawym pasie jezdni ul. Łostowickiej, w kierunku do al. Armii Krajowej, poniżej wjazdu na parking
 • trzy parkingi ogólnodostępne: pierwszy na prawym pasie ruchu ul. Nowolipie, od ul. Szuberta do skrzyżowania z ul. Kartuską, w kierunku do ul. Kartuskiej (ok. 90 miejsc postojowych), drugi przy Zespole Obsługi Mieszkańców przy ul. Milskiego (ok. 90 miejsc postojowych), trzeci za wiaduktem na lewym pasie ul. Cedrowej, która 1 listopada będzie jednokierunkowa w kierunku do ul. Kartuskiej (ok. 200 miejsc postojowych).

Na jezdniach al. Armii Krajowej obowiązywać będzie ograniczenie prędkości do 50 km/h.

Cmentarz Centralny Srebrzysko

Dojazd do cmentarza Centralnego Srebrzysko będzie się odbywał jedną jezdnią al. Żołnierzy Wyklętych. Ruch jednokierunkowy obowiązywał będzie w stronę do ul. Potokowej. Druga jezdnia będzie dwukierunkowa dla autobusów, taksówek i osób niepełnosprawnych posiadających aktualną kartę inwalidzką oraz mieszkańców, osób prowadzących w rejonie cmentarza działalność gospodarczą i zaopatrzenie przycmentarnego handlu.

Wyłączony zostanie dla ruchu ogólnego wjazd w al. Żołnierzy Wyklętych z Ronda de la Sale’a. Objazd wyznaczony będzie ulicami: Potokową, Rakoczego, Jaśkowa Dolina i Grunwaldzką.

Tymczasowe przystanki w kierunku do ul. Potokowej wyznaczone zostaną na jezdni. Jeden na wysokości skrzyżowania z ul. Chrzanowskiego, a drugi na wysokości skrzyżowania z ul. Srebrniki.

Zamknięte dla ruchu ogólnego będą ul. Srebrniki i ul. Róży Ostrowskiej. Ulica Róży Ostrowskiej będzie jednokierunkowa dla pojazdów taxi w kierunku do al. Żołnierzy Wyklętych, gdzie wyznaczony zostanie postój. Na ul. Ogrodowej obowiązywać będzie ruch jednokierunkowy w kierunku do ul. Potokowej.

Dojazd dla mieszkańców ul. Róży Ostrowskiej odbywać się będzie od ul. Zabytkowej. Na ul. Słowackiego obowiązywał będzie ruch jednokierunkowy w kierunku do ul. Chrzanowskiego.

Miejsca postojowe:

 • dwa parkingi wyznaczono na ul. Słowackiego (ok. 140 miejsc postojowych),
 • jeden na ul. Róży Ostrowskiej (ok. 40 miejsc postojowych).

Cmentarz Oliwski

Do cmentarza w Oliwie dojedziemy ul. Opacką, która będzie jednokierunkowa od al. Grunwaldzkiej lub dwukierunkowym fragmentem ul. Opackiej od ul. Spacerowej.
Na ul. Czyżewskiego będzie obowiązywał jeden kierunek ruchu w stronę Sopotu.

Miejsca postojowe:

 • na parkingu przy ul. Cystersów (ok. 40 miejsc postojowych)
 • na placu u zbiegu ul. Tatrzańskiej i ul. Czyżewskiego (ok. 40 miejsc postojowych)
 • po prawej stronie ul. Czyżewskiego za bramą na cmentarz (ok. 200 miejsc postojowych)

Na ul. Opackiej i ul. Czyżewskiego, poza miejscami do tego wyznaczonymi obowiązuje całkowity zakaz zatrzymywania się.

Cmentarz Salvator Nowy

Dojazd do cmentarza Salvator Nowy na Chełmie odbywał się będzie jednokierunkową ul. Stoczniowców, w kierunku do ul. Hirszfelda. Dla drugiego kierunku objazd będzie przebiegał ulicami Odrzańską, Worcella i Cienistą.

Cmentarz Garnizonowy

Ruch na ul. Dąbrowskiego odbywał się będzie dwukierunkowo. Po obu stronach jezdni obowiązywał będzie zakaz zatrzymywania. Zaparkować będzie można na terenie Placu Zebrań Ludowych. Postój taxi będzie przy ul. 3 go Maja poniżej Dworca PKS.

Cmentarz św. Franciszka

Dojazd do cmentarza Św. Franciszka na Siedlcach możliwy będzie od ul. Kartuskiej, od ul. Nowolipie do ul. Zielony Stok. Miejsca postojowe dla odwiedzających tę nekropolię wyznaczono na jezdni ul. Nowolipie, w relacji Schuberta – Kartuska.

Cmentarz św. Ignacego

Do cmentarza Św. Ignacego na Oruni dojechać będzie można jednokierunkowym wjazdem od ul. Trakt Św. Wojciecha przez most (na wysokości posesji nr 37). Wyjazd jednokierunkowym fragmentem ul. Brzegi (od mostu do ul. Cienistej).
Odcinek ul. Brzegi od ul. Podmiejskiej do mostu będzie wyłączony z ruchu. Miejsca postojowe wyznaczone zostaną na jednokierunkowym odcinku wzdłuż ul. Brzegi (ok. 80 miejsc parkingowych).
Ulica Stoczniowców będzie jednokierunkowa.

Cmentarz św. Jadwigi

Dojazd w rejon cmentarza Św. Jadwigi w Nowym Porcie możliwy będzie wyłącznie od strony ul. Marynarki Polskiej jednokierunkową ul. Wyzwolenia. Ulica Ks. Góreckiego zostanie wyłączona z ruchu ogólnego z wyjątkiem taxi z wjazdem od strony ul. Marynarki Polskiej przy Morskim Domu Kultury.
Miejsca postojowe wyznaczone będą na parkingu Morskiego Domu Kultury.

Cmentarz Sobieszewski

Nie przewidziano wprowadzenia zmian w organizacji ruchu.

Na które cmentarze obowiązuje całkowity zakaz wjazdu?

W dniach od 30 października do 2 listopada będzie obowiązywał całkowity zakaz wjazdu na cmentarze: Łostowicki oraz Centralny Srebrzysko. W niedzielę 3 listopada w godz. od 10 do 15 osoby powyżej 65 roku życia oraz osoby niepełnosprawne posiadające aktualną kartę inwalidzką będą mogły wjechać na teren cmentarza samochodem.

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej w Gdańsku

W dniach 26-27 października (sobota-niedziela), na wszystkich liniach obowiązują sobotnie rozkłady jazdy, ponadto:

Autobusy:

 • 115, 227 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 10 minut,
 • 195, 262 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co około 20 minut,
 • 627 – linia dodatkowa kursuje na trasie Żabianka SKM – Pomorska – (dalej trasą jak linia 227) – Cmentarz Srebrzysko – Rakoczego – Cmentarz Łostowicki – Chełm Witosa, w godz. 9.00-17.00 co około 10 minut,
 • 695 – linia dodatkowa kursuje na trasie Dworzec PKP – Kartuska – Cmentarz Łostowicki, w godz. 9.00-17.00 co około 15 minut,
 • T8 – trasa wydłużona całodziennie do węzła Śródmieście SKM, w godz. ok. 9.00-17.00 kursuje co około 10 minut.

Tramwaje:

3 – nie funkcjonuje przez cały dzień, w zamian funkcjonuje linia 63,
63 – linia dodatkowa kursuje przez cały dzień na trasie Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice co około 20 minut.

W dniach 28-31 października (poniedziałek-czwartek), na wszystkich liniach obowiązują stałe rozkłady, jak w dni powszednie, ponadto:

Autobusy:

 • 115, 162- w godz. 9.00-13.00 kursuje co 10 minut,
 • 227 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co około 8 minut.

Tramwaje:

Wszystkie linie funkcjonują wg stałych rozkładów jazdy, jak w dni powszednie.

W dniu 1 listopada (piątek), na wszystkich liniach obowiązują sobotnie rozkłady jazdy i stała taryfa biletowa, ponadto:

Autobusy:

 • 107 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 45 minut,
 • 108 – zmiana trasy na Starym Chełmie z powodu wprowadzenia jednego kierunku ruchu na ul. Stoczniowców, w godz. 8.00-16.00 kursuje co 15 minut,
 • 116, 136 - kursują al. Żołnierzy Wyklętych zamiast ul. Słowackiego, w godz. 8.00-16.00 kursują co 30 minut,
 • 117 – kursuje w obu kierunkach przez al. Grunwaldzką zamiast przez ul. Czyżewskiego,
 • 111, 120, 262 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 20 minut,
 • 122, 136, 157, 210 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 30 minut,
 • 115, 175 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 10 minut,
 • 227 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co około 8 minut,
 • 627 – linia dodatkowa kursuje na trasie Żabianka SKM – Pomorska – (dalej jak 227) – cmentarz Srebrzysko – Rakoczego – cmentarz Łostowicki – Chełm Witosa, w godz. 8.00-18.00 co około 8 minut,
 • 610 – linia dodatkowa kursuje na trasie Wrzeszcz PKP – Żołnierzy Wyklętych – Cmentarz Srebrzysko – Rakoczego – Cmentarz Łostowicki, w godz. 7.00-18.00 co około 4 minuty.
 • 695 – linia dodatkowa kursuje na trasie Dworzec PKP – Kartuska – Cmentarz Łostowicki, w godz. 9.00-17.00 co około 10 minut.
 • T8 – trasa wydłużona całodziennie do węzła Śródmieście SKM, w godz.
 • 09.00-17.00 kursuje co około 7-8 minut.

Tramwaje:

 • 3 – nie funkcjonuje przez cały dzień, w zamian funkcjonuje linia 63,
 • 2, 6, 10 – godz. ok. 8.00-17.00 – kursuje co 10 minut,
 • 12 – wydłużona trasa Jelitkowo – Oliwa – Wrzeszcz – Opera – Dworzec Gł. – Siedlce – Migowo,
 • 63 – linia dodatkowa kursuje przez cały dzień na trasie Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice co około 20 minut, a w godz. ok. 9.00-17.00 co około 10 minut,
 • 66 – linia dodatkowa kursuje na trasie Strzyża PKM – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice, w godz. 09.00-17.00 co 5 minut.

W dniach 2 - 3 listopada (sobota -niedziela), na wszystkich liniach obowiązują sobotnie rozkłady jazdy, ponadto:

Autobusy:

 • 115, 227 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co 10 minut,
 • 195, 262 – w godz. 8.00-16.00 kursuje co około 20 minut,
 • 627 – linia dodatkowa kursuje na trasie Żabianka SKM – Pomorska – (dalej trasą jak linia 227) – Cmentarz Srebrzysko – Rakoczego – Cmentarz Łostowicki – Chełm Witosa, w godz. 9.00-17.00 co około 10 minut,
 • 695 – linia dodatkowa kursuje na trasie Dworzec PKP – Kartuska – Cmentarz Łostowicki, w godz. 9.00-17.00 co około 15 minut.
 • T8 – trasa wydłużona całodziennie do węzła Śródmieście SKM, w godz. ok. 9.00-17.00 kursuje co około 10 minut.

Tramwaje:

 • 3 – nie funkcjonuje przez cały dzień, w zamian funkcjonuje linia 63,
 • 63 – linia dodatkowa kursuje przez cały dzień na trasie Nowy Port Oliwska – Brzeźno – Opera – Dworzec Gł. – Chełm – Łostowice, co około 20 minut.

Te znane osoby pożegnaliśmy w 2019. Słynni politycy, artyści...

Komunikacja 1 listopada 2019 - ważne informacje:

 • Dogodny dojazd liniami tramwajowymi: 2, 6, 63 i 66 do cmentarza Łostowickiego ul. Witosa i al. Havla
 • Od przystanku tramwajowego Wilanowska jest najbliżej do bramy głównej cmentarza Łostowickiego.
 • Z uwagi na remont torowiska na Stogach, w tym roku nie będzie funkcjonować linia tramwajowa 68. W zamian trasa autobusowej linii zastępczej T8 zostanie wydłużona aż do Śródmieścia SKM, gdzie istnieje możliwość dogodnej przesiadki na liczne linie tramwajowe w kierunku Łostowic.
 • Autobusy będą kursowały ul. Łostowicką.
 • Autobusy w ciągu al. Żołnierzy Wyklętych pojadą w obu kierunkach po specjalnie wydzielonych buspasach.
 • Na wszystkich liniach dodatkowych obowiązywać będzie taryfa jak na liniach zwykłych.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Wydanie specjalne Gol24 - Studio EURO 2024 - odcinek 1

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki