Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w...

  Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w Gdyni. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz? [mapy]

  Piotr Kallalas

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w Gdyni. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz?
  1/5

  Przejdź do
  galerii zdjęć

  ©Grzegorz Mehring/Polskapress

  Z okazji Wszystkich Świętych w okolicach gdyńskich nekropolii zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu samochodowego. Służby apelują jednak o pozostawienie aut i skorzystanie z komunikacji zbiorowej.
  Jak co roku w okresie Wszystkich Świętych gdynianie ruszą w kierunku miejskich nekropolii, aby odwiedzić groby najbliższych i i zanurzyć się w zadumie. Niestety dla miasta, w którym żyje niespełna 250 tys. osób, wiąże się to ze sporymi utrudnieniami w ruchu. Służby przedstawiły szereg modyfikacji jakie będą obowiązywać 31 października i 1 listopada.

  Witomińską tylko w dół

  Spore zmiany szykują się przy największej gdyńskiej nekropolii, czyli w okolicy cmentarza na ul. Witomińskiej. Po raz pierwszy nie będzie można wjechać samochodem od strony Działek Leśnych.

  -Koncentrujemy się na głównym, gdyńskim cmentarzu czyli na ul. Witomińskiej. Tam rzeczywiście wdrażamy po raz pierwszy jednokierunkową organizację ruchu dla samochodów, poza służbami miejskimi i komunikacją zbiorową. Mówiąc krótko, przez te dwa dni samochody prywatne będą mogły jechać ul. Witomińską tylko z góry od strony ul. Kieleckiej. Wynika to z pewnych wniosków, które wyciągnęliśmy z poprzednich lat. Utrzymywany ruch dwukierunkowy powodował zatory i dość duże utrudnienia - powiedział Wojciech Folejewski, zastępca dyrektora ZDiZ w Gdyni.

  Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w Gdyni. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz? UM w Gdyni


  Ruch jednokierunkowy będzie obowiązywał na fragmencie od ul.Warszawskiej, aż do górnego skrzyżowania z ul. Bursztynową i ul. Zielną.

  Tego dnia warto jednak zostawić samochód w garażu i wybrać komunikację zbiorową. Pomimo licznych zmian w organizacji ruchu i prób odciążenia głównych arterii i węzłów komunikacyjnych to i tak nie unikniemy korków. Służby także przyłączają się do tego apelu.

  - Zachęcamy wszystkich wybierających się na cmentarze do skorzystania z komunikacji miejskiej. Dla tych, którzy zdecydują jechać własnym autem, mamy kilka ważnych wskazówek – powiedział podinsp. Adam Gruźlewski z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.

  Mieszkańcy będą mogli skorzystać z połączenia autobusowego na trasie spod dworca Gdynia Główna przez ul. Władysława IV do cmentarza na Witominie. Linia nr 390 ma kursować na tym kierunku regularnie i z dużą częstotliwością. Szykują się ułatwienia także dla mieszkańców samego Witomina. 1 listopada zostanie wprowadzone nowe połączenie od pętli przy ul. II MPS w stronę Drogi Gdyńskiej. Urząd Miasta informuje, że autobusy na tej trasie będą ruszać co siedem i pół minuty.

  Cmentarz przy ul. Spokojnej i Marynarki Wojennej


  Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w Gdyni. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz? UM w Gdyni


  Zmiany zostaną wprowadzone także na cmentarzu przy ul. Spokojnej. Nie będą one jednak tak radykalne. Na całej ulicy ma obowiązywać zakaz zatrzymywania się, natomiast na skrzyżowaniu zamknięty będzie skręt w kierunku Karwin.

  Gdzie w takim razie postawić samochód?
  -Kierowcy będą mogli parkować na parkingu zlokalizowanym przy ul. Spokojnej za drogą dojazdową do cmentarza - informuje ZDiZ.

  W przypadku oksywskiego Cmentarza Marynarki Wojennej tradycyjnie jadąc ul. Miegonia i ul. Muchowskiego będziemy zmuszeni obrać tylko jeden kierunek w stronę ul. Arciszewskich.

  Wszystkich Świętych 2018. Zmiany w organizacji ruchu w Gdyni. Jak dojechać 1 listopada na cmentarz? UM w Gdyni


  Mało sprzyjająca aura

  Niestety pogoda nie rozpieszcza. Jeszcze na początku października mogliśmy odpoczywać przy słonecznej aurze, a słupki rtęci na termometrach wskazywały temperatury przewyższające 20 stopni. W drugiej połowie miesiąca nastąpiło załamanie pogody i wszystko wskazuje na to, że święta nie będą inne. Synoptycy zapowiadają deszcz i temperatury w okolicach 5 stopni.
  Natomiast chłodny wiatr będzie sprawiał, że odczuwalna temperatura będzie o wiele niższa.


  Zobacz też:Wszystkich Świętych 2018. Organizacja ruchu w Gdańsku
  Zobacz też:Wszystkich Świętych 2018. Organizacja ruchu w Sopocie


  1 listopada Dzień Wszystkich Świętych. Jakie znicze wybrać?

  POLECAMY NA DZIENNIKBALTYCKI.PL:

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze (1)

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Autor komentarza nie dodał zdjęcia
  Jednokierunkowa?

  Leon (gość)

  Zgłoś naruszenie treści

  Przy wjeździe na Witomińską od strony Kieleckiej nie powinien stać znak "ulica jednokierunkowa", ponieważ kierowcom jadącym z góry pozwoli on jechać na zderzenie z autobusami miejskimi!!! A więc z...rozwiń całość

  Przy wjeździe na Witomińską od strony Kieleckiej nie powinien stać znak "ulica jednokierunkowa", ponieważ kierowcom jadącym z góry pozwoli on jechać na zderzenie z autobusami miejskimi!!! A więc z dołu zakaz wjazdu (nie dotyczący aut komunikacji miejskiej) TAK. Od góry jednokierunkowa -NIE!zwiń

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY