MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wszyscy remontują w tym samym czasie, bez zgrania i informacji dla mieszkańców. Wielogodzinne korki potrwają do wtorku?

red.
Przemysław Świderski
W Gdyni przebudowa węzła Karwiny oraz budowa drogi ekspresowej S6, dodatkowo uruchomienie buspasa bez odpowiedniej informacji dla mieszkańców. W Sopocie zapowiadany remont alei Niepodległości. W piątek, 30 września mieszkańcy Trójmiasta przeżyli prawdziwy korkowy armagedon. Godzinne korki nie oszczędzały nikogo, stała cała aglomeracja trójmiejska. Co je spowodowało?

GDDKiA zwęża Obwodnicę Trójmiasta

W związku z budową drogi ekspresowej S6 i koniecznością wykonania nowej nawierzchni w rejonie węzła Gdynia Wielki Kack na Obwodnicy Trójmiasta w okolicach wiaduktu na ul. Lipowej i dalej w kierunku Gdańska Osowej, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wprowadziła tymczasową organizację ruchu. Wczoraj, 30.09. zwęziła jezdnie Obwodnicy Trójmiasta do jednego pasa ruchu w każdym kierunku, ze względu na wykonywanie warstw bitumicznych nowej nawierzchni, pracę potrwają co najmniej do wtorku 4 października. Od 04.10. od godz. 20:00 do 05.10.2022 r. do godz. 05:00 ponownie planuje się zwężenie jezdni Obwodnicy Trójmiasta w kierunku Gdańska do jednego pasa ruchu, ze względu na przestawianie barier.

Powodem korków w Sopocie remont alei Niepodległości

Kierowcy unikający Obwodnicy Trójmiasta szukali przejazdu przez miasto, a tam natrafiali na remont alei Niepodległości, od skrzyżowania z ul. Armii Krajowej do wysokości posesji przy al. Niepodległości nr 636 w kierunku Gdańska. Długość realizowanego odcinka to niemal pół kilometra, a konieczność wykonania bardzo głębokich wykopów wymusiła wyłączenie tego odcinka drogi z ruchu. Prace potrwają do połowy listopada br.

W Gdyni zawiodło informowanie. Będzie wniosek o wspomaganie ruchu przez patrole policji w punktach krytycznych

Przypomnijmy, że największe korki w Gdyni dotyczącą rejonów Dąbrowy i Karwin, gdzie jednocześnie prowadzone są dwie inwestycje - węzeł Karwiny oraz budowa drogi ekspresowej S6. Wedle relacji społeczników w niefortunnym czasie otworzono również buspas przez ul. Wielkopolską, co jeszcze bardziej spotęgowało korki.

- To, co z pewnością zawiodło to informacja - napisali o gdyńskich korkach społecznicy z Przyjazne Karwiny. - Zapowiedzi o buspasie miasto przekazało w końcu lipca, że ruszą w sierpniu. I tyle. I nagle, w końcu września buspas ruszył. O 13.00 w piątek. (...) Urzędnicy zlecający wykonanie prac akurat dzisiaj także nie wykazali się orientacją. Akurat teraz Obwodnica jest zwężona. Od rana aż huczy o korku od Matarni i od Chyloni. Wiele osób wybrało drogę przez miasto. A tam... remont alei Niepodległości w Sopocie, od którego część kierowców uciekało... Obwodnicą. Swoje dołożył też słoneczny piątek. Zatem można było chwilkę poczekać.

Jakub Ubych, wiceprzewodniczący Rady Miasta Gdyni zapowiedział wczoraj w mediach społecznościowych, że złoży wniosek do gdyńskiej drogówki o wspomaganie ruchu przez patrole policji w punktach krytycznych w poniedziałek. Obecnie trwa również spór Gdyni z firmą Polaqua - wykonawcą budowy S6. Miasto w ostatnim czasie powiadomiło Komendę Wojewódzką Policji w Gdańsku o możliwości popełnienia wykroczenia przez spółkę ze względu na skalę utrudnień.

Wśród wskazanych w tym zawiadomieniu naruszeń wymieniono niezłożenie projektu czasowej organizacji ruchu z wnioskiem o wydanie opinii, naruszenie zapisów rozporządzenia Ministra Infrastruktury oraz brak wymaganego zawiadomienia o zmianach w ruchu.

od 7 lat
Wideo

Jak politycy typują wyniki polskiej reprezentacji?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki