Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź wyniki wyborów w Twoim okręgu

Wsparcie branży morskiej i zrównoważone wykorzystanie zasobów naturalnych, czyli udział pomorskich instytucji w Programie Południowy Bałtyk

Artykuł sponsorowany
Rowerowe cargo – czemu nie?

Czy rowery cargo w mieście mają sens? Tak, projekt CoBiUM realizowany we współpracy Gdyńskiego i Słupskiego magistratu pokazuje, że na rynku brakowało tego typu rozwiązań. Premiera rowerów wspomaganych elektrycznym silnikiem nie przeszła bez echa. 12 pojazdów zakupionych przez Gdynię codziennie wykręca dziesiątki kilometrów, wspierając jej mieszańców, przedsiębiorców oraz organizacje pozarządowe. Wypożyczenie rowerów jest bezpłatne, a samo testowanie pojazdu może trwać nawet 4 tygodnie. Czy wiesz, że Gdyńskie rowery cargo przyczyniły się w pomocy dla miejskich medyków w trakcie epidemii koronawirusa? Potencjał cargo rowerów jest bardzo szeroki, a zasięg projektu międzynarodowy – alternatywa dla miłośników zielonej mobilności godna polecenia.

Wykorzystanie elektrycznych łodzi i statków

Branża szkutnicza i stoczniowa – niegdyś zaniedbany, dzisiaj odradzający się sektor gospodarki. Branża, która przy odpowiednim wsparciu dla małych i średnich przedsiębiorstw, a także start-upów może okazać się kluczowa dla osiągnięcia przewagi konkurencyjnej regionu. O wsparcie dla podmiotów z branży postarała się Politechnika Gdańska oraz Fundacja Motus, które w ramach projektu ELMAR rozwijają produkty e-mobilności, a także poczynają starania w zakresie budowania międzynarodowego łańcucha dostaw. ELMAR umożliwia lokalnym przedsiębiorcom dostęp do nowych rynków umożliwiając przedsiębiorcom uczestnictwo w wizytach studyjnych, szkoleniach, międzynarodowych targach morskich. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą i szukasz wsparcia wejdź na www.electric-water-mobility.eu i sprawdź co może zaoferować Ci projekt.

Eutrofizacja Bałtyku – problem całego społeczeństwa

Eutrofizacja basenu Morza Bałtyckiego może nieść za sobą poważne skutki środowiskowo-klimatyczne, ale przede wszystkim zmienić rzeczywistość regionu. Obecne zanieczyszczenie jest na tyle poważne, że niezbędne są pilne działania dotyczące analizy, pilotażu oraz oceny metod i technologii zwalczających zabójczą dla morza eutrofizację. Naprzeciw problemom wyszła Politechnika Gdańska wspólnie z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną proponując międzynarodowy projekt pod akronimem RBR. Założeniem projektu jest promocja aktywnych metod i technologii zwalczających zanieczyszczenia. W rezultacie RBR ma wypracować w lokalnej społeczności mieszkańców, decydentów i przedsiębiorców wspólne proekologiczne podejście i chęć sięgania po innowacyjne zielone technologie, które poprawią kondycję naszego morza.

Chcesz dowiedzieć się więcej na temat programów międzynarodowych? Kontakt przez e-mail: programymiedzynarodowe@pomorskie.eu

Dodaj ogłoszenie