Wrzeszcz będzie piękny

  Wrzeszcz będzie piękny

  Agata Cymanowska

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Już za kilka lat Wrzeszcz ma szansę diametralnie odmienić swoje oblicze - pojawią się wieżowce, nowa, atrakcyjna zabudowa, usprawniony zostanie ciąg komunikacyjny, przybędzie biur, ale i punktów handlowo-usługowych oraz mieszkań o wysokim standardzie. I choć dziś w dzielnicy tej na każdym kroku spotyka się banki, w przyszłości ma ona znowu tętnić życiem.
  - Wrzeszcz odzyska swoją świetność i stanie się bardzo atrakcyjną dzielnicą Gdańska - zapowiada Alan Aleksandrowicz, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Gospodarczej w gdańskim magistracie. - Już teraz to widać. Wystarczy choćby zobaczyć, jak wspólnoty mieszkaniowe odnawiają elewacje kamienic.

  Co więcej - dzielnica ta cieszy się dużym zainteresowaniem prywatnych inwestorów, którzy dostrzegają potencjał Wrzeszcza. Choć wiele zależy też od tego, jakie skutki przyniesie kryzys ekonomiczny. W Biurze Rozwoju Gdańska od kilku lat trwają prace nad planem zagospodarowania centrum dzielnicy (rejon ulic Klonowej, Grunwaldzkiej i Dmowskiego).


  Pod koniec stycznia ma on trafić do uzgodnień, a w połowie roku będzie gotowy - w wariancie optymistycznym, ponieważ do tej pory na przeszkodzie jego uchwaleniu stały m.in. często nieuregulowane kwestie własnościowe, z którymi rzeczywiści i rzekomi właściciele zgłaszali się do magistratu. Pewnym ograniczeniem jest też to, iż na tym terenie znajdują się obiekty wpisane do rejestru zabytków, takie jak kościół przy ul. Czarnej czy tzw. obiekt o wartościach historyczno-kulturowych, za które ostatnio uznano - jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy - słynny Cristal. Sama procedura uchwalania planu trwa ok. dziewięciu miesięcy.

  Jakie są ogólne założenia opracowywanego planu? Usprawniony zostanie ciąg komunikacyjny poprzez tzw. realizację węzła integracyjnego, czyli uporządkowanie dworca kolejowego, przystanku SKM, postoju taksówek i miejsc parkingowych dla samochodów prywatnych, tak by poruszanie się po tym obszarze było jak najbardziej wygodne.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo