Wrześniowy nów Księżyca 17.09.2020. To nowy rok numerologiczny 2021. Może przynieść jeszcze większe zmiany niż tak męczący 2020!

Maria Zdrojewska
Rok 2021 nadejdzie dużo szybciej, niż spodziewa się przeciętny człowiek. Nie mówimy jednak o roku kalendarzowym, ale... numerologicznym. 17 września 2020 r., czyli podczas najbliższego nowiu Księżyca rozpocznie się nowy rok numerologiczny 2021, a w zasadzie poczujemy energie z nim związane. Czego możemy się po nim spodziewać? Na pewno dużych przemian.

Nowy rok numerologiczny 2021 po zsumowaniu daje nam piątkę. Według numerologii piątka to zmiany. Niejeden zapyta z obawą: jeszcze większe zmiany niż teraz? Być może tak męczący 2020 jest tylko wstępem, który przygotowuje nas na prawdziwe zmiany. Piątka jako cyfra stojąca w połowie cyklu numerologicznego, przynosi zwykle przełomowe wydarzenia. Można się zabawić w ich odgadywanie, śledząc aktualne newsy, pamiętajmy jednak, że niektóre mogą się stać ważne dopiero po czasie, kiedy spojrzymy na nie z perspektywy.

To globalnie, a co przyniesie każdemu z nas z osobna? Aby się o tym przekonać, musimy obliczyć liczbę roku osobistego. Jak to zrobić? Zapisujemy na kartce dokładną datę urodzin, a wynik sprowadzamy do jednej cyfry. Dodajemy liczbę roku oraz liczbę urodzenia. Kiedy je dodamy, wyjdzie nam rok osobisty.

Według numerologii człowiek żyje w cyklu, który trwa dziewięć lat. Każdy rok w danym cyklu pewnym sprawom sprzyja bardziej, innym mniej. Kiedy już mamy tego świadomość, nie zrobimy przedwcześnie czegoś, na co lepszy czas nadejdzie za kilka lat, albo nie przeoczymy działań, którym najbardziej sprzyja rok bieżący. Każdy rok osobisty ma nieco inny charakter, przynosi nam różne szanse i różne zagrożenia.

Pierwszy rok osobisty
Pierwszy to czas wielkich zmian, dużej aktywności i ruchu. Przed człowiekiem otwierają się liczne możliwości, ale musi też podejmować ważne wybory. Od podjętych teraz decyzji i działań zależy w dużym stopniu powodzenie całego dziewięcioletniego cyklu.

Pełnia księżyca w Gdańsku. Niezwykłe zdjęcia księżyca nad gd...

Drugi rok osobisty
To czas sprzyjający związkom i innych relacjom międzyludzkich. Warto poświęcić uwagę rozwiązywaniu nagromadzonych konfliktów, mediacjom, poprawie komunikacji w związku.

Trzeci rok osobisty
Wyszła ci trójka? Korzystaj, bo trzeci rok osobisty to rok szczęścia. Czas na postępy w każdej dziedzinie życia, łatwo przychodzące sukcesy zawodowe, bujne życie towarzyskie, szansa na spotkanie drugiej połowy lub na wyraźne ożywienie w istniejącym związku.

Czwarty rok osobisty
Skup się. Rok osobisty czwarty zwany jest „czasem siewu”. Budujemy przyszłość, więc warto skupić się na długofalowym planowaniu i wdrażaniu tych planów w życie, nie licząc na szybkie i łatwe sukcesy. To nie jest czas na wprowadzanie zmian, w tym cyklu rozliczani będziemy z wytrwałości i cierpliwości.

Piąty rok osobisty
Rok osobisty piąty to czas zmian, nowych możliwości, podróży. Dotychczasowe problemy mogą znaleźć łatwe i niespodziewane rozwiązanie. Trudno będzie teraz usiedzieć w miejscu, będziemy pełni inicjatywy i pomysłów, spragnieni kontaktów z ludźmi i ruchu, lecz także niecierpliwi. Pragniemy zmian i je przyciągamy, trzeba się więc przygotować na zmiany planów i nie przywiązywać się za bardzo do ustaleń.

Szósty rok osobisty
W szóstym roku na pierwszy plan wysuną się rodzina, związek, dzieci i bliscy oraz potrzeby związane z tą dziedziną życia. Osoby samotne mogą teraz spotkać partnera, osoby w związku myśleć o stabilizacji oraz o dzieciach.

Siódmy rok osobisty
To czas refleksji, pracy wewnętrznej, rozwoju osobistego i zadawania pytań egzystencjalnych, zaprzyjaźnienia się z powagą, czasem nostalgią. Większym potrzebom intelektualnym i artystycznym towarzyszyć będzie wzrost zamiłowania do samotności lub też mogą pojawić się kryzysy w związkach. Rok osobisty siódmy pełen jest licznych okazji na zdobycie uznania, szacunku i sukcesów w życiu zawodowym.

Ósmy rok osobisty
Przychodzi czas na bilans i zbierania plonów zarówno na płaszczyźnie zawodowej, finansowej, jak i osobistej. To co „zbierzemy” w tym cyklu, zależy od tego co „sialiśmy” przez ostatnie 7 lat. Teraz możemy się więc cieszyć owocami naszej pracy, ale także rozliczyć z tego, co zaniedbaliśmy. Korzystny rok na płaszczyźnie materialnej, możemy śmiało inwestować pieniądze i angażować się w nowe przedsięwzięcia.

Dziewiąty rok osobisty
Zamykamy 9-letni czas cyklu, kończenia spraw, żegnania się z tym co już nam nie służy. Zazwyczaj nie jest to przyjemny rok, bo trudno nam się pogodzić z tym, że pewne rzeczy się kończą. Ten czas warto wykorzystać na uwalnianie się od przeszłości, rozwiązywanie ciążących dotąd spraw i rozwój osobisty.

Chłodnym okiem na numerologię
Czy wierzyć we wpływ numerologii na człowieka i świat? Na pewno warto ją wykorzystać, aby świadomie przeżyć rok po roku. I bez numerologii wiemy, że czasami wszystko idzie bez przeszkód, a czasem usuwamy mozolnie kłody spod nóg. Jeśli odpuścimy lub poszukamy innego rozwiązania, to może jedynie nam pomóc. Niezależnie od tego, jaki mamy pogląd na takie tematy. Nie musimy przestrzegać w domu zasad feng shui, ale wiemy, że porządek i ład sprawia, iż lepiej się w nim czujemy.

Nowy rok numerologiczny i nów Księżyca - dobry czas na detox i... porządki
Nowy rok numerologiczny zaczyna się podczas wrześniowego nowiu Księżyca. Niektórzy twierdzą, że nów działa na człowieka silniej niż pełnia Księżyca, chociaż nie jest tak spektakularny. Nów Księżyca ma jednak wpływ na energetykę naszego ciała, na ciśnienie krwi. Bardzo korzystne są w tym czasie kuracje ziołowe, a krótkie głodówki lepiej oczyszczają ciało. Z drugiej strony przed nowiem i w samym nowiu łatwiej reagujemy emocjonalnie (płaczliwie) i szybciej łapiemy infekcje. Możemy czuć się słabsi, senni, zmęczeni mocniej niż zwykle.

Ten ważny nów Księżyca oraz początek nowego roku numerologicznego przypada w znaku Panny. Nadchodzący nów jest czasem podsumowań, zamykania cyklu siania i zbiorów, otwierania się na kolejną porę roku i na nowy czas w życiu. To czas porządkowania, dbania o siebie i swoje otoczenie. Krótki detox też się teraz przyda: czy taki kulinarny, czy też detoks technologiczny od urządzeń lub ludzi, za którymi nie przepadamy. Warto zrobić w życiu przestrzeń, a tym samym zaprosić do niej nowe. Jednym słowem to dobry czas na porządki w każdym wymiarze.

Nów Księżyca: zasiej intencje
Zaraz po nowiu Księżyca zaczyna przybywać i wtedy warto sadzić rośliny. Czas nowiu jest te z idealny na sianie planów i celów. Zwłaszcza podczas nowiu, w którym rozpoczynamy także nowy rok numerologiczny. To także dobry czas, aby zadać sobie pytanie, dokąd zmierzamy i czy nie czas zmienić kierunek. Możesz marzyć w czasie słuchania muzyki, możesz swoje pragnienia, cele, pragnienia zapisać w zeszycie. Zasiej intencje, ale na tym nie koniec. Spróbuj rozpisać lub dobrze wyobrazić sobie cel, który chcesz osiągnąć, a potem… zrób coś konkretnego w tym kierunku. W ten sposób to szybciej działa!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie