reklama

Wrotkarski maraton i półmaraton

Katarzyna WirkowskaZaktualizowano 
W Gdańsku odbędzie się I Maraton Sierpniowy, czyli Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim

Międzynarodowe Długodystansowe Mistrzostwa Polski we Wrotkarstwie Szybkim - tak brzmi pełna nazwa I Maratonu Sierpniowego, który pod Honorowym Patronatem Lecha Wałęsy wystartuje 29 sierpnia o godz. 10 z Placu Zebrań Ludowych.

W zawodach mogą wziąć udział ci, którzy do dnia maratonu ukończą 18 lat oraz juniorzy i kadeci z licencjami Polskiego Związku Sportów Wrotkarskich. Pozostałe osoby niepełnoletnie mogą wystartować tylko za pisemną zgodą rodziców lub opiekunów. Wielu zawodników należy do różnych klubów i posiada licencję, ale ta przynależność nie jest obowiązkowa. Impreza ma charakter otwarty, ale tylko wrotkarze licencjonowani mogą walczyć o tytuły mistrza Polski z maratonie i półmaratonie. Strefa startu wyścigu została podzielona na sektory dla mężczyzn, kobiet, kadetek i kadetów oraz na półmaraton. Starty będą się bywały w 3-minutowych odstępach czasu. Dla każdego z uczestników limit czasowy wynosi 2 godziny 45 minut.

Trasa maratonu ma swój początek na Placu Zebrań Ludowych przy Al. Zwycięstwa. Następnie zawodnicy przejadą przy placu Trzech Krzyży, miną Stocznię Północną i ul. Marynarki Polskiej pojadą w stronę Brzeźna. Dalej trasa będzie wiodła przez ul. Krasickiego i Gdańską w dół aż do Uczniowskiej i następnie rolkarze pojadą ul. Czarny Dwór do Dąbrowszczaków. Stamtąd ul. Jagiellońską włączą się do ul. Chłopskiej i przez Al. Rzeczypospolitej - Al. Legionów, odbiją w ul. Mickiewicza, którą dojadą do Al. Hallera. Stamtąd pojadą prosto do Gdańska Głównego i zakończą wyścig tam, gdzie go zaczęli.

Bieg maratoński tym samym obejmie dwie pętle i obie będą miały długość łącznie około 42km. Dystans półmaratonu wyniesie 21km. Odcinki trasy będą wyłączone z ruchu kołowego do godz. 12:45.
Maraton Sierpniowy jest jednym z elementów obchodów Rocznicy Podpisania Porozumień Sierpniowych i do tej pory włączony był do Maratonu Solidarności. Organizatorzy mają nadzieję, że za 4 lata maraton uzyska na tyle wysoki status, by figurować jako wyścig organizowany przez Europejską Federację Sportów Wrotkarskich w ramach zawodów World Inline Cup.

Zapisy trwają do godz. 8:30 w dniu rozpoczęcia zawodów. Opłata za udział w wyścigu dla kadetek i kadetów wynosi 15zł, juniorzy z licencją PZSW muszą zapłacić 25zł, a seniorki, seniorzy i pozostali zawodnicy - 65zł. Warto jednak zgłosić swój udział wcześniej, ponieważ w dniu zawodów wpisowe wzrasta do kwoty 100zł.

Dla trójki najlepszych zawodników w kategorii open kobiet i mężczyzn czekają nagrody pieniężne: za 1. miejsce - 5000 zł, za 2. miejsce - 3000 zł, a ostatni na podium otrzyma nagrodę 2000 zł.

Zima 30-lecia w Polsce, zasypie nas śnieg

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie