WRON-a oskubana

  WRON-a oskubana

  Barbara Szczepuła, publicystka "Polski Dziennika Bałtyckiego"

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Każdy ma swoje zmartwienia. Jarosław Kaczyński martwi się, że Ludwik Dorn płaci za małe alimenty, a ja płaczę nad ciężkim losem generałów z WRON. Co ta Platforma wyrabia?
  Odbierać przywileje emerytalne Jaruzelowi, naszemu bohaterowi narodowemu, człowiekowi, który powstrzymał agresję Armii Czerwonej na nasz kraj w 1981 roku i stał się wzorem patriotyzmu? Czy on całym swoim życiem nie zasłużył na te głupie kilka tysięcy miesięcznie? Najpierw harował jak wół w Informacji Wojskowej.

  W 1968 prowadził polskie wojsko na Czechosłowację, której zachciało się wolności. Jako minister obrony narodowej w roku 1970 wydawał rozkazy wojsku masakrującemu robotników Wybrzeża. Gdy wprowadzał stan wojenny w roku 1981, był już władcą absolutnym, bogiem i carem! Na szczęście PO nie będzie mogła całkiem skrzywdzić biednego starca, bo zostanie mu na otarcie łez emerytura prezydencka.

  Ale zasłużony człowiek honoru, generał Kiszczak, będzie się musiał ograniczać. To nieludzkie - wiadomo przecież, że są równi i równiejsi. Czy można porównać generała K. ze Stefanem Korejwo, działaczem Solidarności z Lęborka (członkiem PiS), któremu musi wystarczyć 430 zł miesięcznie? Żadną miarą. Żołądek solidarucha nie jest równy żołądkowi generała! Ani nawet żołądkowi posła PiS.

  Dlatego parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości walczą jak lwy nie o jakichś kombatantów z prowincji, ale o swoje 300 złotych, które wredny marszałek Sejmu chce im zabrać. Prawo prawem, sprawiedliwość sprawiedliwością, ale od naszych pieniędzy wara!

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo