Worek medali Manty

Ponad 20 medali zdobyli pływacy kościerskiej Manty.

Reprezentacja UKS Manta Kościerzyna wzięła udział w II rundzie Klubowego Pucharu Polski w Pływaniu w Płetwach, który odbył się w Chodzieży. Nasi zawodnicy zanotowali tam świetny występ. Kościerski klub reprezentowało 21 zawodników. Nasza ekipa wywalczyła łącznie 21 medali. W kategorii indywidualnej łupem pływaków Manty padły 2 złote krążki, 11 srebrnych oraz 5 brązowych. Natomiast w rywalizacji sztafetowej zawodnicy wywalczyli srebro oraz brąz. W klasyfikacji generalnej II rundy KPP kościerski zespół uplasował się na 7 miejscu (startowało 13 drużyn). Z kolei w kategorii indywi-dualnej, Neli Wanta oraz Marcin Łukowicz zajęli w klasyfikacji generalnej drugą pozycję. Warto wspomnieć, że medale dla naszej drużyny zdobywali: Neli Wanta, Marcin Łukowicz, Damian Kutela, Marta Majewska, Michał Pietruk, Michał Koliński, Wiktoria Rogowska, Marcin Majewski. Natomiast w sztafecie znaleźli się: Konstancja Bystron, Julia Greń, Wiktoria Rogowska i Neli Wanta. Podczas zawodów padły też rekordy życiowe naszych zawodników. Ustanowili je: Magdalena Majewska, Magda Stoltmann, Nadia Dopierała, Michalina Kreft, Julia Greń, Maciek Rozgoński.

Nasi zwodnicy byli przygotowywani do zawodów w Chodzieży przez trenerów Tomasza Kubickiego oraz Mateusza Kąkola.