Wolontariusze DB Schenker znowu w akcji

Materiał informacyjny DB Schenker

*

Mimo trudności związanych z pandemią nie zapominajmy o potrzebujących. Pracownicy DB Schenker po raz kolejny przygotowali akcje wolontariackie w swoich lokalnych społecznościach.

Czasy są trudne i dziwne, COVID zamknął nas w domach. Mimo wielu przeszkód „Świąteczny Czas Pomagania” odbył się. Dzięki wspólnym działaniom pracowników firmy, zaangażowaniu jej klientów i dostawców, zrealizowano 32 projekty. Tuż przed świętami wsparcie otrzymały hospicja, szpitale, domy dziecka i jadłodajnie. „Paka dla zwierzaka” trafiła też do schronisk dla zwierząt. Wszystko z zachowaniem wymaganych środków ostrożności.

- Postanowiliśmy wesprzeć Fundację Pomocy Dzieciom z Chorobami Nowotworowymi w Poznaniu. Dołączyli do nas klienci, przewoźnicy i młodzież z Tarnowa Podgórnego. Fundacja otrzymała kilka palet środków higieny osobistej – mówi Joanna Wojnarska z poznańskiego oddziału DB Schenker.

- Dostarczyliśmy pomoc dla hospicjum w Koszalinie. Zebraliśmy fundusze i potrzebne produkty – środki ochrony osobistej i artykuły spożywcze – wyjaśnia Aneta Listowska z koszalińskiego oddziału firmy.

- Wspólnie z klientami i dostawcami przekazaliśmy ponad 300 kilogramów karmy i wiele innych artykułów dla fundacji zajmującej się psami w potrzebie – dodaje Magda Hałaj z Konina.

DB Schenker organizuje Czas Pomagania od 13 lat, na wiosnę – Zielony, w grudniu – Świąteczny.

Ostatnie miesiące są sprawdzianem z wrażliwości. W DB Schenker robimy wszystko, by w niezakłócony sposób dostarczać towary do sklepów i na linie produkcyjne, ale też wspierać lokalne społeczności.

Dodaj ogłoszenie