Wolimy mieszkać na wsi

Hubert BierndgarskiZaktualizowano 
Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk, twierdzi, że gmina na podziale tylko straci
Mariusz Chmiel, wójt gminy Słupsk, twierdzi, że gmina na podziale tylko straci Hubert Bierndgarski
Mieszkańcy Strzelina, Bierkowa i Włynkówka - trzech sołectw z gminy Słupsk -nie chcą przyłączenia ich terenów do Słupska. Powiedzieli o tym jasno na spotkaniu ze słupskimi urzędnikami. Ich zdaniem, mimo wielu niedogodności, znacznie lepiej mieszka się na wsi. Nie przekonały ich nawet obietnice prezydenta o większych inwestycjach na oświatę, służbę zdrowia i drogi.

Spotkanie było pierwszym elementem konsultacji społecznych przygotowanych przez miasto, dotyczących poszerzenia granic Słupska. Ma ono zbyt mało terenów pod zabudowę inwestycyjną i mieszkaniową - stąd propozycja zmiany granic. Pomysł zrodził się w kwietniu ubiegłego roku i od tego czasu prezydent Słupska Maciej Kobyliński konsekwentnie dąży do jego realizacji, mimo sprzeciwu części rady miejskiej oraz mieszkańców terenów, które miałyby być przyłączane do Słupska.

- Nie możemy się rozwijać, bo nie mamy miejsca - przekonywał na spotkaniu Kobyliński. - Mogę zapewnić was, że nie stracicie nic z tego co macie obecnie. Możecie natomiast tylko zyskać dzięki zaplanowanym przez nas inwestycjom.

Słowa Kobylińskiego potwierdzili naczelnicy poszczególnych wydziałów magistratu. Próbowali wykazać, że miasto ma do zaoferowania o wiele więcej niż gmina. Żaden z argumentów nie przekonał jednak mieszkańców gminy.

- Nasze miejscowości to wsie z tradycjami, gdzie ludowa myśl jest od dawna pielęgnowana - mówiła Renata Burzyńska, mieszkanka Bierkowa i gminna radna. - My, prawdziwi ludzi wsi, nie chcemy stać się mieszkańcami miasta.

Wójt gminy Mariusz Chmiel przekonywał, że gmina inwestuje w rozwój i są to inwestycje porównywalne do tych, które proponuje Słupsk.

Więcej na ten temat w piątkowym wydaniu "Dziennika Słupskiego".

polecane: Dzwonią do Ciebie te numery? Nie odbieraj!

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie