Wójt w sądzie zamierza bronić dobrego imienia

  Wójt w sądzie zamierza bronić dobrego imienia

  Grzegorz Popławski

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Wojciech Gralak, wójt Czarnej Dąbrówki, stanie przed sądem za to, że był w miejscu pracy po spożyciu alkoholu. Grozi mu grzywna. Nawet w przypadku wyroku skazującego stanowiska nie straci. Popełnił bowiem tylko wykroczenie.
  W tarapaty popadł 27 czerwca. Wtedy to do Urzędu Gminy przyszedł policjant, który miał przesłuchać Władysława U., kierownika wydziału ochrony środowiska i gospodarki komunalnej. Wyczuł od niego alkohol i sprawdził alkomatem. Wynik - 0,3 promila.

  Urzędnik miał też w biurku butelkę wódki. A to kolejne wykroczenie. Świadkiem badania był wójt, ale i on został zbadany. Wynik to niecałe 0,2 promila. Policja teraz skierowała do sądu w Lęborku wniosek o ukaranie. Władysław U. chce dobrowolnie poddać się karze. Zaproponował 300 złotych grzywny.

  Jeżeli sąd się zgodzi, sprawy nie będzie. Wójt zamierza walczyć o uniewinnienie.
  - Tego dnia byłem na urlopie. Do urzędu wszedłem na chwilę. Mówiłem też policjantowi, że dzień wcześniej piłem alkohol - tłumaczy.

  Argumentem przemawiającym na jego korzyść jest to, że drugie badanie, wykonane już w komendzie, wykazało zero. Gralak ma w tym roku dość często problemy z prawem. Zapłacił już 100 złotych grzywny za to, że jego psy biegały luzem po wsi. Sam zresztą złożył doniesienie, że czworonogi zaginęły. Prawdopodobnie zostały brutalnie zabite. Wskazał nawet podejrzewanych. Policja psów nie znalazła. Ukarany został Gralak.

  Lęborska prokuratura prowadzi też postępowanie karne w sprawie wójta. Jest on podejrzewany o to, że w poprzedniej kadencji chronił dwóch radnych skazanych za jazdę pod wpływem alkoholu. Powinni stracić mandaty, ale utrzymali je do końca kadencji. Gralak zapewnia, że nie miał pojęcia o wyrokach. Do urzędu nie wpłynęło żadne oficjalne zawiadomienie z sądu.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo