Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 03godz.
  • 43min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Wojsko oddaje spadkobiercom budynek sądu w Gdyni

Szymon Szadurski, Łukasz Kłos
T.Bołt
Kolejna nieruchomość w Gdyni trafiła do spadkobierców. Prawomocnym wyrokiem sądu wart miliony złotych budynek Wojskowego Sądu Garnizonowego na Kamiennej Górze powrócił w ręce właścicieli.

Skarbowi Państwa przysługuje jeszcze skarga kasacyjna do Sądu Najwyższego w Warszawie. Na razie muszą jednak rozważyć podjęcie rozmów z nowymi właścicielami budynku przy ul. Józefa Korzeniowskiego 7 w sprawie wynajmu lub wykupienia nieruchomości. Alternatywą jest przeniesienie Wojskowego Sądu Garnizonowego.

Pełnomocnicy Skarbu Państwa nie stawili się wczoraj w sądzie, z rozstrzygnięcia zadowolony jest natomiast mec. Marek Woźniak, pełnomocnik spadkobierców. - Ten wyrok przywraca nam wiarę w sprawiedliwość - mówi.

Spadkobiercy w Gdyni triumfują kolejny raz. Działka przy ul. Józefa Korzeniowskiego 7 jest kolejną nieruchomością w Gdyni przejętą przez potomków dawnych właścicieli. W ostatnich latach udało im się przejąć od samorządu lub państwa wiele innych terenów, często w niezwykle atrakcyjnych lokalizacjach. Spadkobiercy odzyskali m.in. znaczny fragment parku Kilońskiego w Chyloni, parkingi nieopodal Centrum Handlowego Batory w Śródmieściu, w pobliżu ulic Władysława IV, 10 Lutego i Świętojańskiej, a także położony naprzeciwko skwer, odkupiony potem przez dewelopera.

W prywatne ręce powrócił ponadto teren zajmowany przez przedszkole i zespół szkół sportowych przy ul. Władysława IV.
Cały czas trwa spór o teren Parku Rady Europy koło skweru Kościuszki. Samorządowcy chcieliby budować w tym miejscu mediatekę, galerię sztuki i nowy teatr dramatyczny, jednak inwestycja zawieszona jest do czasu ostatecznego wyjaśnienia.
statusu działki.

WIĘCEJ o całej sprawie CZYTAJ na gdynia.naszemiasto.pl

Treści, za które warto zapłacić!
REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI


Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND

Wideo

Komentarze 1

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

s
spadkobierca

Tutaj:Co powinno się znaleźć w testamencie
Ciekawe przykłady sytuacji w ramach prawa spadkowego.

Dodaj ogłoszenie