Wojewoda uznał uchwałę

  Wojewoda uznał uchwałę

  Maria Sowisło

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Uchwała intencyjna Rady Powiatu Chojnickiego w sprawie komercjalizacji Szpitala Specjalistycznego w Chojnicach jest ważna. Taką decyzję podjął wojewoda pomorski. W efekcie oznacza to, że radni mogli zobowiązać zarząd powiatu do przygotowania przekształcenia placówki w Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej - co też dzieje się od wiosny tego roku z chwilą podjęcia spornej uchwały.
  Przypomnijmy: uchwałę zaskarżyły związki zawodowe działające przy chojnickiej placówce. Ich zdaniem bowiem nawet intencja związana z komercjalizacją może się odbyć dopiero po konsultacji z personelem. Zdania nie zmienili - przekształcenie może się odbyć dopiero po zlikwidowaniu szpitala, powołaniu spółki prawa handlowego ze stuprocentowym udziałem powiatu i powołaniu NZOZ.

  - Nasze biuro prawne ma zastrzeżenia do pisma, jakie otrzymaliśmy od wojewody - tłumaczy Andrzej Gackowski, przewodniczący Międzyzakładowej Organizacji Związku Zawodowego Pracowników Ochrony Zdrowia w chojnickim szpitalu.

  - Za niejasną i wątpliwą prawnie uznajemy argumentację, iż zaskarżona uchwała nie posiada cech uchwały w sprawie likwidacji szpitala, jak również nie ma charakteru aktu prawa miejscowego. Podtrzymujemy swoje zdanie, iż konsultacje ze związkami zawodowymi powinny być przeprowadzone przed podjęciem uchwały. Teraz udowadniamy sobie racje - dodaje.

  - Zastanawiamy się, co dalej - komentuje Violetta Kasprzak, przewodnicząca terenowego oddziału Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy w chojnickim szpitalu.
  Związki zawodowe najbardziej obawiają się zwolnień oraz pogorszenia płacy i warunków pracy.
  1 3 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo