Wojciech Szczurek: Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich obywateli o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym

  • Dziennik Bałtycki

red

Prezydent Gdyni wydał oświadczenie po ataku nożownika na Pawła Adamowicza, do którego doszło podczas finału WOŚP w Gdańsku.
Wojciech Szczurek: Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich obywateli o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym
 Przemyslaw Swiderski

"Wstrząsnęła mną wiadomość o barbarzyńskim ataku na Pana Prezydenta Pawła Adamowicza. Mam nadzieję, że skuteczna pomoc lekarska pomoże Panu Prezydentowi zachować życie i zdrowie. Myślami jestem teraz z moim Kolegą, a także Jego Rodziną i Współpracownikami. Życzę im sił oraz zapewniam o gotowości do udzielenia wszelkiego wsparcia, jakie tylko może się okazać potrzebne.

Atmosfera politycznej nienawiści i narastających podziałów, początkowo politycznych, a teraz już po prostu społecznych, towarzyszy nam od dawna. W zasadzie przyzwyczailiśmy się do życia w atmosferze oszczerstw, podejrzeń i słabo lub wcale nie skrywanej nienawiści, jakby to była norma, a nie patologia. Dzisiejsze niewiarygodne, dramatyczne wydarzenie pokazuje aż nazbyt dobitnie, dokąd nas to zaprowadziło i jak zmieniło świat, który nas otacza.

Napastnik próbował pozbawić życia Pana Prezydenta w czasie wydarzenia, które od blisko 30 lat było symbolem wspólnoty Polaków. Apeluję do polityków, liderów, do wszystkich obywateli o zero tolerancji dla nienawiści w życiu publicznym. Jeśli konsekwentnie wdrożymy taką zasadę, może uda się naprawić to, co w naszym społeczeństwie zostało zdemolowane."
Wojciech Szczurek
Prezydent Gdyni

 Piotr Hukało

Tragedia w Gdańsku. Paweł Adamowicz nie żyje. Mężczyzna wtar...

Wideo

polecane: FLESZ: Polacy nie spłacają kredytów. Liczba zadłużonych rośnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Więcej na temat:

Komentarze

Liczba znaków do wpisania:  4000/4000

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

19.01.2019, 19:24

Nienawiść dla nienawiści.

18.01.2019, 22:52

Panie Szczurek lepiej pan apeluj o właściwszy nadzór psychiatryczny nad skazanymi. Nawet pan musi to wykorzystywać politycznie.

17.01.2019, 09:40

poczytajcie nienawistne wypowiedzi Celinskiego, Lisa, Schetyny, Cimoszewicza i wielu, wielu innych, a zobaczycie kto dzieli narod, kto doprowadza do takich tragedii. To, ze za zycia prezydent Adamowicz mial wielu antagonistow nie jest niczym zlym, byl osoba wyrazista. Ale oskarzanie Kaczynskiego, PiS, TVP o ta zbrodnie, to czysta hipokryzja.... przypomnijcie sobie morderstwo na Marku Rosiaku, napady na poslow PiS, na biura poselskie.
A jesli dobrze pamietam, to mowa nienawisci rozpoczeto wybory w 2005r. od tzw. "moherowych beretow" i zabierania dowodow babciom i dziadkom. Potem byly" dorzynania watahy, strzasanie szaranczy, PiSowskie gnidy itd..

17.01.2019, 01:24

Czyli co? Nie wolno krytykować złodziejstwa, cwaniactwa i innych nadużyć ludzi uprzywilejowanych na stanowiskach??? Mamy siedzieć cicho i raz na kilka lat przyklepać w wyborach koryto dla "jaśnie państwa" i dalej harować "w polu" na podatki, aby wygodnie się żyło pseudoelicie? Problemy się zaczęły po '89-ym , gdy sprzedaliście Polskę i Naród komuchom za stanowiska i korzyści materialne. Zamiast budować silną i sprawiedliwą Polskę dla wszyskich, tacy ludzie jak wy zadbali przede wszyskim o własne interesy. A teraz się dziwicie, że ludzie was nienawidzą...

15.01.2019, 20:29

Szanowny Pan bredzi! Adamowicza zabił bandzior, a nie jakiś hejt, czy bliżej nie zdefiniowana "mowa nienawiści"!Każdą konstruktywną krytykę można nazwać"mową nienawiści"
Bandzior zabił Adamowicza dlatego, że w Polsce nie ma kary śmierci, bo rządzące lewactwo blokuje, nawet ,jakąkolwiek dyskusję o jej przywróceniu! Gdyby była, taki bandzior sto razy by
się zastanowił, przed podjęciem zbrodniczej decyzji. Jedyny polityk, który faktycznie chce przywrócenia kary śmierci, to JKMikke, mówi o tym niezmiennie od 30-stu lat!
Niestety, lewacko nastawione społeczeństwo, odrzuca tego polityka, w wyborach dostaje 1% poparcia!

14.01.2019, 19:00

Gdańsk - najwspanialsze miasto na świecie - a co miesiąc kopanie i bicie w okrytym ponurą sławą zapyziałym eskaemie. Miasto bandziorów. Zbójmiasto.
Kara śmierci dla morderców.

14.01.2019, 16:36

I polala sie KREW !!! czemu mnie to nie dziwi ?? narod podzielony od roku 89 . Dzis nie jestesmy POLAKAM! tylko dwoma obozami wyborczymi: PIS-OWCOW I PO-WCOW , skaczemy sobie do gardel jak psy w klatkach ku ucieszy wlasciecieli , obrazamy sie , wyzywamy a to tylko dlatego ze ktos ma inne podejscie inne poglady a dzis to jest juz powodem aby wbic NOZ W SERCE , nie rozmawiamy !!! bo po co ??? na co ?? z kim ? . A Polska ?? rozrywajmy ja dalej tak jak nam mowia :(

14.01.2019, 12:08

Ty teraz apelujesz? I to do kogo?? Ty apelować to powinieneś od 4 lat kolego, i nie do obywateli tylko do tych z opozycji. To do nich apeluj !!

14.01.2019, 10:44

o wolność słowa. Apeluję o nieakceptowanie w debacie publicznej demagogii.

14.01.2019, 04:03

Pani Ulu. Śmiem przypuszczać, że "Bożena z Gdańska" to zwykły internetowy tzw. troll, który pisze kontrowersyjne komentarze, by wywoływać dyskusje.
Jeśli tak - to "Bożeno" - daruj sobie to choć przy takim temacie.

14.01.2019, 01:13

Po pierwsze: niepotrzebnie piszę się łącznie. Po drugie: Maciej Płażyński nie żyje, chyba Kacpra miała Pani na myśli. Po trzecie, nie widzę potrzeby pisania dużą literą Pan Prezes i Ojciec - prezes i zwykły ksiądz. Po czwarte, tak chciała być Pani kulturalna, a jednak na koniec komentarza dała Pani upust swoim prawdziwym emocjom: sam sobie winien, bo był u tego "demona" Owsiaka. Czyli nie przypadkowa ofiara. i ani Kaczyński, ani Rydzyk by nie mogli być na jego miejscu, bo nie pokazują się na WOŚP, a Kaczyński to w sumie nigdzie się publicznie nie pokazuje bez sztabu ochrony, bo się zwykłych ludzi boi. Po piąte, komentarz obrzydliwy biorąc pod uwagę tragedię, jaka się wydarzyła. Ciekawa jestem, czy gdyby trafiło na bliską Pani osobę, która kwestowałaby w słusznej sprawie (powiedzmy na Caritas, bo Oczywiście na WOŚP Pani nie daje), to też skomentowałaby Pani słowami: sam/sama sobie winien? Obrzydliwość, ale z drugiej strony czego ja się po fance Kaczyńskiego i Rydzyka spodziewam. Żarliwa katoliczka, a jak przyjdzie co do czego, to taka właśnie chrześcijańska postawa się objawia: opluć bliźniego, który walczy o życie.

14.01.2019, 00:15

Zupełnie nie potrzebnie robi się z Adamowicza wielką ofiarę. To był zwykły zbieg okoliczności, że trafiło akurat na niego. Tu każdy mógł zostać zabity, na przykład pan Maciej Płażyński, a gdyby akurat tam byli na scenie, to na przykład Ojciec Tadeusz Rydzyk, a nawet Pan Prezes Jarosław Kaczyński. Jak ktoś się pcha do Owsiaka to sam jest sobie winny.