Woda będzie droższa

  Woda będzie droższa

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Od 1 stycznia 2009 roku łączna stawka za metr sześcienny wody i odprowadzenie metra sześciennego ścieków wzrośnie w Gdańsku z 6,44 zł do 7,21 zł (12 procent). Dla przeciętnej 3-osobowej rodziny będzie to oznaczać wzrost wydatków o ok. 10 zł miesięcznie.
  Podwyżka będzie obowiązywać, mimo że radni - zarówno PO, jak i PiS - nie zgodzili się na wprowadzenie uchwały o podwyżce do programu obrad Rady Miasta.
  - W tym przypadku decyzja radnych nie wpływa na to, czy podwyżka będzie, czy nie. Tak mówi ustawa [o zbiorowym zaopatrzeniu w wodę i odprowadzaniu ścieków - red.]. W Gorzowie Wlkp. radni za- głosowali przeciwko podwyżce, a ona i tak weszła w życie - wyjaśnił Maciej Lisicki, wiceprezydent Gdańska.


  Lisicki dodał, że podwyżka jest i tak niższa niż pierwotnie zakładano.
  - Od kilku lat zapowiadaliśmy, że woda będzie drożeć o kilkanaście procent rocznie - dodał wiceprezydent.

  Podwyżki, jak tłumaczą władze miasta, są potrzebne, by znaleźć środki na Gdański Projekt Wodno-Ściekowy. Ma on dostosować kanalizację do norm wymaganych przez Unię Europejską.

  - Ceny wody w Gdańsku w porównaniu do innych dużych miast w Polsce kształtują się na poziomie średnim. Droższą wodę mają m.in. Bydgoszcz, Poznań, Warszawa, Częstochowa i Katowice - informuje Michał Piotrowski z biura prasowego UM w Gdańsku.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo