Włosi wygrali ze Szwedami! [ZDJĘCIA]

Sebastian Chmielak
Reprezentacja Włoch po znakomitym finiszu wygrała ze Szwecją! W 88 minucie bramkę na wagę zwycięstwo Azzurrich zdobył Eder, który popisał się świetnym strzałem. To drugie zwycięstwo podopiecznych Antonio Conte na Euro 2016.

Piątkowy pojedynek Włochów ze Szwedami mógł dać nam odpowiedź na dwa pytania: czy Italia zapewni sobie dziś awans do kolejnej rundy i czy reprezentacja Trzech Koron zmaże złe wrażenie po remisie z Irlandią (1:1).

Od początku zawodów więcej z gry mieli Szwedzi, którzy dłużej utrzymywali się przy piłce i starali się skrzydłami rozrywać włoską defensywę. Podopieczni Antonio Conte natomiast skupili się na skutecznym odbiorze. Do przerwy kibice zgromadzeni na obiekcie w Tuluzie nie obejrzeli żadnej dogodnej sytuacji bramkowej.

Dopiero w końcówce meczu Włosi podkręcili tempo. Najpierw Marco Parolo trafił z kilku metrów w poprzeczkę po strzale głową, a już kilka minut później Andreas Isaksson był zmuszony wyciągać futbolówkę z siatki. A było tak: Giorgio Chiellini wznowił grę rzutem z autu, podał do Simone Zazy. Ten odegrał do Edera, który płaskim strzałem wprawił w euforię włoskich kibiców.

W doliczonym czasie gry Antonio Candreva huknął z ostrego kąta, ale tym razem szwedzki golkiper skutecznie interweniował. W ostatniej akcji meczu w polu karnym Gigi Buffona padł Andreas Granqvist, jednak gwizdek arbitra milczał mimo protestów Szwedów.

Italia wygrała 1:0 i zapewniła sobie awans do kolejnej fazy turnieju. Ibrahimović i spółka natomiast muszą w ostatnim meczu ograć Belgów, aby się liczyć w grze o awans.