reklama

Władze PKP PLK i Gdyni podpisały umowę o współpracy przy wybudowaniu nowego wiaduktu w ciągu ul. Puckiej

MPZaktualizowano 
Przyjęte  rozwiązanie  odciąży ruch drogowy na Estakadzie Kwiatkowskiego
Przyjęte rozwiązanie odciąży ruch drogowy na Estakadzie Kwiatkowskiego
Nowe bezkolizyjne skrzyżowanie w ciągu ul. Puckiej w Gdyni poprawi bezpieczeństwo i usprawni komunikację między centrum a północnymi dzielnicami miasta.

W środę 30 października w Warszawie PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. oraz Miasto Gdynia zawarły umowę w sprawie współpracy przy budowie nowego wiaduktu. PLK zbudują w go ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”. Obiekt zastąpi dwa przejazdy kolejowo-drogowe w ciągu ul. Puckiej, znajdujące się w pobliżu stacji Gdynia Port.

Efektem inwestycji będzie zwiększenie poziomu bezpieczeństwa w ruchu kolejowym i drogowym. Przyjęte rozwiązanie odciąży ruch drogowy na Estakadzie Kwiatkowskiego, a przede wszystkim usprawni komunikację między obwodnicą Trójmiasta i centrum Gdyni a jej północnymi dzielnicami, m.in. Pogórzem, Obłużem i Oksywiem- - informuje biuro prasowe PKP PLK.

Podpisana umowa o współpracy określa m.in. zakres rzeczowy inwestycji oraz zasady jej finansowania i wspólnego przeprowadzenia postępowań przetargowych. Wartość całego przedsięwzięcia szacowana jest na około 65 mln zł netto. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przeznaczą na inwestycję kwotą 24 mln zł netto w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa na skrzyżowaniach linii kolejowych z drogami – Etap III”.

Inwestycja realizowana będzie w formule „projektuj – buduj” i obejmie swoim zakresem budowę wiaduktu wraz z przyległym układem drogowym, a także przebudowę infrastruktury kolejowej w związku z likwidacją przejazdów. Podpisanie umowy z wykonawcą dokumentacji projektowej i robót budowlanych planowane jest w przyszłym roku.

Budowa obiektu ma się zakończyć w 2022 r.

Śmiertelne wypadki na Pomorzu w 2019 r.:

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie