Wyszukiwarka wyborcza

Wybory Parlamentarne

Sprawdź, gdzie możesz zagłosować

Do wyborów pozostało

  • 01dzień
  • 05godz.
  • 39min.
Odwiedź serwis wyborczy 

Władysławowo walczy ze skutkami sztormów. Za 900 tys. w Chłapowie odbudują schody na plażę [WIDEO]

(PEN)
Odbudują schody na plażę w Chłapowie Konrad Kędzior
Chłapowo i jego bałtyckie plaże będą dostępne dla turystów, chociaż schody na brzeg zniszczyły sztormy. Odbuduje je gmina Władysławowo, która jednak musi sięgnąć po pożyczki, bo całość kosztować będzie ponad 900 tys. złotych. Tych udzieli pomorski Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska.

W turystycznej gminie Władysławowo odbudowane zostaną schody na bałtycką plażę. Drewniana konstrukcja nie oparła się siłom natury. Schody, a także część klifowego brzegu, zniszczyły szalejące w tym roku sztormy. To po nich odpadła całkowicie górna część.

Jednak całość zostanie odtworzona i to jeszcze do wakacji 2017.
- Uda nam się zrealizować wejście nr 14 zlokalizowane na przedłużeniu ulicy Zielonej w Chłapowie - komentuje burmistrz Roman Kużel. - Chcemy żeby to zadanie było zrealizowane do wakacji.

ZOBACZ ZDJĘCIA CZYTELNIKÓW DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO: Wiosna zakrada się w okolice Pucka, Gnieżdżewa i Swarzewa, Hel jak z bajki, czy początek dnia na początku Polski i dużo innych urokliwych zdjęć z nadmorskiego regionu | ZDJĘCIA

Aby zmieścić się w czasie, gmina Władysławowo musi pożyczyć pieniądze na tę turystyczną inwestycję. I to niemało, bo wartość zadania oszacowano na niebagatelną kwotę ponad 900 tys. złotych. Ale jest dobra wiadomość, bo gmina otrzyma na to dwie pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Jednej z nich nie będzie musiała zwracać (400 tys. zł).

Zgodę na zaciągnięcie drugiej - w wysokości 300 tys. zł - wyraziła Rada Miejska Władysławowa. Tę gmina będzie spłacać przez kilka lat.
- 20 tysięcy złotych będziemy zabezpieczać ze środków własnych - mówi burmistrz Władysławowa.

wideo: Bałtycka TV

Dlaczego koszt odbudowy schodów na plażę w Chłapowie jest tak gigantyczny? Bo te praktycznie powstaną od nowa. Gminie Władysławowo inwestycja się opłaci, bo i tak w ich dotychczasową konserwację trzeba było wykładać kilkadziesiąt tysięcy złotych rocznie.

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone ze względu na ciszę wyborczą i zostanie włączone po jej zakończeniu.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie