reklama

Wkrótce rozbudowa szpitala w Kwidzynie

Arkadiusz KosińskiZaktualizowano 
archiwum DB
O inwestycyjnych zamierzeniach firmy EMC, czyli nowego właściciela placówki w Kwidzynie, na poniedziałkowej sesji Rady Powiatu Kwidzyńskiego opowiadali Tomasz Suchowierski, członek zarządu firmy, oraz dyrektor szpitala Zdrowie, Dariusz Brzeziński.

- Kończymy etap przygotowywania koncepcji przebudowy i remontu szpitala w Kwidzynie. Od zatwierdzenia jej ostatecznego kształtu dzieli nas kilka tygodni - tłumaczył Tomasz Suchowierski z EMC.

Plany firmy wobec szpitala są ambitne, bo prócz ogólnej reorganizacji budynku szpitala (poprawiona ma zostać komunikacja między oddziałami, zlikwidowane zostaną tzw. oddziały przejściowe), dobudowane ma zostać również jedno skrzydło, do którego zostanie przeniesiony blok operacyjny. Obok szpitala powstać ma też przychodnia, w której znajdą się poradnie podstawowej opieki zdrowotnej. Nowy budynek lecznicy ma być połączony ze „starym” szpitalem tzw. łącznikiem. Dobudowane skrzydło liczyć będzie od 3,5 do 5 tys. metrów kwadratowych.

Prywatyzacja szpitala w Kwidzynie pod lupą prokuratury

Jak podkreślał Suchowierski, pod koniec tego roku firma będzie się starała o pozwolenie na budowę.

Czas, który firma postawiła sobie na wykonanie zaplanowanych inwestycji, w opinii niektórych jest bardzo krótki. Jej przedstawiciel uspokajał jednak radnych, że upora się ona z inwestycją na czas. Tomasz Suchowierski zapewniał również, że firma chce szpital rozwijać, dlatego nie ma w planach zamykania któregokolwiek z oddziałów. - Chyba że będziemy zmuszeni brakiem kontraktu na położnictwo. Jako dostarczycieli opieki zdrowotnej nie jesteśmy w stanie zapewnić określonej liczby porodów. Jeśli NFZ w swoich kryteriach narzuci taką liczbę i uzna, że dany oddział tych kryteriów nie spełnia, to nie zostanie mu przyznany kontrakt lub będzie on rozdzielony w inny sposób.

a.kosinski@prasa.gda.pl

100 mln euro z Funduszy Norweskich na rozwój innowacji

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie