Wimbledon: Koniec marzeń Agnieszki Radwańskiej

Andrzej Szkocki/Polska Press
To koniec marzeń Agnieszki Radwańskiej o wygraniu Wimbledonu w tym roku. Polska tenisistka przegrała w poniedziałek z Rosjanką Swietłaną Kuzniecową 2:6, 4:6.

W 2012 roku Agnieszka Radwańska awansowała do wielkiego finału Wimbledonu. Mimo porażki z Sereną Williams, to był jak dotychczas jej największy sukces w karierze. W tym roku naszej tenisistce marzyło się, by ten wynik co najmniej powtórzyć.

Niestety, marzenia Polki prysnęły już w IV rundzie. O ćwierćfinał Wimbledonu Radwańska walczyła ze Swietłaną Kuzniecową. Niestety, Rosjanka okazała się przeszkodą nie do przeskoczenia. Kuzniecowa całkowicie zasłużyła w poniedziałek na zwycięstwo.

Szczególnie nieudany dla naszej zawodniczki był pierwszy set. Rosjanka całkowicie dominowała na korcie. Mocno serwowała, wygrywała długie wymiany, dobrze grała też przy siatce, co zwykle jest domeną Radwańskiej.

W drugim secie „Isia” ruszyła do ataku. Kilka razy miała szansę na to, by przełamać rywalkę i odwrócić losy spotkania. Niestety, Kuzniecowa grała bardzo dojrzale do samego końca.

Swietłana Kuzniecowa (Rosja, 7) - Agnieszka Radwańska (Polska, 9) 6:2, 6:4

Hiszpańskie media: Cristiano Ronaldo zostanie w Realu Madryt