Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wilki zaczaiły się na dzika w lesie. Chwilę później mocno tego pożałowały. WIDEO

Jakub Cyrzan
Jakub Cyrzan
Kolejną ciekawą sytuację zarejestrowały fotopułapki na Pomorzu. W samym środku nocy kilka wilków przyczaiło się na dzika. Ten jednak odważnym biegiem uratował swoją skórę. Film krąży w sieci od kilku dni.

Wilki szykowały zasadzkę na dzika w lesie. Wszystko ujęła fotopułapka

Dzik jest dziki, dzik jest zły - przekonało się o tym kilka wilków na Pomorzu. Krążący w sieci film został opublikowany w serwisie Youtube w połowie czerwca. Na nagraniu pojawiają się wilki, przyczajające się w samym środku nocy na leśną zwierzynę. Chwilę później widać, jak wielki czarny dzik przegania agresorów. Autor filmu wskazuje w opisie, że szarżujący dzik to prawdopodobnie locha broniąca swoich młodych.

Film został opublikowany także przez Nadleśnictwo Kolbudy. Jego autorem jest Łukasz Chołody. To nie pierwszy raz, gdy fotopułapki na Pomorzu wyłapują niezwykłe zjawiska. Na początku kwietnia sieć obiegło nagranie watahy wilków, dającej niezwykły "koncert" w leśnych okolicznościach: Wataha wilków złapana przez fotopułapkę! Niesamowite nagranie "koncertu" zwierząt

Kilka tygodni później głośno było także o złapanym przez fotopułapkę wilku z Warmii. W całym nagraniu nie byłoby nic nadzwyczajnego, gdyby nie... czarne ubarwienie zwierzęcia.

"Czarny wilk, czy to możliwe?". Niezwykłe nagranie leśników z Warmii

Coraz więcej wilków w Polskich lasach

Wilki są coraz częściej spotykane w Polskich lasach. W naszym kraju może być ich (w zależności od źródła) od 2,5 do nawet 5 tysięcy osobników. W województwie pomorskim ich populację szacuje się natomiast na 150-250 sztuk. I choć na nagraniach wydają się sympatycznymi zwierzętami, to spotkanie z nimi może okazać się bardzo niebezpieczne. Co wówczas powinniśmy zrobić?

  • Unieś ręce i machaj nimi w powietrzu. To rozprzestrzeni twój zapach, sprawi, że twoja sylwetka będzie lepiej widoczna.
  • Pokrzykuj głośno ostrym tonem (lub zagwiżdż) w stronę wilka. To pozwoli mu zorientować się, że ma do czynienia z człowiekiem i że nie jest mile widziany.
  • Jeśli zwierzę nie reaguje i zamiast oddalić się, podchodzi bliżej, rzucaj w niego będącymi w zasięgu ręki przedmiotami, najlepiej grudami ziemi.
  • Wycofaj się spokojnie, możesz przyspieszyć, dopiero gdy masz pewność, że zwierzę jest daleko i nie interesuje się tobą.
  • Jeśli masz taką możliwość, zrób zwierzęciu zdjęcie i zawiadom o zdarzeniu RDOŚ właściwe nadleśnictwo lub Stowarzyszenie dla Natury „Wilk”.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki