Wieża ciśnień w Naszej-klasie

Paulina StrzałkowskaZaktualizowano 
Na remont zabytkowej wieży potrzeba 40 tysięcy złotych
Na remont zabytkowej wieży potrzeba 40 tysięcy złotych Anna Arent-Mendyk
Tomasz Sienkiewicz, inicjator Społecznego Komitetu Odnowy Wieży, utworzył w internecie, na stronie portalu Nasza-klasa, specjalny profil dotyczący wieży ciśnień w Nowym Dworze Gd.

Apel o ratowanie zabytku spotkał się z ogromnym zainteresowaniem osób odwiedzających portal. Zbiórka funduszy na odnowę zabytku jeszcze się nie rozpoczęła, ale wiele osób już zadeklarowało pomoc.

- Nasza-klasa to świetny nośnik informacji, chciałem nagłośnić sprawę, dlatego zamieściłem na tym portalu opis zabytku wraz z naszymi planami - tłumaczy Tomasz Sienkiewicz, mieszkaniec Nowego Dworu Gd. - W ciągu kilku tygodni otrzymałem kilkadziesiąt e-maili, jest też mnóstwo wpisów, wszystkie pozytywnie komentujące pomysł ratowania zabytku. Zgłosił się nawet chętny do stworzenia strony internetowej poświęconej wieży. Szukam wsparcia wszędzie, wysłałem nawet e-maile do kilku posłów. Na razie odpowiedziała posłanka Joanna Senyszyn. Mam nadzieję, że to wszystko przełoży się na konkrety.

Zainteresowanych łączy chęć ratowania zabytku, który jest jednym z najciekawszych obiektów w Nowym Dworze Gd. Nie przeszkadza im, że wieża jest prywatną własnością. Właścicielka, która nie ma pieniędzy na odnowę zabytku, zadeklarowała, że po remoncie udostępni obiekt na miejsce kulturalnych spotkań. Na stronie internetowej można zobaczyć galerię zdjęć wieży.

- W styczniu uruchomimy specjalne konto, na budowę potrzeba 40 tysięcy złotych - dodaje Sienkiewicz. - Zainteresowani mogą poznać szczegóły, wchodząc na forum Liceum im. Ziemi Żuławskiej w Nowym Dworze Gd.

polecane: Komentarze ze sztabów wyborczych po ogłoszeniu wyników sondażowych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 1

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

n
nowydwor

Nie wiem, skąd te informacje o 40 tysiącach złotych na remont, ale po pierwsze to netto 40.000, a po drugie - to miał być jedynie koszt zabezpieczenia wieży przed odpadającymi elementami.
Jeżeli Sienkiewicz udzielił takich informacji podczas wywiadu, to wprowadził w błąd.
Koszt remontu jest dużo, dużo wyższy.

Dodaj ogłoszenie