Wielu chętnych do stacji dializ

  Wielu chętnych do stacji dializ

  Jacek Skrobisz

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kilka firm jest zainteresowanych budową stacji dializ w Malborku. Placówka jest od dawna wyczekiwana przez pacjentów, którzy muszą dojeżdżać na dializy do Kwidzyna lub Elbląga.
  Stacja ma powstać przy malborskim szpitalu. Pierwszy krok w tym kierunku wykonały samorządy. Rada Miasta przekazała na rzecz Starostwa Powiatowego działkę, na której zostałaby wybudowana placówka. Teraz dyrekcja lecznicy musi wybrać inwestora.

  - Coraz więcej firm zgłasza się do nas z propozycją budowy stacji dializ - mówi Barbara Kawińska, zastępca dyrektora szpitala ds. medycznych w NZOZ Powiatowe Centrum Zdrowia. - Zależy nam, aby jak najszybciej doszło do stworzenia takiej placówki.

  PCZ szacuje, że malborska placówka mogłaby być wyposażona w cztery łóżka, co pozwoliłoby wykonywać 16 zabiegów oczyszczania krwi na dobę.

  - Taka liczba łóżek byłaby wystarczająca na nasze potrzeby - twierdzi Barbara Kawińska.
  Jedną z firm zainteresowanych inwestycją jest Frasenius Medical Care, która posiada stację dializ m.in. w Kwidzynie.

  - Nie złożyliśmy jeszcze oficjalnej oferty malborskiemu szpitalowi, ale jeśli mielibyśmy wybudować stację w Malborku, to posiadałaby ona na pewno kilkanaście łóżek - mówi Marta Andrzejewska z Frasenius Medical Care.

  Powstanie stacji dializ to także perspektywa zarobku dla szpitala. Malborska placówka służby zdrowia świadczyłaby stacji usługi laboratoryjne oraz transportowe.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo