Wielkie listy małych dzieci

  Wielkie listy małych dzieci

  Katarzyna Szcześniak

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Kilkadziesiąt prac wykonanych przez dzieci i młodzież wpłynęło na konkurs organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności. Młodzi ludzie mieli napisać list do swoich rówieśników z krajów, w których panuje wojna, głód czy bieda.
  - Prace, które nadeszły na konkurs pod hasłem "Moja mała Solidarność" przeszły nasze najśmielsze oczekiwania - mówi Iwona Flisikowska, sekretarz konkursu. - Dzieci pokazały, że świetnie rozumieją pojęcie solidarności, znają problemy dzieci w innych krajach i im współczują.

  Daniel narysował traktor wiozący wodę i chleb ludziom z afrykańskich wioskach. Julia wykleiła serduszko z grosików, a każdy z nich promieniował na kraje, którym potrzebna jest pomoc.

  - Jeden chłopiec napisał do swojego rówieśnika, że wie o wojnie w Gruzji i rozumie, że jest mu ciężko i że zaprasza go do Polski - opowiada Iwona Flisikowska. - Takie listy są bardzo wzruszające.


  Na konkurs przyszedł także nietypowy list, bo w formie... utworu muzycznego. Skomponował go niewidomy chłopiec Maksymilian Chlewiński, pianista uczący się w szkole muzycznej w Laskach. Chłopiec otrzyma w niedzielę nagrodę specjalną.

  Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się w niedzielę o godz. 15, podczas Festiwalu Solidarności w gdańskiej stoczni. Będą wtedy także koncerty i pokazy tańca. O godz. 15.15 wystąpi Jadwiga Możdżer i zespół Sendra Tari Damai, o godz. 16 zagra Larry Okay Ugwu i Ikenga Drummers, a o 17 dziecięcy zespół Arka Noego.

  Wejście na imprezę przez bramę nr 2 Stoczni Gdańsk. Listy dotrą do Janiny Ochojskiej z Polskiej Akcji Humanitarnej. Przekaże je dzieciom z sierocińców w krajach, którym akcja pomaga.

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo