Wielki sukces szczypiornistów z Lipusza

Wielki sukces zanotowali młodzi szczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Lipuszu. W Finale Wojewódzkich Igrzysk Szkolnych w Minipiłce Ręcznej Chłopców wywalczyli trzecią pozycję zdobywając tym samym brązowy medal.

Turniej odbył się w Lipuszu, a stawiły się tam zespoły, które przebrnęły przez eliminacje miejskie, gminne, powiatowe oraz półfinały wojewódzkie. W finale wojewódzkim rywalizowały następujące drużyny: SP nr 1 Ustka, SP nr 4 Kwidzyn, SP nr 92 Gdańsk, SP nr 5 Kartuzy, SP nr 12 Tczew oraz gospodarze - SP Lipusz.

W meczu o trzecie miejsce lipuszanie walczyli z drużyną z Tczewa. Pojedynek był niezwykle zacięty, o czym świadczy fakt, że spotkanie w regulaminowym czasie zakończyło się remisem 17:17. Zwycięzcę wyłoniły rzuty karne. Lepiej wykonywali je zawodnicy z Lipusza, którzy zwyciężyli 3:2. Dodajmy, że złoto zdobyła SP nr 92 z Gdańska, która pokonała w finale drużynę z Kwidzyna.

Dodajmy, że brązowy medal jest największym osiągnięciem sportowym SP w Lipuszu w grach zespołowych w finałach wojewódzkich.

Barwy lipuskiej drużyny reprezentowali: Kornel Grosz-kowski, Dominik Stalka, Robert Pepliński, Kacper Konrad, Jakub Ebertowski, Oskar Orzło-wski, Jakub Modrzejewski, Eryk Kiedrowski, Gracjan Kulas, Kacper Żywicki, Marek Górski, Jakub Muchowski, Bartosz Laska oraz Robert Bławat.