Wielki Przejazd Rowerowy 2015. Start w Tczewie i Wejherowie,...

  Wielki Przejazd Rowerowy 2015. Start w Tczewie i Wejherowie, meta w Gdyni [ZDJĘCIA, WIDEO]

  Joanna Kielas, Przemysław Zieliński, Jacek Wierciński

  Dziennik Bałtycki

  Aktualizacja:

  Dziennik Bałtycki

  Wielki Przejazd Rowerowy - start z Wejherowa
  1/41
  przejdź do galerii

  Wielki Przejazd Rowerowy - start z Wejherowa ©Joanna Kielas

  Dwa wielotysięczne peletony rowerzystów wyjechały w niedzielę po południu z Tczewa z jednej, a z Wejherowa z drugiej strony Pomorza, aby spotkać się w parku w Gdyni-Kolibkach.
  19. Metropolitalny Wielki Przejazd Rowerowy to największa tego typu demonstracja w Polsce. Uczestnicy manifestują nie tylko zdrowy tryb życia, ale też poparcie dla planów rozbudowy infrastruktury rowerowej w aglomeracji trójmiejskiej i okolicach.

  W tym roku w Wielkim Przejeździe Rowerowym wzięli udział rowerzyści z rekordowej liczby miast: Gdańska, Gdyni, Sopotu, Wejherowa, Tczewa, Pruszcza Gdańskiego, Redy, Rumi, Słupska, Lęborka, Starogardu Gdańskiego, Kościerzyny, Kartuz i Elbląga (woj. warmińsko-mazurskie).

  Peleton zachodni wyruszył z Wejherowa. Na placu Wejhera zgromadziły się setki rowerzystów: mieszkańców powiatów wejherowskiego, lęborskiego oraz Trójmiasta, którzy dotarli do Wejherowa SKM-ką, by wspólnie przejechać do Gdyni.

  Zobacz: Wielki Przejazd Rowerowy - start w Wejherowie [WIDEO, ZDJĘCIA]  Drugi peleton - wschodni do Gdyni jechał z Tczewa. Kilkuset rowerzystów wystartowało z węzła komunikacyjnego, spod biało - czarnej lokomotywy, tuż po godz. 12.00 i jechało przez Pruszcz G., Gdańsk i Sopot do Gdyni.

  Zobacz: Wielki Przejazd Rowerowy - start w Tczewie [WIDEO, ZDJĘCIA]  Przejazd zakończył się w parku w Gdyni Kolibkach około godz. 17, gdzie na scenie wystąpi m.in. największa gwiazda trójmiejskiego hip-hopu - Obywatel MC.

  Zobacz więcej ZDJĘĆ z Wielkiego Przejazdu Rowerowego przez Gdańsk >>>

  Treści, za które warto zapłacić! REPORTAŻE, WYWIADY, CIEKAWOSTKI

  Zobacz nasze Magazyny: REJSY, HISTORIA, NA WEEKEND  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo