Wielki pożar tartaku w Dziemianach pod Kościerzyną, 14.04. 2019. Aż 22 zastępy strażaków brały udział w akcji gaśniczej [zdjęcia, video]

wie
Pożar w Dziemianach. Tuż przed 12 w południe w niedzielę 14 kwietnia do pomorskich służb ratowniczych trafiło zgłoszenie w sprawie pożaru hali tartacznej w Dziemianach pod Kościerzyną. W akcji gaśniczej w zakładzie przy ul. Tartacznej brało udział aż 22 zastępów strażaków.

Pożar w Dziemianach. Płonęła hala tartaku 14.04.2019

Pożar w Dziemianach wybuchł około południa, w niedzielę 14.04.2019 roku. Jak pisze Kościerski112:

Działania strażaków w pierwszej kolejności polegały na obronie pobliskiego budynku dworca kolejowego, który był zagrożony szybko rozprzestrzeniającym się ogniem. Ze względu na duże zapotrzebowanie na butle z powietrzem oraz wodę zadysponowane zostały zastępy z sąsiednich powiatów. Ponadto strażacy pompowali wodę z jeziora Rzuno. Na terenie zakładu przebywała tylko ochrona, dlatego nikt nie został ranny i nie istniała potrzeba ewakuacji.

Nieznane są na razie przyczyny pożaru w hali produkcyjnej zakładu w Dziemianach. To 3 pożar w tym miesiącu w tym miejscu.

Pierwszy wybuchł 8 kwietnia 2019 roku. Zapaliła się zawartość dwóch silosów na trociny. Ogień został szybko opanowany przez strażaków.

Drugi pożar w zakładzie w Dziemianach wybuchł 13 kwietnia. W sobotę zapalił się element hali tartaku.

Wielki pożar tartaku w Dziemianach pod Kościerzyną, 14.04. 2...

***

Aktualizacja, niedziela godz. 18.30

Strażacy powoli dogaszają pożar. Jego źródło zostało zlokalizowane. Na miejscu wciąż pracują służby.

Aktualizacja, godz. 16.15

Oprócz pożaru w hali produkcyjnej płonie również składowane w jej pobliżu drewno. Strażacy walczą z pożarem hali tylko z zewnątrz, bo nie ma możliwości wejścia do środka obiektu.

W akcji uczestniczą 22 zastępy strażaków z PSP i OSP, a także samolot gaśniczy Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych, który dokonał dotychczas dwóch zrzutów wody. Zagrożony jest również pobliski dworzec.

- Nie mamy informacji o tym, by ktoś poza ochroną przebywał na terenie zakładu, nie było potrzeby ewakuacji - informuje st. bryg. Marian Hinca, rzecznik Komendy Wojewódzkiej PSP w Gdańsku. Na razie nie są znane przyczyny wybuchu pożaru w zakładzie przemysłu drzewnego "Complex".

Ze względu na silne zadymienie policjanci zamknęli przejazd drogą wojewódzką nr 235 i kierują ruch na objazdy.

To kolejny pożar w zakładzie w ostatnich dniach. Wczoraj płonęły tutaj silosy z trocinami - jak informuje OSP. pl

Pożar tartaku w Dziemianach pod Kościerzyną, 14.04.

Sygnał o pożarze hali - magazynu tartaku przy ul. Tartacznej w Dziemianach pod Kościerzyną trafił do służb ok. godz. 11.45 w niedzielę w niedzielę 14 kwietnia. Jak się dowiadujemy, do akcji gaśniczej skierowane zostały 22 zastępy pomorskich strażaków. Na razie nie ma informacji o ewentualnych poszkodowanych w wyniku działania ognia. Nie jest również znana przyczyna pożaru.

Pożar tartaku w Dziemianach pod Kościerzyną, 14.04. Utrudniania

Trasa Kościerzyna-Chojnice jest zablokowana w Dziemianach, na wysokości ośrodka zdrowia. Strażacy czerpią wodę z pobliskiego jeziora wodę do gaszenia pożaru. Policja wyznacza objazdy - jak podaje OSP Raduń.

Czytaj także: Pożar w Kościerzynie

Najtragiczniejsze pożary na Pomorzu w 2018 roku ZOOM

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie