Wielki finał konkursu plastycznego „Dbamy i mamy”

Monika JankowskaZaktualizowano 
„Dbamy i mamy” to konkurs plastyczny, który już po raz kolejny zorganizował sklep E. Leclerc w Gdańsku. Wielki finał odbył się w piątek, 21 kwietnia, w Galerii Przymorze.

Konkurs stanowi integralną część naszej akcji Drzewko za makulaturę.

- Z okazji Dnia Ziemi chcieliśmy zainteresować dzieci tematami związanymi z ekologią. Dlatego co roku organizujemy konkurs plastyczny, chcemy, żeby najmłodsi podzielili się z nami swoimi pomysłami. Oczywiście na dzieci zawsze czekają atrakcyjne nagrody – mówi Pierre Taillandier, dyrektor E. Leclerc w Gdańsku.

Jego asystentka, Lucyna Olejniczak dodaje, że do tegorocznej edycji konkursu zgłosiło się siedem grup. To reprezentanci okolicznych, zaprzyjaźnionych z E.Leclerc szkół.

- Dzieciaki zaskakują nas z roku na rok coraz bardziej. Technika wykonania prac jest dowolna, nie ma żadnych ograniczeń. Trafiły do nas duże, przestrzenne prace, które robią ogromne wrażenie. Jednocześnie widzimy też, że dzięki konkursowi świadomość ekologiczna dzieci wzrasta – podkreśla Lucyna Olejniczak.

E.Leclerc postanowił nagrodzić wszystkich uczestników konkursu.

Pierwsze miejsce i tysiąc zł nagrody otrzymał dwuosobowy zespół z ZKPiG nr 8, pod kierownictwem nauczycielki plastyki, Hanny Dzieciniak.

- Przygotowaliśmy model podwodnego miasta, supernowoczesnego, odpornego na ciśnienie wody i zagrożenia od różnych stworzeń. Są tam drogi, budynki, sklepy – mówi Bartek, jeden z laureatów. - Praca nad tym projektem sprawiła nam wielką przyjemność. Już się zastanawiamy na co przeznaczymy nagrodę. Ja chciałabym przeznaczyć ją na Odyseję Umysłu, nasza szkoła jedzie do Stanów i dodatkowe pieniądze na pewno się przydadzą – dodaje Julia, współautorka zwycięskiej pracy.

Dodatkowo „Dziennik Bałtycki” ufundował nagrody specjalne – wyjście do Papuziarni.

Poniżej przedstawimy wszystkich nagrodzonych:

Zespół Szkół Specjalnych nr 1 – nagroda specjalna „Dziennika Bałtyckiego” - wyjście do Papuziarni

ZKPiG nr 8 – pierwsze miejsce – 1000 zł

Zespół Szkół Specjalnych nr 2 – drugie miejsce – 700 zł

SP 44, klasa III a – nagroda specjalna – wyjście do Bajkowego Labiryntu

Fundacja dla Rodziny – nagroda specjalna „Dziennika Bałtyckiego” - wyjście do Papuziarni

SP nr 70, klasa III a – nagroda specjalna „Dziennika Bałtyckiego” - wyjście do Papuziarni plus książki

1a Gimnazjum Zespół Szkół – trzecie miejsce – 500 zł

Zapraszamy w weekend mieszkańców Trójmiasta do włączenia się w akcję "Drzewko za makulaturę"

polecane: FLESZ: Niebawem zmiana czasu, jedna z ostatnich

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie