Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Wielkanoc w TVP. Jakie seriale i programy rozrywkowe można oglądać w Wielkanoc 2020 i Poniedziałek Wielkanocny na antenie TVP1 i TVP2?

Sandra Janikowska
Sandra Janikowska
Wielkanoc w TVP. Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji stacje telewizyjne przygotowały coś, co urozmaici nam czas spędzony w domu. Telewizja Polska w swojej ofercie na najbliższe dni - oprócz transmisji nabożeństw - proponuje nam masę ciekawych filmów i seriali do obejrzenia! Co więcej, jak co roku, wyemituje specjalny - zerowy - odcinek znanego show "Rolnik szuka żony". Jakie programy i produkcje filmowe będziemy mogli obejrzeć od piątku (10 kwietnia) do poniedziałku (13 kwietnia) na antenie TVP1 i TVP2? Sprawdź poniżej!
Wielkanoc w TVP. Wielkimi krokami zbliżają się do nas Święta Wielkiej Nocy. Z tej okazji stacje telewizyjne przygotowały coś, co urozmaici nam czas spędzony w domu. Telewizja Polska w swojej ofercie na najbliższe dni - oprócz transmisji nabożeństw - proponuje nam masę ciekawych filmów i seriali do obejrzenia! Co więcej, jak co roku, wyemituje specjalny - zerowy - odcinek znanego show "Rolnik szuka żony". Jakie programy i produkcje filmowe będziemy mogli obejrzeć od piątku (10 kwietnia) do poniedziałku (13 kwietnia) na antenie TVP1 i TVP2? Sprawdź poniżej! Pixabay
Wielkanoc w TVP. Telewizja Polska w swojej ofercie na najbliższe dni - oprócz transmisji nabożeństw - proponuje nam filmy i seriale. Co więcej, jak co roku, wyemituje specjalny - zerowy - odcinek znanego show "Rolnik szuka żony". Jakie programy i produkcje filmowe będziemy mogli obejrzeć od piątku (10 kwietnia) do poniedziałku (13 kwietnia) na antenie TVP1 i TVP2? Sprawdź poniżej!

Na antenie Telewizji Polskiej w święta wielkanocne znajdziemy dużo nowości! W programie stacji przede wszystkim transmisje mszy świętych oraz Orędzie Wielkanocne abpa Stanisława Gądeckiego. Na antenie pojawi się także transmisja Drogi Krzyżowej z udziałem papieża Franciszka czy błogosławieństwo Urbi et Orbi.

Ale to nie wszystko! Telewizjia Polska pokaże też nowe odcinki ulubionych pozycji filmowych i rozrywkowych. Mowa oczywiście o premierowych odcinkach takich programów jak: "Jaka to melodia", "Stulecie Winnych" czy "Rolnik szuka żony". Od piątku do poniedziałku na antenach TVP również dużo ciekawych propozycji filmowych. Sprawdźcie poniżej!

Wielkanoc 2020. Msze święte i programy religijne w TVP

PONIEDZIAŁEK, 13 kwietnia

 • Transmisja mszy świętej z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach- na żywo
  godz. 7:00, TVP1

Msza Św. transmitowana będzie z Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach. Sanktuarium mieści się w obiekcie klasztornym Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. To właśnie tu znajdują się relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej (1905-1938), przez którą Jezus Chrystus przekazał Kościołowi i światu orędzie o Bożym miłosierdziu.

 • [bTransmisja mszy świętej z Jasnej Góry[/b]- na żywo
  godz. 11:00, TVP1

 • Regina Coeli- na żywo
  godz. 12:00, TVP1

Modlitwa Ojca Świętego z wiernymi transmitowana z Watykanu w niedzielne południe.

Wielkanoc 2020. Seriale emitowane na antenie TVP1 i TVP2

NIEDZIELA, 12 kwietnia

 • Stulecie winnych- sezon 2, odc. 5,
  godz. 20:20, TVP1

Konflikt między Anią i Kazimierzem pogłębia się. Ania czuje, że pieniądze, które mąż przynosi do domu, nie są uczciwie zarabiane. W kawiarni Stokrotka zjawia się Róża, która wydostała się z getta, by zdobyć lekarstwa dla synka. Ania obiecuje pomóc. Jasiek Winny przebywa na zesłaniu na Syberii, gdzie podupada na zdrowiu. Stanisław Winny, po nawiązaniu kontaktu z partyzantami, w swoim warsztacie przechowuje broń i amunicję. Tymczasem Anna Iwaszkiewicz z pomocą opłaconego przemytnika przechodzi przez bramę getta i dociera do Karwassera. Po kolejnej kłótni z pijanym Kazimierzem, Ania oznajmia mężowi, że odchodzi i wybiega z mieszkania, mimo godziny policyjnej.

PONIEDZIAŁEK, 13 kwietnia

 • Stulecie winnych- sezon 2, odc. 6
  godz. 20:20, TVP1

Na ulicach Warszawy pozornie toczy się normalne życie, w „Stokrotce” nie brakuje klientów. Róża z córką cudem wydostają się z płonącego getta i znajdują schronienie w restauracji. Planowanie pomocy dla Róży jeszcze bardziej zbliża Anię i Michała. Śniegocki zabiera Idę do siebie, a Ania idzie z Różą, by ustalić z Kazimierzem przewóz obu do Brwinowa. Tarasiewicz odmawia pomocy. Ania zaczyna się z nim targować, cena jest wysoka. W rezultacie ustalają, że Ania przyprowadzi Idę, a on do tego czasu przygotuje furmankę. Róża zostaje sama z Kazimierzem. W obawia o życie córki i swoje Róża opowiada Tarasiewiczowi o ukrytych pieniądzach i biżuterii. Kazimierzowi to nie wystarcza... Gdy Ania wchodzi z Idą do mieszkania, widzi męża i przyjaciółkę w jednoznacznej sytuacji. Róża jest w szoku, źle odczytuje intencje Ani i krzycząc wybiega z mieszkania. Padają strzały, które powalają na ziemię Różę i Kazimierza. Ania nie ma chwili do zastanowienia – z dzieckiem na rękach wybiega z bramy i zatrzymuje się dopiero w kościele u Ignacego. Prosi kuzyna o wystawienie papierów dla małej. Ignacy chrzci Idę, nadając jej imię Ewa. Ania wywozi dziewczynkę do Brwinowa. Ignacy udostępnia jej swój dom, a Stanisław szykuje nowe meble. Anna nie może zapomnieć o Michale Śniegockim, postanawia pojechać do Warszawy. W tym czasie w Brwinowie każdy prowadzi „swoją konspirację”. W oborze Kazia i Bronia destylują bimber. Stanisław kończy trumnę, którą zamierza przewozić broń. Pewnego dnia na podwórzu Winnych pojawia się Jamroży z niemieckimi żołnierzami. Żandarmi szukają Stanisława, który ponoć przechowuje broń i pomaga partyzantom. Podejrzenie konfidenta wzbudza też Ewa. Stanisław postanawia zabić Jamrożego.

ZOBACZ TAKŻE: Nowe programy rozrywkowe 2020. Jakie nowości znajdziemy w wiosennej ramówce Polsatu, TVN-u i TVP?

Wielkanoc 2020. Programy rozrywkowe w TVP

NIEDZIELA, 12 kwietnia

 • Rolnik szuka żony - seria 7, odcinek O
  godz. 21:20, TVP1

Mają wszystko: dach nad głową, ziemię, maszyny, dostęp do najnowszych technologii, satysfakcjonującą pracę oraz czas na rozwijanie własnych pasji i zainteresowań. Otacza ich piękno i spokój natury. Do pełni szczęścia brakuje im tylko jednego – kogoś, z kim mogliby to wszystko dzielić i z kim mogliby razem iść przez życie. Już jesienią rusza kolejna edycja programu „Rolnik szuka żony”. Po raz siódmy miliony Polaków będą mogły śledzić losy kilku odważnych rolników. Ich marzenia o miłości i starania by ją odnaleźć. To, jak poznają siebie samych. Nie zabraknie emocji, radosnych chwil, ale też trudnych momentów... Kto w niej będzie? Tego dowiemy się już w wielkanocną niedzielę. Tego dnia, w czasie zerowego odcinka 7. edycji programu, poznacie mieszkańców wsi (płci obojga) poszukujących swoich drugich połówek. Każde z nich opowie krótko o sobie, swoich planach, marzeniach i oczekiwaniach wobec drugiej osoby. Te osoby, które wzbudzą największe zainteresowania i otrzymają najwięcej listów zobaczymy w kolejnej odsłonie programu już jesienią.

Wielkanoc 2020. Produkcje filmowe w TVP1 i TVP2

NIEDZIELA, 12 kwietnia

 • Mój przyjaciel Hachiko
  godz. 13:30, TVP1

Film oparty jest na prawdziwych wydarzeniach. Profesor Parker Wilson (Richard Gere) za namową córki przyjmuje pod swój dach szczeniaka. Od tej pory psa i człowieka łączy niezwykła więź. Pies Hachiko codziennie odprowadza swego pana o tej samej godzinie na dworzec, a później po niego przychodzi...

 • Dotknij nieba
  godz. 17:30, TVP1

Bart Millard wychowuje się bez matki. Skonfliktowany z despotycznym ojcem, szuka pocieszenia w modlitwie, muzyce i świecie wyobraźni. Lata później, jako nastolatek, Bart postanawia zająć się sportem, wierząc, że w ten sposób odbuduje swoje relacje z rodzicem. Niestety, ciężka kontuzja przekreśla marzenia o futbolowej karierze i chłopak zostaje zmuszony do zmiany planów. Z pomocą przychodzi mu jedna z nauczycielek, która dostrzega w Millardzie nieodkryty talent muzyczny.

 • Cudowny chłopak
  godz. 22:20, TVP1

W domu państwa Pullmanów wszystko kręci się wokół 10-letniego Auggiego (Jacob Tremblay). Chłopiec urodził się z poważną wadą genetyczną, przez co wczesne dzieciństwo upłynęło mu pod znakiem nieustannych wizyt w szpitalach i na salach operacyjnych. Z powodu zdeformowanej twarzy bohater uczył się do tej pory pod okiem troskliwej mamy (Julia Roberts). Nadszedł jednak czas, by z otwartą przyłbicą skonfrontował się ze światem na zewnątrz. Auggie podejmuje więc wyzwanie, które z jego perspektywy jawi się niczym wyprawa na Księżyc. Idzie do podstawówki.

PONIEDZIAŁEK, 13 kwietnia

 • Na szlaku Alleluja
  godz. 11:30, TVP2

Nadchodzi zima roku 1867. Senne zazwyczaj górnicze miasteczko Denver ogarnia wielkie poruszenie. Męską połowę miejscowej ludności przeraża wizja długich, zimnych wieczorów bez szklaneczki czegoś mocniejszego. Okazuje się, że zgromadzony w mieście zapas whisky może wystarczyć zaledwie na 10 dni. Tymczasem okolice obiega budująca wieść o zbliżającym się transporcie kolejowym z Julesburga. Czterdzieści wagonów wypełnionych 600 baryłkami boskiego trunku ma wkrótce dotrzeć do granic miasta. Wydawca lokalnej gazety, całkowity abstynent, bije na alarm. O kompromitującym transporcie powiadamia żarliwą działaczkę ruchu antyalkoholowego, Corę Templeton Missingale (Lee Remick), która na czele rozhisteryzowanej hordy kobiet rusza na Denver, by bronić honoru miasta. Nad bezpieczeństwem dam ma czuwać zmuszony do tej roli dowódca kawalerii, pułkownik Thadeus Gearhart (Burt Lancaster). Jego córka Louise (Pamela Tiffin), zwolenniczka ruchu antyalkoholowego, przyłącza się do demonstrujących kobiet. Po przeciwnej stronie barykady znajduje się zadurzony po uszy w dziewczynie kapitan Paul Slater (Jim Hutton), który wraz ze swym oddziałem ma ochraniać pociąg. Do akcji ruszają również, z niecierpliwością oczekujący transportu whisky, Indianie, górnicy i inni mieszkańcy Denver. W potwornym chaosie i tumanach piaskowej burzy dochodzi do konfrontacji zwolenników i przeciwników ognistej wody.

 • Różowa Pantera
  godz. 16:20, TVP2

Podczas ważnego meczu piłki nożnej, w którym naprzeciwko siebie stają drużyny francuska i chińska, dochodzi do tragedii. Po zwycięskim golu Francuzów, trener narodowej drużyny w szale radości wybiega na boisko, by pogratulować swoim podopiecznym. Wiwatom i gromkim okrzykom nie ma końca, kibiców i władze sportowe ogarnia euforia. Gratulacje za zwycięski mecz odbierają zawodnicy, ale także trener, który w całej tej wrzawie i zamieszaniu nagle osuwa się na murawę. Nieznany sprawca posłał mu w samą tętnicę zatrutą lotkę do gry w dart, co spowodowało natychmiastowy zgon. Skandujący tłum jeszcze do końca nie zdaje sobie sprawy z tego, co się naprawdę wydarzyło. Niespodziewana śmierć na boisku bulwersuje wszystkich. Od razu wychodzi też na jaw, że z palca zamordowanego trenera zniknął ogromny pierścień z diamentem. Któż mógłby dopuścić się takiej zbrodni: ludzie mafii, chiński kibic, a może narzeczona ofiary – piękna i ponętna Xania? Policja wszczyna dochodzenie. Na pomoc przybywa niezawodny w takich sprawa inspektor Jacques Clouseau, który wprowadza w śledztwie niemały zamęt. Szalonemu inspektorowi dzielnie sekundują: młoda asystentka Nicole i współpracujący z nim Ponton. Niebawem cała trójka wyjeżdża do Nowego Jorku, gdzie właśnie nagrywa swoją nową płytę Xania, która jest jedną z podejrzanych na liście inspektora.

 • Twoje moje i nasze
  godz. 18:30, TVP2

Osiemnaścioro dzieci, dwie rodziny, jeden żywioł: zwariowana komedia o owdowiałym admirale amerykańskiej straży przybrzeżnej i owdowiałej projektantce damskich torebek. On i ona zakochują się w sobie i pobierają ku wielkiemu niezadowoleniu jego dziesięciorgu, a jej ośmiorgu dzieci z pierwszego małżeństwa.
Film komediowy, 84 min, USA 2005 Reżyseria: Raja Gosnell; Obsada: Dennis Quaid, Rene Russo, Sean Faris, Drake Bell, Miranda Cosgrove, Danielle Panabaker i inni.

 • Dla niej wszystko
  godz. 20:10, TVP2

Oskarżona o zabójstwo swego szefa, Lara Brennan zostaje skazana na dożywotnie więzienie. Jej syn Luke, który ją odwiedza, wyraźnie coraz bardziej oddala się od niej. Odwołanie od wyroku kończy się fiaskiem, ale prawnik podejmuje kolejne kroki. Zrozpaczona Lara próbuje popełnić samobójstwo. Oddany mąż John stara się za wszelką cenę wyciągnąć żonę z więzienia. John kontaktuje się z Damonem Penningtonem, byłym skazanym, który napisał książkę o ucieczkach z więzienia. John wkracza w niezwykle niebezpieczny przestępczy świat. Ryzykuje wszystko, by uwolnić ukochaną żonę. Próbuje zdobyć fałszywy dowód tożsamości, sprzedaje meble i cenne rzeczy z domu. Kiedy dowiaduje się, że za trzy dni Lara ma być przewieziona do odległego zakładu karnego, wpada w panikę
i przygotowuje awaryjny plan odbicia żony. Aby zdobyć więcej pieniędzy, postanawia obrabować bank.

 • Razem czy osobno?
  godz. 21:15, TVP1

Po śmierci żony Oren Little (Michael Douglas) staje się zgorzkniałym, zamkniętym w sobie człowiekiem, stroniącym od kontaktów z innymi. Jednak pewnego dnia na prośbę syna zmuszony jest przyjąć pod swój dach 9-letnią wnuczkę (Sterling Jerins). Rezolutna dziewczynka niespodziewanie wnosi w jego życie odrobinę radości. Dzięki niej Oren zaprzyjaźnia się z mieszkającą po sąsiedzku Leah (Diane Keaton), która także czuje się samotna po śmierci ukochanej osoby. Czy na emeryturze jest jeszcze miejsce na miłość?

 • Błękitna głębia
  godz. 22:30, TVP2

Karolina znowu wymyka się nad ranem po cichu z domu Marcina. Oliwka kpi sobie z tego, a Hela próbuje się delikatna, wiedząc, że Marcin zgodził się w końcu na spotkanie, na którym tak bardzo jej zależało. Aśka przyjeżdża do kancelarii na spotkanie z Kostkiem, a maska jej samochodu staje się polem bijatyki między dwoma młodymi mężczyznami. Jeden z nich trafia do Karoliny, drugi do Marcina. Marcin jeszcze oszołomiony ostatnim spotkaniem z Justyną dowiaduje się o niej czegoś istotnego. Tymczasem Paweł wije się w krzyżowym ogniu pytań Sylwii i usiłuje odreagować na Oldze. Artur łagodzi sytuację i wreszcie udaje mu się namówić Olgę na coś więcej niż kancelaryjna kawa. Spotkanie kończy się zaskakująco. Równie zaskakująco kończy się konflikt Marcina z Helą, której Aśka dość brutalnie uświadamia, jak wyglądałoby jej życie bez wujka.

Powyższe opisy programów emitowanych na antenie TVP1 i TVP2 pochodzą z materiałów prasowych Telewizji Polskiej.

ZOBACZ TAKŻE: "Szkoła z TVP" pod gradem krytyki za błędy merytoryczne. Telewizja Polska wydaje oświadczenie

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na dziennikbaltycki.pl Dziennik Bałtycki