Wiele kroków do stadionu

  Wiele kroków do stadionu

  Paweł Rydzyński

  Dziennik Bałtycki

  Dziennik Bałtycki

  Współpraca z Gdańskiem jest rewelacyjna, a decyzja wojewody o pozwoleniu na budowę Baltic Areny to milowy krok w tej inwestycji - uważa Marcin Herra, prezes spółki PL 2012, koordynującej przygotowania do Euro 2012 w całym kraju. Wydanie pozwolenia przez wojewodę pomorskiego Romana Zaborowskiego zbiegło się w czasie z dwoma innymi ważnymi wydarzeniami.
  Współpraca z Gdańskiem jest rewelacyjna, a decyzja wojewody o pozwoleniu na budowę Baltic Areny to milowy krok w tej inwestycji - uważa Marcin Herra, prezes spółki PL 2012, koordynującej przygotowania do Euro 2012 w całym kraju.

  Wydanie pozwolenia przez wojewodę pomorskiego Romana Zaborowskiego zbiegło się w czasie z dwoma innymi ważnymi wydarzeniami.
  Jedno miało miejsce oczywiście w Bordeaux, gdzie Komitet Wykonawczy UEFA zdecydował o nieodbieraniu Polsce i Ukrainie organizacji mistrzostw. Drugie wydarzyło się w Warszawie - w piątek podpisano umowę na I etap budowy Stadionu Narodowego (czyli rozbiórkę Stadionu X-lecia), a wczoraj rozpoczęły się prace.

  A co w Gdańsku?
  W decydującą fazę wchodzi przetarg na prace ziemne. Do wszystkich 13 firm, które w nim startują, zostały wysłane wyniki badań gruntu na Letnicy (kontrakt ma obejmować także m.in. wywiezienie torfu).

  Wspomniane 13 firm przeszło już proces preselekcji. - Miały wówczas czas, żeby zgłaszać swoje uwagi. To powinno przyspieszyć całą procedurę i zmniejszyć ryzyko ewentualnych protestów - mówi Michał Brandt, rzecznik projektu Euro 2012 w Gdańsku.
  Kolejna ważna data w harmonogramie spółki BIEG 2012 (odpowiedzialnej za budowę Baltic Areny) to 13 października.
  1 »

  Czytaj treści premium w Dzienniku Bałtyckim Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Dodajesz komentarz jako: Gość

  Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

  Liczba znaków do wpisania:

  zaloguj się

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo