Wieczerza wigilijna w ZSP 3 w Malborku dla mieszkańców powiatu. Sztab ludzi pokazał, że warto pamiętać o innych [zdjęcia]

Radosław Konczyński
Społeczność Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku zorganizowała wieczerzę wigilijną dla osób potrzebujących, samotnych, które tego dnia mogły już zakosztować świąt w większym gronie. Zaproszonych zostało stu mieszkańców powiatu malborskiego.

To wigilijne spotkanie szkoła (nauczyciele, uczniowie i ich rodzice) organizuje co dwa lata. Przygotowania rozpoczynają się w okolicy 6 grudnia. Wtedy w „trójce” odbywa się akcja, z której dochód przeznaczany jest na zakup produktów do przygotowania wieczerzy. Tradycyjnie też na ten cel swoje bony z funduszu socjalnego przekazują pracownicy placówki. Pomogły również restauracje „Malaga” i „Gościniec nad Wisłą”. Ciasta upiekli rodzice uczniów.

Pracy było co niemiara, a wielki finał nastąpił w środę (18 grudnia).

Uczniowie od rana gotują, pieką, podgrzewają – mówił nam Jan Stawicki, dyrektor Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3. - Część dań została przygotowana w domach, a teraz jest odgrzewana, a część powstaje na miejscu. Mamy zdecydowanie więcej niż 12 tradycyjnych potraw.

Uczniowie klas gastronomicznych uwijali się w kuchni i sali zaplecza konferencyjnego ZSP 3, gdzie odbyła się wieczerza dla stu osób, przeważnie skierowanych przez ośrodki pomocy społecznej. Przy stołach zasiedli rodzice z małymi dziećmi, nie brakowało też seniorów, nierzadko osób samotnych.Zgodnie z misją naszej szkoły: „Uczymy, bawimy, wychowujemy”, chcieliśmy tą wieczerzą wigilijną pokazać społeczności całej szkoły, że element wychowawczy w postaci dzielenia się z innymi tym, co mamy, powinien być doceniany, wykorzystywany i nade wszystko dawany innym. Cała społeczność szkolna: nauczyciele, rodzice i uczniowie - od 6 grudnia przygotowywała ten dzień po to, żebyśmy mogli przeżywać wspólnie najradośniejsze święta w tradycji polskiej. Zaangażował się w to sztab ludzi, nam to sprawia wielką przyjemność. Pracowaliśmy po to, żebyśmy mogli z wami przede wszystkim być, żebyście wy byli z nami i żebyśmy mogli wspólnie zacząć świętować

– mówił dyrektor Stawicki, witając gości.

Z zaproszenia skorzystał też ks. Wojciech Skibicki, biskup pomocniczy diecezji elbląskiej.

Jezus narodził się nie tylko w stajni w Betlejem, ale zawsze rodzi się w ludzkich sercach, szczególnie tych, które są rozświetlone miłością Bożego Narodzenia. Gratuluję tego dzieła, podjętego starania po to, abyśmy mogli razem świętować, razem podziękować Bogu za dobroć, jaką nas obdarzył, dając nam swojego syna. A na rozpoczynający się niebawem rok życzę wszelkiego dobra, zdrowia, Bożego błogosławieństwa, łaski, tego wszystkiego, czego nam potrzeba. Bóg wie, czego nam potrzeba, i niech to będzie naszym udziałem

– tego życzył wszystkim biskup Skibicki.

Czas uczestnikom spotkania kolędami i pastorałkami w swojej aranżacji umilił malborski zespół Amber Chant. Najmłodszych gości „trójki” ucieszyła wizyta Mikołaja z prezentami.

POLECAMY w SERWISIE DZIENNIKBALTYCKI.PL:

Flesz - Polacy żyją krócej. Co nas zabija?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie