Widowiskowe mistrzostwa Europy OCR w Gdyni 27-30.06.2019. To były cztery dni wielkich emocji [ZDJĘCIA]

Dariusz Drąg
Niedzielne biegi w mistrzostwach Europy w OCR, Gdynia, 30 czerwca 2019
Niedzielne biegi w mistrzostwach Europy w OCR, Gdynia, 30 czerwca 2019 Karol Makurat
Wyścigiem open z udziałem kilku tysięcy biegaczy zakończyły się w niedzielę 30.06.2019 mistrzostwa Europy OCR na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni.

W widowiskowych zmaganiach wzięło udział kilka tysięcy zawodniczek i zawodników z całej Europy, w tym dzieci. Po medale sięgnęli także Polacy, którzy powoli dobijają do światowej czołówki w tej niezwykle wymagającej dyscyplinie sportu.

Już pierwszego dnia w biegu krótkim na pięć kilometrów po srebrny medal sięgnął Sebastian Kasprzyk. Od naszego reprezentanta lepszy okazał się tylko Holender Ruben Dinkelman. Brązowy medal wywalczył Duńczyk Leon Kofoed. Wśród kobiet prym wiodły reprezentantki Skandynawii. Najszybciej z trasą uporała się Karin Karlsson ze Szwecji, a na niższych stopniach podium stanęły Dunki Katja Christensen i Ulrike Evensen. Ponadto Polak Robert Bandosz triumfował w zawodach Ninja Track. Wśród kobiet w tym wyścigu najlepsza była Włoszka Angela Poletti.

W zawodach drużynowych wśród kobiet zdecydowanie dominowały Dunki. Zwyciężył Team Miu - „Seen From Behind” Denmark w składzie Ida Mathilde Steensgaard, Maria Lund i Ulriike Evensen. Drugie miejsce zajęły ich rodaczki z Katanamik Powertrio Denmark, który to zespół reprezentowały Annika Højrup Runegaard Thomsen, Katja Christensen oraz Mica Framvig. Trzecie były Niemki z Mud Monkeys Germany. W ich składzie zobaczyliśmy Pię Wagner, Carinę Bungard oraz Violę Riechert. Najbardziej niewdzięczne dla każdego sportowca, czwarte miejsce tuż za podium zajęły Polki w składzie Małgorzata Daszkiewicz, Natalia Wielechowska i Kaludia Szubałta.

Wśród mężczyzn triumfował Team Urban Sky elite Belgium w składzie Thibault Debusschere, Jensem Blondeel i Thomas Buyle. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Rosji. Ku wielkiej radości publiczności na ostatnim stopniu podium stanęli Polacy. Naszą kadrę reprezentowali Grzegorz Szczechla, Sebastian Kasprzyk i Mateusz Demczyszak.

W zawodach open zwyciężył Robert Horvath, a trzecie miejsce zajął Arkadiusz Czajkowski. Jeszcze lepiej spisały się Polki. Klaudia Olender była druga, a Julia Ciesielska trzecia. Nasze zawodniczki dały się wyprzedzić tylko Donacie Grigalionyte.

Największy sukces w biegu na 15 kilometrów odniósł Tomasz Oślizło, który triumfował pokonując Artisoma Tochkę i Thomasa Buyle. Wśród kobiet kolejny swój medal zdobyła Katja Christensen, wyprzedzając Szwedkę Karin Karlsson i reprezentantkę Hiszpanii Lorenę González Mirę.