Węzeł integracyjny w Żukowie. Podpisano umowę z firmy Budowlano–Drogową MTM S.A. z Gdyni. Budowa zostanie podzielona na 5 etapów [zdjęcia]

Lucyna Puzdrowska
Lucyna Puzdrowska
Wkrótce rozpoczną się zaawansowane prace budowlane przy powstawaniu węzła integracyjnego w Żukowie. To jedna z największych inwestycji w gminie Żukowo w ostatnich latach. Jej koszt wynosi 15 mln złotych. Zakres zamówienia został podzielony na 5 etapów realizacyjnych.

Umowę na wykonanie prac podpisał we wtorek, 17 grudnia, Burmistrz Gminy Żukowo Wojciech Kankowski z przedstawicielem wykonawcy, firmy Budowlano–Drogowej MTM S.A. z Gdyni.

Czytaj także

- To jeszcze nie rewolucja, ale z pewnością ewolucja układu komunikacyjnego w Żukowie i okolicach – mówi Burmistrz Wojciech Kankowski. – Odczują ją przede wszystkim kierowcy samochodów i rowerzyści, bo zakres prac jest naprawdę duży.
To jedna z największych inwestycji w gminie Żukowo w ostatnich latach. Zakres zamówienia został podzielony na 5 etapów realizacyjnych:

1. Ul. Pożarna i Tuwima w Żukowie

  • Budowa ul. Pożarnej o nawierzchni z kostki betonowej na długości ok. 291 mb i szerokości zmiennej wraz z budową 17 miejsc postojowych (w tym 2 dla osób niepełnosprawnych), budową oświetlenia, kanalizacji deszczowej, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni.
  • Budowa ul. Tuwima o nawierzchni z kostki betonowej wraz z parkingiem - 94 miejsca postojowe dla samochodów osobowych, 5 miejsc postojowych „kiss&ride”, 2 miejsca postojowe dla pojazdów taxi, oświetleniem, kanalizacją deszczową, monitoringiem, wiatą rowerową dla 20 rowerów, infomatem, robotami teletechnicznymi, zagospodarowaniem zieleni, system Wi-Fi umożliwiający odbiór Internetu na terenie całego parkingu na ul. Tuwima.

2. Trasy rowerowe wzdłuż dróg krajowych

Powstaną trasy rowerowe na ul. Gdyńskiej na trasie Małkowo – Żukowo oraz Kościerskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Brzozową w Glinczu.

3. Trasy rowerowe wzdłuż dróg wojewódzkich

Trasa przebiegać będzie ul. Kartuską prowadzącą z Żukowa w kierunku Kartuz

4. Trasy rowerowe wzdłuż dróg powiatowych

Trasa przebiegać będzie ul. Elżbietańską prowadzącą w kierunku Smołdzina

5. Trasy rowerowe wzdłuż dróg gminnych

Tu trasy przebiegać będą wzdłuż dróg gminnych w Borkowie, Rutkach, Żukowie (ul. Parkowa, ul. Mickiewicza), Glinczu (ul. Brzozowa, Akacjowa, Dębowa), Żukowie (ul. Pod Otomino, przez miejscowość Otomino w kierunku Żukowo, ul. 3 Maja).
Wartość robót budowlanych opiewa na kwotę ok. 14,5 mln zł, ponad 5,8 mln zł stanowi dofinansowanie z Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020. Termin realizacji zamówienia to 210 dni od daty przekazania placu budowy (plac budowy zostanie przekazany na przełomie roku 2019 i 2020).

Jeszcze w tym tygodniu zostanie ogłoszony przetarg na budowę węzła w Rębiechowie.

WSZYSTKO DLA KIEROWCÓW:

Flesz - posypały się mandaty, czy też popełniasz ten błąd?

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 3

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

E
Ewa

Bardzo bym zyczyla mieszkańcom GlinczaStarego w Nowym Roku 2020 ścieżki rowerowej z ul.Wierzbowej do ul.Brzozowej.

M
Mieszkanka Glincza

Mieszkańcy Glincza! Komentujcie ten temat! Jeśli tego nie naglosnimy to nadal będzie tak jak jest.

M
Mieszkanka Glincza

Panie Burmistrzu Żukowa,dzieci i rodzice z Glincza z ulic Raduńskie Wzgórze, Wierzbowa, Jodłowa i dalsze ulice NIE MAJA CHODNIKA aby w bespieczny sposób dojść do przystanku autobusowego w Nowym Glinczu.Nasze dzieci chodzą w xx1 wieku POLNĄ DROGĄ między polami którą jeżdżą ciezarowe samochody ciężarowe wiążące ziemię. Zapraszam Pana Burmistrza na taki fajny spacer. Nadmienię że mój komentarz napisany wczoraj został usunięty..BRAWO!!

Dodaj ogłoszenie