Weronika Lizakowska wróciła ze srebrem

Weronika Lizakowska, zawodniczka Kościerskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego zdobyła drugi srebrny medal w tym sezonie.

Wywalczyła go w czasie Mistrzostw Polski, które odbyły się w Żaganiu. Przypomnijmy, że wcześniej srebrny krążek nasza lekkoatletka zdobyła w biegu na 1500 metrów podczas halowych Mistrzostw Polski.

Weronika Lizakowska w miniony weekend wzięła udział w biegu przełajowym na bardzo ciężkiej trasie crossowej, na której znajdowały się różne przeszkody, m.in. rowy wypełnione wodą, wysypany żwir. W rywalizacji na dystansie 2 kilometrów uczestniczyło ponad 40 zawodniczek. Przegrała tylko o 1 sekundę z Sylwią Indeką z Pszyczyny. W Żaganiu startowali też: Marta Felskowska (12 m na 3 km), Patryk Serkowski (17 m na 3 km) oraz Damian Narloch (34 na 3 km).